ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

Наличие в 836 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 11491 до 17150 грн
Производитель
Бренд
Действующие вещества
Категория
Область применения

офтальмология

Форма выпуска

Жидкости глазные

Разрешено

для детей/для взрослых

Детям с

с 1 года

Условия отпуска

рецептурный

Инструкция для ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

Состав

діюча речовина: офлоксацин;

1 мл розчину містить 3,0 мг офлоксацину;

допоміжні речовини: бензалконію хлориду розчин, натрію хлорид, натрію гідроксид або кислота хлористоводнева (якщо необхідно), вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Краплі очні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин злегка жовтуватого кольору, практично вільний від частинок.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протимікробні засоби.

Код АТХ S01A E01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Офлоксацин є бактерицидною синтетичною хіміотерапевтичною речовиною та належить до групи фторхінолонів. Офлоксацин проявляє високу активність щодо широкого спектра грамнегативних мікроорганізмів та до меншої кількості грампозитивних мікроорганізмів. Офлоксацин проявив високу активність щодо більшості штамів цих мікроорганізмів in vitro та у клінічній практиці при лікуванні інфекцій очей. Дані клінічних випробувань з ефективності офлоксацину проти Streptococcus pneumoniae базуються лише на обмеженій кількості ізолятів. У бактеріальних клітинах офлоксацин пригнічує ДНК-гіразу – фермент, який потрібний для дуплікації і транскрипції бактеріальної ДНК. Офлоксацин активний щодо таких грамнегативних мікроорганізмів: Acinetobacter calcoaceticus; вид Enterobacter, включаючи E. cloacae; вид Haemophilis, включаючи H. influenza та H. aegyptius; вид Klebsiella, включаючи K. Pneumoniae; вид MoraxellaMorganella morganii; вид Proteus, включаючи P. Mirabilis; вид Pseudomonas, включаючи P. AeruginosaP. cepacia,

P. fluoroscens; вид Serratia, включаючи S. Marcescens.

Офлоксацин активний щодо таких грампозитивних мікроорганізмів: види BacillusCorynebacteriumMicrococcusStaphylococcus, включаючи S. aureus та S. EpidermidisStreptococcus, включаючи S. Pneumoniae (див. вище), S. viridans та S. beta-haemolytic.

Офлоксацин не піддається дегідратації ферментами бета-лактамазами та не змінюється ферментами хлорамфенікол-ацетилтрансферазою, аміноглікозид-аденілілазою та аміноглікозид-фосфорилазою.

Фармакокінетика.

Після закапування в око офлоксацин добре проникає у сльозову плівку. Середня концентрація офлоксацину у сльозах, виміряна через 4 години після застосування (9,2 мкг/г), була вищою, ніж мінімальна концентрація, необхідна для пригнічення 90 % більшості штамів, що викликають очні інфекції (MIC90in vitro, яка становила 2 мкг/г.

Максимальна концентрація офлоксацину у сироватці крові після 10 днів місцевого офтальмологічного застосування була у 1000 разів меншою, ніж концентрація після стандартної пероральної дози офлоксацину. Не повідомляли про систематичні побічні реакції після місцевого застосування офлоксацину.

Показания

Місцеве лікування зовнішніх очних інфекцій (таких як кон’юнктивіт та кератит) у дорослих та дітей, спричинених мікроорганізмами, чутливими до офлоксацину.

Слід брати до уваги офіційні керівництва з належного застосування антибактеріальних засобів.

Противопоказания

Підвищена чутливість до діючої речовини та допоміжних речовин препарату, до інших хінолонів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Показано, що при системному застосуванні деяких хінолонів пригнічується кліренс метаболітів кофеїну і теофіліну. Дослідження лікарської взаємодії, проведені при системному застосуванні офлоксацину, показали, що кліренс метаболітів кофеїну і теофіліну незначною мірою залежить від офлоксацину.

Також були повідомлення про підвищення частоти випадків токсичного впливу на ЦНС після системного застосування фторхінолонів разом із нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП), але не повідомлялося при сумісному системному застосуванні НПЗП та офлоксацину.

Офлоксацин, як і інші фторхінолони, слід з обережністю застосовувати пацієнтам, які отримують препарати, що подовжують інтервал QT (наприклад, антиаритмічні препарати класу ІА та ІІІ, трициклічні антидепресанти, макроліди, антипсихотичні засоби).

Особливості застосування

ФлоксаНекст не призначений для застосування у вигляді ін’єкцій.

