Биолек Туберкулин Ппд-Л раствор д/ин. 2 то/доза (6 доз) по 0.6 мл №1 в амп.+3 шпр.+3 иголк

Наличие в 4 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 18910 до 21694 грн
Производитель
Бренд
Действующие вещества
Категория
Показания

туберкулез

Область применения

диагностика

Форма выпуска

Инъекции

Условия отпуска

рецептурный

Инструкция для Биолек Туберкулин Ппд-Л раствор д/ин. 2 то/доза (6 доз) по 0.6 мл №1 в амп.+3 шпр.+3 иголк

Состав

діюча речовина: алерген-туберкулопротеїн;

одна доза препарату 0,1 мл містить алерген-туберкулопротеїн – 2 ТО (туберкулінові одиниці);

допоміжні речовини: динатрію фосфат додекагідрат – 0,783 мг; калію дигідрофосфат – 0,063 мг; натрію хлорид – 0,457 мг; полісорбат 80 – 0,005 мг; фенол – 0,25 мг; вода для ін'єкцій – до 0,1 мл.

Лікарська форма

Розчин для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості: препарат є фільтратом убитої нагріванням культури мікобактерій туберкульозу людини та бичачого виду, очищений ультрафільтрацією чи іншим способом, осаджений трихлороцтовою кислотою, оброблений етиловим спиртом і наркозним ефіром та розчинений у стабілізуючому розчиннику (фосфатно-буферно-сольовому розчині з полісорбатом 80).

Препарат являє собою безбарвну прозору рідину, яка не містить осаду або сторонніх домішок.

Фармакотерапевтична група

Діагностичні препарати. Препарати для діагностики туберкульозу. Туберкулін.

Код АТХ V04C F01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Діюча субстанція препарату – алерген-туберкулопротеїн – викликає при здійсненні внутрішньошкірної туберкулінової проби у інфікованого мікобактеріями туберкульозу чи вакцинованого БЦЖ організму специфічну алергічну реакцію сповільненого типу у вигляді місцевої реакції – гіперемії та інфільтрату (папули).

Фармакокінетика.

Оцінка фармакокінетичних даних не застосовується.

Показания

Препарат призначений для здійснення внутрішньошкірної туберкулінової проби Манту з 2 ТО в 0,1 мл для діагностики інфікування туберкульозною мікобактерією, а також для вирішення питання проведення щеплення БЦЖ.

Противопоказания

 • Шкірні захворювання;
 • гострі, хронічні інфекційні та соматичні захворювання у період загострення;
 • алергічні стани (бронхіальна астма, ідіосинкразії з вираженими шкірними виявами, ревматизм у гострій та підгострій фазах);
 • епілепсія;
 • наявність тяжкої алергічної реакції до компонентів препарату або виникнення тяжкої реакції шкіри при попередньому проведенні проби Манту;
 • наявність карантину через інфекційне захворювання у дитячому колективі.

Проводити діагностичну пробу Манту не раніше 1 місяця після зникнення вищевказаних клінічних симптомів або закінчення карантину через інфекційне захворювання у дитячому колективі.

Особливі заходи безпеки

Перед проведенням проби Манту обов’язковий огляд лікаря та проведення термометрії. Пробу Манту здійснювати суворо асептично таким чином: шкіру середньої третини внутрішньої поверхні передпліччя обробити 70° етиловим спиртом і просушити стерильною ватою. Перед проведенням туберкулінодіагностики ампулу з препаратом ретельно оглянути, струсити та обтерти марлею, змоченою 70° етиловим спиртом, потім шийку ампули підпилити скарифікатором і відламати.

Препарат в ампулі після відкривання зберігати в асептичних умовах не довше 2 годин.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії

Слід враховувати, що перенесені захворювання і профілактичні щеплення можуть посилювати або послаблювати чутливість шкіри дитини до туберкуліну. Це ускладнює оцінку реакції та може призвести до неправильної її інтерпретації.

