Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

Наличие в 379 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 14300 до 21933 грн
Производитель
Бренд
Категория
Область применения

диагностика

Форма выпуска

Прочие

Условия отпуска

безрецептурный

Инструкция для Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

Состав

Швидкий тест для діагностики стрептококової ангіни є швидким імунохроматографічним аналізом для якісного виявлення антигенів стрептококу групи А у мазках із зіву з метою діагностики стрептококового тонзилофарингіту.

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ

Біль в горлі, як частий симптом гострого фарингіту та тонзиліту, є однією з найчастіших причин звернення до лікаря первинної ланки (педіатра чи сімейного лікаря) та самолікування. Зазвичай більшість випадків гострого тонзилофарингіту мають вірусне походження тому і не потребують призначення антибактеріальної терапії. Проте велика частка належить і бактеріальним інфекціям (біля 20%), серед збудників яких перше місце посідає стрептокок.

Стрептококи - грампозитивні аеробні бактерії, що викликають безліч захворювань, включаючи тонзилофарингіт, пневмонію, інфекції ран і шкіри, сепсис і ендокардит. Найбільш значущим патогеном з групи стрептококів є Streptococcus pyogenes, який є β-гемолітичним і за класифікацією Ленсфілда відноситься до групи А, тому його відносять до β-гемолітичних стрептококів групи А (БГСА). Він зумовлює від 5 до 15% випадків гострих тонзилофарингітів у дорослих та 20-30% у дітей. Вчасно недіагностований і непролікований стрептококовий тонзилофарингіт може мати серйозні ускладнення, як гнійні (глоткові абсцеси різної локалізації, гнійні лімфаденіти), так і системні (гостра ревматична лихоманка, постстрептококовий реактивний артрит, синдром стрептококового токсичного шоку, гострий постстрептококовий гломерулонефрит).

«Золотим стандартом» діагностики гострого тонзилофарингіту є культуральний метод дослідження, але він займає достатньо багато часу, що, звичайно, неприйнятно при гострому захворюванні. На сьогодні у світі найпоширенішим методом діагностики тонзилофарингіту в практиці лікаря первинної ланки є метод швидких тестів, який можна виконати в умовах поліклініки чи амбулаторії лікаря загальної практики з отриманням результату через 5–10 min (хв).

Швидкий тест для діагностики стрептококової ангіни CITO TEST® Strep А виявляє антигени стрептококів групи A у зразках мазків із зіву і дозволяє встановити етіологію тонзилофарингіту вже на прийомі у лікаря або безпосередньо біля ліжка хворого, що вигідно не тільки для пацієнта, якому протягом декількох хвилин буде поставлений діагноз і призначено обґрунтовану антибактеріальну або тільки симптоматичну терапію.

КОМПЛЕКТНІСТЬ

тест-касета

наконечник-піпетка

екстракційний реагент 1

стерильний тампон

екстракційний реагент 2

шпатель

пробірка

інструкція

ПРИНЦИП ТЕСТУ

У даному тесті антитіла, специфічні до вуглеводних антигенів стрептококу групи А, попередньо нанесені в тестовій зоні тест-касети. Під час дослідження антигени зразка клінічного матеріалу із зіву реагують із антитілами до стрептококу групи А, які вкриті кольоровими частинками. Потім суміш мігрує вздовж мембрани і реагує з іммобілізованими на мембрані антитілами до антигену стрептококу групи А з утворенням кольорової тестової лінії (Т). Поява лінії в тестовій зоні вказує на позитивний результат тестування і, навпаки, її відсутність – на негативний. Контрольна лінія (С), яка завжди з'являється в контрольній зоні тест-касети, є внутрішнім контролем процедури і свідчить, що була використана достатня кількість зразку і відбулося заповнення капілярів мембрани.

Застереження

 • Для професійної in vitro діагностики.