Повідомлялося про серйозні та іноді летальні реакції гіперчутливості (анафілактичні/анафілактоїдні), деякі з них виникають після застосування першої дози, у пацієнтів, які отримували системні хінолони, включаючи офлоксацин. Деякі реакції супроводжувалися серцево-судинною недостатністю, втратою свідомості, ангіоневротичним набряком (включаючи набряк гортані, глотки або обличчя), обструкцією дихальних шляхів, диспное, кропив’янкою та свербежем.

При виникненні алергічної реакції на ФлоксаНекст прийом лікарського засобу слід припинити. Препарат з обережністю застосовують пацієнтам, які раніше демонстрували чутливість до інших антибактеріальних засобів групи хінолонів.

При застосуванні препарату ФлоксаНекст слід зважати на ризик потрапляння у носоглотку, що може сприяти виникненню та розповсюдженню бактеріальної резистентності. Як і у випадку з іншими протиінфекційними препаратами, тривале застосування може призвести до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів.

Якщо спостерігається посилення інфекції або клінічне поліпшення не спостерігається протягом раціонально обгрунтованого періоду часу, застосування препарату припиняють і застосовують альтернативну терапію.

У пацієнтів, які приймають офлоксацин у вигляді очних крапель для місцевого застосування, зафіксовано виникнення синдрому Стівенса-Джонсона, проте причинно-наслідковий зв’язок не встановлено.

Порушення з боку серця

З обережністю слід застосовувати фторхінолони, включаючи офлоксацин, пацієнтам із відомими факторами ризику щодо подовження інтервалу QT, такими, наприклад, як:

 • вроджений синдром подовженого інтервалу QT;
 • одночасне застосування лікарських засобів, відомих своєю здатністю подовжувати інтервал QT (наприклад, протиаритмічні засоби класу IA та III, трициклічні антидепресанти, макроліди, антипсихотичні засоби);
 • некоригований електролітний дисбаланс (наприклад, гіпокаліємія, гіпомагніємія);
 • серцеві захворювання (наприклад, серцева недостатність, інфаркт міокарда, брадикардія).

Пацієнти літнього віку та жінки молодшого віку можуть бути більш чутливими до препаратів, що подовжують інтервал QT. Таким чином, у цих груп пацієнтів слід з обережністю застосовувати препарат ФлоксаНекст.

Діти

Безпека та ефективність у дітей віком до 1 року не встановлена.

Дані щодо ефективності та безпечності застосування препарату ФлоксаНекст, краплі очні

3 мг/мл, для лікування кон’юнктивіту новонароджених дуже обмежені.

Не рекомендовано застосовувати препарат ФлоксаНекст, краплі очні 3 мг/мл, при бленореї новонароджених, спричиненій Neisseria gonorrhoeae або Chlamydia trachomatis, оскільки застосування його цим пацієнтам не було оцінено.

Застосування пацієнтам літнього віку

Порівняльних даних щодо місцевого застосування препарату пацієнтам літнього віку порівняно з іншими віковими групами немає.

У клінічних та доклінічних публікаціях повідомлялося про випадки перфорації рогівки у пацієнтів із попередньо існуючими дефектами епітелію рогівки або виразкою рогівки при лікуванні фторхінолонами для місцевого застосування. Проте у багатьох таких повідомленнях йшлося про значні супутні фактори, включаючи літній вік, наявність великих виразок, супутніх очних станів (наприклад, серйозної сухості ока), системних запальних захворювань (наприклад, ревматоїдного артриту) та одночасне застосування стероїдів для офтальмологічного застосуванняя або НПЗП. Однак з обережністю необхідно застосовувати препарат для лікування пацієнтів із дефектами епітелію рогівки або виразкою рогівки з огляду на ризик виникнення перфорації рогівки.

Під час лікування офтальмологічними препаратами офлоксацину повідомляли про виділення з рогівки, проте причинно-наслідковий зв’язок не встановлено.

Тривале застосування інших фторхінолонів у високих дозах на піддослідних тваринах спричиняло помутніння кришталика. Проте про цей ефект не повідомляли при застосуванні препарату людиною, також не відзначали після зовнішнього застосування офлоксацину протягом періоду до шести місяців у дослідженнях на тваринах.

Під час лікування офлоксацином слід уникати перебування на відкритому сонці та впливу ультрафіолетового опромінення через існуючий потенціал фотосенсибілізації.

ФлоксаНекст містить консервант бензалконію хлорид, який може спричиняти подразнення ока та знебарвлення м’яких контактних лінз.

Під час лікування не слід користуватися контактними лінзами.

При застосуванні ФлоксаНекст, крапель очних разом з іншими очними краплями/очними мазями медичні препарати слід застосовувати з інтервалом щонайменше 15 хвилин. У будь-якому випадку очну мазь слід застосовувати останньою.