До хибно-негативної реакції можуть призвести:

 • вікова недостатність імунітету, недостатність харчування, ниркова недостатність, цукровий діабет, пригнічення імунітету лікарськими препаратами (наприклад, кортикостероїдами);
 • онкологічні захворювання, ВІЛ-інфекція, саркоїдоз;
 • захворювання на важкі форми туберкульозу (наприклад, міліарний);
 • вірусні інфекції (кір, епідемічний паротит, інфекційний мононуклеоз, вітряна віспа і грип) можуть привести до зниження реактивності до туберкуліну впродовж декількох місяців;
 • поєднане інфікування ВІЛ і мікобактеріями туберкульозу призводить до анергії на туберкулін;
 • імунізація живими вакцинами (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи) може привести до зниження реактивності до туберкуліну.

Інтервал між будь яким профілактичним щепленням та біологічною діагностичною пробою Манту повинен складати не менше 1 місяця. Планові щеплення можна проводити після обліку проби Манту – через 72 години.

До хибно-позитивної реакції може призвести:

 • попередня вакцинація БЦЖ;
 • інфікування нетуберкульозними мікобактеріями.

У вакцинованих БЦЖ осіб чутливість до туберкуліну з часом може знижуватись. У випадках введення препарату таким особам, реакція на пробу може бути ослабленою чи відсутньою. Проведення проби Манту цим особам з інтервалом, меншим за рік від попередньої проби, може призвести до бустер-ефекту та появи позитивного результату проби.

Особливості щодо застосування

З метою визначення протипоказань лікар у день виконання туберкулінових проб повинен здійснити збір анамнезу та медичний огляд осіб, які підлягають туберкулінодіагностиці.

Для здійснення туберкулінодіагностики можуть бути задіяні медичні працівники (лікар, фельдшер, молодший спеціаліст з медичною освітою), які пройшли спеціальну підготовку та володіють правилами організації і техніки проведення туберкулінодіагностики, а також навичками надання невідкладної допомоги у разі розвитку реакцій/ускладнень.

Перед проведенням діагностичної проби Манту лікарю слід обов’язково ознайомитися з інструкцією про застосування препарату, а також попередньо інформувати особу та батьків дитини або інших її законних представників про можливість виникнення несприятливих наслідків після проведення туберкулінодіагностики.

Незважаючи на те, що ймовірність виникнення анафілактичних реакцій при проведенні проби Манту є вкрай низькою, необхідно бути готовим до надання медичної допомоги у випадку їх виникнення.

Проба проводиться у сидячому положенні. Після проведення проби Манту пацієнт повинен перебувати під наглядом лікаря (медичної сестри) протягом не менш 30 хвилин для спостереження щодо можливості виникнення алергічних реакцій.

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію та менше 1 ммоль (39 мг)/дозу калію, тобто практично вільний від калію.

Застосування у період вагітності та годування груддю.

Дані відсутні.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Дані відсутні.

Способ применения и дозы

Спосіб введення – внутрішньошкірно (за Манту). Потрібну кількість препарату (0,2 мл) набрати одноразовим шприцем місткістю 1 мл з ціною поділки шкали 0,1 мл зі стерильною голкою № 08х40. Потім на шприц одягти стерильну голку для внутрішньошкірного застосування № 04х13, випустити зайву кількість препарату у стерильний тампон і внутрішньошкірно ввести 0,1 мл. При правильній техніці введення у шкірі утворюється інфільтрат білого кольору діаметром приблизно 8 мм – «лимонна скоринка». Для кожного обстежуваного використовувати окремий шприц та голку. При наявності самоблокувальних шприців можливий забір у шприц 0,1 мл розчину туберкуліну.