 • Не використовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
 • Не вживати їжу, напої та не палити в місці знаходження зразків та тестів.
 • При роботі зі зразками необхідно використовувати захисний одяг: халат, рукавички і окуляри.
 • Зі зразками слід поводитись як з потенційно інфікованим матеріалом. Дотримуйтесь встановлених заходів безпеки по відношенню до мікробіологічних ризиків і виконуйте відповідні стандартні процедури з утилізації зразків.
 • Використані тести слід утилізувати згідно з вимогами чинного законодавства.
 • Вологість та температура можуть вплинути на результат тестування.
 • Не використовувати тест у разі пошкодження цілісності упаковки.
 • Екстракційний реагент 2 містить кислий розчин і при попаданні якого на шкіру чи в очі слід промити великою кількістю води.
 • Будьте уважними при використанні реагентів, щоб не переплутати кришечки для флаконів з реагентами.

Технічні характеристики

Чутливість та специфічність

Дослідження проводилось на 525 зразках мазків із зіву пацієнтів з симптомами фарингіту з використанням культурального методу і швидких тестів. З 525 зразків 401 були підтверджені культуральним методом як негативні та 124 – як позитивні. В ході дослідження були отримані наступні результати:

Метод

Культура

Результат

CITO TEST® Strep A

 

 

Результат

Позитивні

Негативні

Позитивні

117

11

128

Негативні

7

390

397

Результат

124

401

525

Відносна чутливість: 94,4% (88,7%-97,7%)*

Відносна специфічність: 97,3% (95,1%-98,6%)*

Точність: 96,6% (94,6%-98,0%)*

*95% довірчий інтервал

Перехресна реактивність

Дослідження на перехресну реактивність швидкого тесту проводилось до нижче вказаних мікроорганізмів. Були отримані негативні результати.

Група B Streptococcus

Neisseria meningitidis

Serratia marcescens

Група F Streptococcus

Neisseria sicca

Klebsiella pneumoniae

Streptococcus pneumoniae

Branhamella catarrhalis

Bordetella pertussis

Streptococcus mutans

Group C Streptococcus

Neisseria gonorrhea

Staphylococcus aureus

Group G Streptococcus

Neisseria subflava

Corynebacterium diphtheria

Streptococcus sanguis

Hemophilus influenza

Candida albicans

Staphylococcus epidemidis

Pseudomonas aeruginosa

Enterococcus faecalis

?

Способ применения и дозы

Забір та підготовка зразку

1. Стерильним тампоном, що міститься в наборі, проведіть забір мазку з задньої стінки глотки, мигдаликів та інших запалених ділянок. З цим тестом також можна використовувати зонд-тампони з транспортним середовищем Стюарта або Еймса. Використовуючи шпатель, уникайте торкання тампоном язика, внутрішньої поверхні щік та зубів.

2. Проведіть тестування якомога швидше після забору клінічного матеріалу. Тампон зі зразком може зберігатись в чистій, сухій пластиковій пробірці протягом 8 h (год) при кімнатній температурі та протягом 72 h (год) – при температурі 2-8°С.

3. Якщо потрібно провести посів досліджуваного матеріалу на поживне середовище, легенько проверніть кінчиком тампону в чашці Петрі з селективним для виділення стрептококів групи А кров’яним агаром (GAS) і лиш потім використайте тампон для дослідження цим тестом.

Процедура тестування

Доведіть тест, реагенти, тампон зі зразком до температури 15-30ºC перед тестуванням.

1. Дістаньте тест-касету із пакету і використайте якнайшвидше. Найкращий результат можна отримати при проведенні тестування одразу після відкриття пакету.

2. Тримаючи флакон з екстракційним реагентом 1 вертикально, додайте 4 повних краплі (приблизно 240 µl (мкл)) реагенту в пробірку. Екстракційний реагент 1 має червоний колір. В ту саму пробірку додайте 4 повних краплі (приблизно 160 µl (мкл)) екстракційного реагенту 2, тримаючи флакон з реагентом вертикально. Екстракційний реагент 2 безбарвний. Змішайте суміш, обережно обертаючи пробірку (рис. 1). Екстракційний реагент 1 після додавання в пробірку екстракційного реагенту 2 змінює колір з червоного на жовтий.

