Деприм Форте капс. 425 мг №20

Нет в наличии
Нет в наличии
Производитель
Бренд
Действующие вещества
Категория
Форма выпуска

Таблетки для рассасывания

Инструкция для Деприм Форте капс. 425 мг №20

Состав

діюча речовина: 1 капсула містить 425 мг сухого екстракту (3,5-6 : 1) трави звіробою (Hypericum perforatum L.), що містить 0,75-1,3 мг загального гіперицину; екстрагент: етанол 60 % (м/м);

допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза порошкоподібна, кальцію гідрофосфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, тальк, желатин, натрію лаурилсульфат, титану діоксид (Е 171), мідний комплекс хлорофіліну (Е 141).

Лікарська форма

Капсули тверді.

Тверді желатинові капсули (розмір «0») зеленого кольору, непрозорі, без пошкоджень;

вміст капсул: компактні гранули зеленкувато-коричневого або сірувато-коричневого кольору з характерним запахом.

Фармакотерапевтична група

Антидепресанти. Код АТС N06А Х.

Сухий екстракт трави звіробою (Hypericum perforatum L.) містить активні речовини гіперицин, псевдогіперицин, гіперфорин, флавоноїди та чинить сприятливу дію на функціональний стан центральної та вегетативної нервової системи.

Деприм® форте допомагає при поганому настрої, апатії, які супроводжуються такими симптомами, як нездужання, втрата апетиту і безсоння. Лікарський засіб поліпшує настрій, позитивно впливає на розумові та фізичні здібності, підвищує працездатність. Препарат рекомендується для короткотривалої терапії нетяжких проявів депресивних розладів.

Показания

Депресивні розлади легкого та середнього ступеня тяжкості, що супроводжуються такими симптомами, як пригнічений настрій, відчуття хронічної втоми, емоційна виснаженість, зниження працездатності.

Противопоказания

Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Тяжкі депресії, що супроводжуються суїцидальними думками.

Одночасне застосування:

  • індинавіру, ампренавіру або інших антиретровірусних препаратів;
  • циклоспорину, дигоксину, теофіліну, іринотекану, такролімусу, симвастатину, фексофенадину, трициклічних антидепресантів (амітриптилін, нортриптилін), протиепілептичних засобів (карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн), селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну (циталопрам, флувоксамін, сертралін, пароксетин), а також триптанів (суматриптан, наратриптан, золмітриптан);
  • препаратів для зниження згортання крові (варфарину та інших похідних кумарину).

Належні заходи безпеки при застосуванні

Пацієнта необхідно поінформувати, що перед початком лікування обов’язково слід проконсультуватися з лікарем, оскільки симптоми, при яких показаний Деприм® форте, можуть бути наслідком іншої (більш серйозної) патології.

Пацієнтам з артеріальною гіпертензією слід застосовувати препарат з особливою обережністю.

Під час лікування препаратом слід уникати тривалого перебування на сонці, відвідування солярію, оскільки може розвинутися підвищена чутливість шкіри до УФ-випромінювання.

У разі пропуску одного прийому препарату:

  • слід прийняти препарат якомога швидше;
  • якщо настає час прийому наступної дози препарату, не приймати додаткову дозу для компенсації пропущеної;
  • не приймати одночасно дві дози препарату.

Деприм® форте містить лактозу, тому препарат не рекомендується застосовувати пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, лактазною недостатністю або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Лікарські засоби, які містять екстракт звіробою, можуть підвищувати активність багатьох ферментів, що беруть участь у метаболізмі препаратів. У результаті таких реакцій може знизитись концентрація у плазмі крові та терапевтичний ефект деяких лікарських засобів, наприклад, варфарину, циклоспорину, теофіліну, індинавіру, дигоксину та протизаплідних засобів.

У зв’язку з фармакодинамічними взаємодіями Деприму® форте з похідними триптану (суматриптан, наратриптан, золмітриптан), антидепресантами (особливо селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну, наприклад, циталопрамом, флувоксаміном, флуоксетином, сертраліном, пароксетином), небажані ефекти серотоніну посилюються.

Крім вказаних препаратів, Деприм® форте може взаємодіяти також з іншими лікарськими засобами, метаболізм яких відбувається за участю ферментів системи цитохрому Р450.

Зниження концентрації протизаплідних засобів у плазмі крові може призвести до виникнення нерегулярних кровотеч та зниження їх протизаплідної дії. Жінкам слід застосовувати додаткові протизаплідні заходи.

Перед проведенням планового хірургічного втручання слід ідентифікувати можливі взаємодії з препаратами, що планується застосовувати для загальної або місцевої анестезії. При необхідності прийом рослинного лікарського засобу слід скасувати.

Вплив на ферменти може тривати і після припинення лікування препаратами, які містять екстракт звіробою. Зазвичай підвищена активність ферментів нормалізується через 1 тиждень після припинення прийому препарату.

Під час лікування препаратом слід утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Способ применения и дозы

Препарат слід приймати по 1 капсулі 1 раз на добу регулярно в один і той самий час. У разі необхідності доза може бути збільшена до 2 капсул на добу (по 1 капсулі вранці та ввечері).

Капсули слід приймати під час їди, запиваючи достатньою кількістю води.

Стабільний терапевтичний ефект препарату досягається при регулярному застосуванні протягом кількох тижнів.

Терапевтична дія Деприму® форте проявляється через 10-14 днів після початку застосування.

Якщо через 4-6 тижнів після початку лікування поліпшення стану не спостерігається, слід припинити застосування препарату та проконсультуватися з лікарем.

Діти

Препарат не застосовують для лікування дітей.

Побочные реакции

З боку імунної системи: алергічні реакції.

Психічні розлади: неспокій; у пацієнтів з біполярною депресією існує ризик розвитку маніакального стану.

З боку травного тракту: шлунково-кишкові розлади, сухість у роті.

З боку шкіри і підшкірної тканини: в осіб з підвищеною чутливістю до сонячних променів перебування на сонці може спричинити опіки; шкірні алергічні реакції (еритема, свербіж), набряк шкіри.

Загальні порушення: підвищення втомлюваності, можливе підвищення артеріального тиску.

Передозировка

Про гострі отруєння препаратами звіробою не повідомлялося. Були окремі повідомлення про розвиток судом та стану сплутаності свідомості після передозування.

У випадку перевищення дози пацієнтам слід уникати УФ-виромінювання та сонячних ванн протягом 1-2 тижнів, особливо у період підвищеної сонячної активності (травень-серпень).

Применение в период беременности или кормления грудью

Досвід застосування препарату у період вагітності або годування груддю обмежений, тому не рекомендується застосовувати Деприм® форте у ці періоди.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Належні дослідження не проводились.

Условия хранения

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 капсул у блістері; по 2 (10 ´ 2) блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Деприм Форте капс. 425 мг №20

По этому товару ещё нет отзывов