Розмір дози – 2 туберкулінові одиниці (ТО), які містяться в 0,1 мл стабілізуючого розчинника. Туберкулінову пробу Манту здійснювати за призначенням лікаря. Постановку і оцінку проби Манту має здійснювати лікар або спеціально навчена медична сестра під наглядом лікаря. Результати проби Манту оцінювати через 72 години. Розмір папули вимірювати за допомогою прозорої міліметрової лінійки. Реєструвати максимальний поперечний (по відношенню до осі руки) діаметр папули, зону гіперемії при цьому не враховувати. Реакцію вважати негативною при наявності уколочної реакції (0-1 мм); сумнівною – при наявності папули від 2 до 4 мм, або гіперемії будь-яких розмірів; позитивною – при наявності папули від 5 мм та більше. Гіперергічною вважати реакцію при утворенні папули 17 мм і більше у дітей та підлітків, 21 мм і більше у дорослих, а також незалежно від розміру папули наявність везикуло-некротичної реакції, лімфангоїту та регіонарного лімфаденіту (див. розділ «Побічні реакції»).

Діти.

Застосовувати дітям віком від 2 місяців.

Побочные реакции

Результати реакцій через 72 години після застосування туберкуліну перебувають залежно від рівня специфічної реактивності організму:

 • у випадку відсутності стану специфічної реактивності місцевих та загальних явищ не спостерігається, реакція на препарат негативна;
 • при інфікованості або наявності післявакцинальної алергії спостерігається місцева реакція у вигляді інфільтрату (папули) та гіперемії. У деяких випадках в осіб з високим ступенем алергії до туберкуліну місцеві реакції, поряд з великою папулою та гіперемією, можуть супроводжуватися лімфангоїтами і лімфаденітами (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Побічні реакції на введення туберкуліну зазначені на підставі даних постмаркетингового спостереження. Застосовані наступні критерії оцінки частоти побічних реакцій: дуже часто (≥ 1/10); часто (від ≥ 1/100 до < 1/10); нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100); поодинокі (від ≥ 1/10000 до < 1/1000); рідкісні (< 1/10000); частота невідома (частота не може бути встановлена на підставі наявних даних).

Клас системи органів

Частота

Побічна реакція

Загальні розлади та реакції у місці введення

Нечасто

Нездужання, підвищення температури тіла

Частота невідома

Біль, набряк у кінцівці

Часто

Біль, болюча чутливість або дискомфорт у місці введення ін'єкції одразу після ін'єкції

З боку нервової системи

 

Нечасто

Головний біль

З боку імунної системи

 

Поодинокі

Алергічні реакції

З боку шкіри та підшкірних тканин

Частота невідома

Висип

Передозировка

Про випадки передозування не повідомлялось.

Условия хранения

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати у захищеному від світла місці при температурі від 2 °С до 8 °С. Заморожування та нагрівання вище 18 ºС не допускається. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Несумісність

Дані відсутні.

Упаковка

По 0,6 мл (6 доз) з активністю 2 ТО/доза; по 1 мл (10 доз) з активністю 2 ТО/доза; по 3 мл (30 доз) з активністю 2 ТО/доза в ампулах № 10;

або комплект: 1 ампула по 0,6 мл (6 доз) з активністю 2 ТО/доза, 3 шприци з голками для витягання, 3 голки для введення;

або комплект: 1 ампула по 1 мл (10 доз) з активністю 2 ТО/доза, 5 шприців з голками для витягання, 5 голок для введення.

Категорія відпуску

За рецептом.

Регистрационные данные

Инструкция для: Биолек Туберкулин Ппд-Л раствор д/ин. 2 то/доза (6 доз) по 0.6 мл №1 в амп.+3 шпр.+3 иголк

Производитель: Фармстандарт - Біолік, ПАТ, м.Харків, Україна

Регистрация: № UA/15771/01/01 от 15.02.2017. Приказ № 141 от 15.02.2017

Код АТХ:

(V) Другие лекарственные средства

(V04) Диагностические препараты

(V04C) Другие диагностические препараты

(V04CF) Туберкулезные диагностикумы

(V04CF01) Туберкулином

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Биолек Туберкулин Ппд-Л раствор д/ин. 2 то/доза (6 доз) по 0.6 мл №1 в амп.+3 шпр.+3 иголк

По этому товару ещё нет отзывов

Популярные препараты:

Ваксигрипп Тетра суспензия д/ин. по 0.5 мл №1 в предвар. запол. шпр.