3. Одразу помістіть в пробірку тампон та енергійно обертайте його в пробірці 15 разів. Залиште тампон в пробірці на 1 min (хв) (рис.2).

4. Притискаючи тампон до стінок пробірки, відіжміть його, стиснувши дно пробірки та одночасно виймаючи тампон, щоб більшість рідини залишилась в пробірці. Утилізуйте тампон (рис.3).

5. Вдягніть наконечник-піпетку на пробірку. Покладіть тест-касету на чисту рівну поверхню. Додайте 3 краплі отриманого розчину (приблизно 100 µl (мкл)) в лунку (S) для внесення зразку на тест-касеті та почніть відлік часу.

Оцініть результат на 5 min (хв). Не беріть до уваги результати тестування після 10 min (хв) (рис. 4 і 5).

ОБЛІК РЕЗУЛЬТАТУ

ПОЗИТИВНИЙ:* з'являються дві лінії. Одна кольорова лінія повинна з'явитися в контрольній зоні (C), а інша - в тестовій зоні (T). Позитивний результат вказує на те, що в зразку був виявлений антиген стрептококу групи А.

*ПРИМІТКА: інтенсивність забарвлення лінії в тестовій зоні (T) залежить від концентрації антигенів стрептококу групи А у зразку. Тому поява кольорової лінії будь-якого відтінку в тестовій зоні (T) повинна розглядатися як позитивний результат.

НЕГАТИВНИЙ: одна кольорова лінія з'являється в контрольній зоні (C). Лінія в тестовій зоні (Т) відсутня. Негативний результат вказує на те, що антигени стрептококу групи А в зразку відсутні або їхня концентрація нижче межі виявлення тесту.

НЕДІЙСНИЙ: контрольна лінія (С) не з′являється. Використання недостатньої кількості зразка або недотримання процедури тестування є найбільш частими причинами відсутності контрольної лінії. Ознайомтесь з процедурою тестування ще раз і повторіть дослідження, використовуючи нову тест-касету. Якщо проблема залишається, негайно припиніть тестування та зв'яжіться з місцевим дистриб'ютором.

Условия хранения

Умови зберігання

Зберігати тест герметично запакованим при температурі 2-30 ºC. Тест зберігає стабільність до закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці. Не заморожувати! Термін придатності 24 місяці.

КОНТРОЛЬ ЯКОСТІ

Тест оснащений внутрішнім контролем якості. Кольорова лінія, яка з'являється в контрольній зоні (С), є внутрішнім контролем процедури тестування. Її наявність підтверджує використання достатнього об′єму зразка і заповнення капілярів мембрани.

Регистрационные данные

Инструкция для: Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

Производитель: Фармаско (Україна)

Код АТХ:

(V) Другие лекарственные средства

(V04) Диагностические препараты

(V04C) Другие диагностические препараты

(V04CX) Другие диагностические препараты

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

По этому товару ещё нет отзывов


 • Киев, бул. Тараса Шевченка, 36-А

  (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

  Медбіоальянс

  8300 грн

 • Киев, вул. Софіївська, 1/2

  (080) 050-59-11

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-21:00

  Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

  ФАРМАСКО ООО

  17070 грн

 • Киев, вул. Майдан Незалежності, Торгівельний центр "Глобус", -

  (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

  ФАРМАСКО ООО (Украина, Киев) (м)

  19820 грн

  При резерве

  20000 грн

 • Киев, пл. Спортивна, 1

  (063) 363-78-67, (093) 448-89-59, (044) 500-05-45, (044) 594-15-57

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

  ФАРМАСКО ООО (Украина, Киев) (м)

  19820 грн

  При резерве

  20000 грн

 • Киев, пл. Майдан Незалежності, сектор А, Торговий Центр Глобус

  (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Цито Тест Стрептест (Cito Test Strep A) для диагностики стрептококковой ангины тест-система №1

  ФАРМАСКО ООО (Украина, Киев) (м)

  19820 грн

  При резерве

  20000 грн