Ваксигрипп Тетра суспензия д/ин. по 0.5 мл №1 в предвар. запол. шпр. , р-р д/ин. №1

Санофі Пастер С.А., Франція

30570 - 65000 грн
Артрида р-р д/ин. 100 мг/мл амп. 2 мл №10

Артрида р-р д/ин. 100 мг/мл амп. 2 мл №10 , р-р д/ин. №10

Хаупт Фарма Ліврон для "Фармліга Україна, ТОВ", Франція/Україна

47295 - 101779 грн
Дикломакс гель 5%, 75 мл

Дикломакс гель 5%, 75 мл

ТОВ "Илан Фарм", Україна

9780 - 16500 грн
Превенар 13 суспензія д/ін. 1 доза по 0,5 мл №1 у поперед. запов. шпр. з голк.

Превенар 13 суспензія д/ін. 1 доза по 0,5 мл №1 у поперед. запов. шпр. з голк. , р-р д/ин. №1

Ваєт Фармасеутикалс для "Пфайзер Ейч. Сі. Пі. Корпорейшн", Великобританія/Ірландія/США

174360 - 250960 грн
Элевит-комплекс 2 Второй и Третий триместр капс. №30

Элевит-комплекс 2 Второй и Третий триместр капс. №30

Дельфарм Гайард для "Байєр Консьюмер Кер АГ", Франція/Швейцарія

34480 - 48440 грн
Джиси Флю сусп. д/ин. шприц 0,5 мл №1

Джиси Флю сусп. д/ин. шприц 0,5 мл №1 , р-р д/ин. №1

Грін Крос Корпорейшн для "М. Біотек Лтд." (Корея/Великобританія)

31000 - 31750 грн
Фленокс розчин д/ін. по 0,4 мл (4000 анти-ха мо) у шпр., бліс. №10

Фленокс розчин д/ін. по 0,4 мл (4000 анти-ха мо) у шпр., бліс. №10 , р-р д/ин. №10

Фармак, ПАТ, м.Київ, Україна

100470 - 216000 грн
Клексан 300 р-р д/ин. 10000 анти-Ха МЕ/1мл фл. многодоз. 3 мл №1

Клексан 300 р-р д/ин. 10000 анти-Ха МЕ/1мл фл. многодоз. 3 мл №1 , р-р д/ин. №1

Фамар Хелс Кеар Сервісіз Мадрид С.А.У. для "Санофі-Авентіс Україна, ТОВ"(Іспанія/Україна)

57390 - 102900 грн

 • Киев, пл. Майдан Незалежності, сектор А, Торговий Центр Глобус

  (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Биолек Туберкулин Ппд-Л раствор д/ин. 2 то/доза (6 доз) по 0.6 мл №1 в амп.+3 шпр.+3 иголк

  Биолек ЗАО (Украина, Харьков)

  17500 грн

  При резерве

  18910 грн

 • Киев, вул. Якуба Коласа, 15-А

  (0800) 21-19-41, (044) 407-28-70

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Биолек Туберкулин Ппд-Л раствор д/ин. 2 то/доза (6 доз) по 0.6 мл №1 в амп.+3 шпр.+3 иголк

  Фармстандарт-Біолік

  19545 грн

 • Киев, вул. Гната Юри, 7

  (0800) 21-19-41, (044) 229-82-85, (044) 499-14-67

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Биолек Туберкулин Ппд-Л раствор д/ин. 2 то/доза (6 доз) по 0.6 мл №1 в амп.+3 шпр.+3 иголк

  Фармстандарт-Біолік

  21694 грн