Способ применения и дозы

Препарат призначений тільки для місцевого застосування в око.

Перші 2 дні закапують по 1 ? 2 краплі кожні 2 ? 4 години, а потім ? 4 рази на добу. Тривалість лікування не повинна перевищувати 10 днів.

Діти.

Безпека та ефективність у дітей віком до 1 року не встановлена.

Побочные реакции

Загальні прояви.

Після системного застосування офлоксацину виникнення серйозних реакцій є рідкісним явищем, більшість симптомів мають зворотний характер. Оскільки невелика кількість офлоксацину абсорбується системно після зовнішнього застосування, можуть виникнути побічні ефекти, пов’язані із системним застосуванням препарату.

Для класифікації частоти виникнення побічних ефектів використано наступні категорії:

дуже часто (≥1/10), часто (від ≥1/100 до <1/10), нечасто (від ≥1/1000 до <1/100), рідко (від ≥1/10000 до <1/1000), дуже рідко (<1/10000), частота невідома (неможливо оцінити з наявних даних).

З боку імунної системи.

Частота невідома: реакції гіперчутливості, включаючи прояви та симптоми алергії (наприклад, свербіж ока та повік) та анафілактичні реакції (наприклад, ангіоневротичний набряк, задишка, анафілактичний шок, орофарингеальний набряк, набряк обличчя та язика).

З боку нервової системи.

Частота невідома: запаморочення.

З боку органів зору.

Часто: подразнення ока, дискомфорт в очах.

Частота невідома: кератит, кон’юнктивіт, затуманення зору, фотофобія, набряк очей, відчуття стороннього тіла, підвищена сльозотеча, сухість ока, біль в оці, гіперемія ока, періорбітальний набряк (включаючи набряк повік).

З боку серцево-судинної системи.

Частота невідома: шлуночкова аритмія та піруетна шлуночкова тахікардія (повідомлялося переважно у пацієнтів із факторами ризику щодо подовження інтервалу QT), подовження інтервалу QT на ЕКГ.

З боку шлунково-кишкового тракту.

Частота невідома: нудота.

З боку шкіри та підшкірної клітковини.

Частота невідома: синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Дуже важливо повідомляти про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу. Це дозволяє проводити постійний моніторинг співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Фахівці у сфері охорони здоров’я заохочуються повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему інформування.

Передозировка

У випадку передозування слід застосовувати симптоматичне лікування. Оскільки можливе продовження інтервалу QT, слід проводити ЕКГ-моніторинг

Применение в период беременности или кормления грудью

Вагітність.

Адекватних і добре контрольованих досліджень застосування препарату ФлоксаНекст у вагітних жінок не проводилося. Оскільки системні фторхінолони здатні викликати артропатію у статевонезрілих тварин, не слід застосовувати препарат у період вагітності.

Період годування груддю.

Оскільки офлоксацин та інші хінолони, які застосовують системно, виділяються у грудне молоко та існує потенціал завдання шкоди для немовляти, необхідно прийняти рішення щодо тимчасового припинення годування груддю, враховуючи важливість даного препарату для матері.

Фертильність.

Офлоксацин не мав впливу на фертильність тварин.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Жодних досліджень щодо впливу на здатність керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами не проводилося.

Після закапування очних крапель може спостерігатися тимчасове затуманення зору. Не керуйте автотранспортом і не працюйте з небезпечними механізмами, поки зір не відновиться.

Условия хранения

Термін придатності

Термін придатності закритого флакона:

30 місяців.

Флакон після першого відкриття:

Після першого відкриття вміст флакона-крапельниці слід використати протягом 4 тижнів, після цього періоду залишковий продукт повинен бути утилізований.

Умови зберігання

Лікарський засіб не вимагає особливих температурних умов зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці у захищеному від світла місці.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 10 мл у флаконі-крапельниці. По 1 флакону-крапельниці в пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Добавить отзыв к товару

Отзывы о ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

По этому товару ещё нет отзывов

Популярные препараты:

Ваксигрипп Тетра суспензия д/ин. по 0.5 мл №1 в предвар. запол. шпр.

Ваксигрипп Тетра суспензия д/ин. по 0.5 мл №1 в предвар. запол. шпр. , р-р д/ин. №1

Санофі Пастер С.А., Франція

30570 - 65000 грн
Дикломакс гель 5%, 75 мл

Дикломакс гель 5%, 75 мл

ТОВ "Илан Фарм", Україна

9780 - 16500 грн
Артрида р-р д/ин. 100 мг/мл амп. 2 мл №10

Артрида р-р д/ин. 100 мг/мл амп. 2 мл №10 , р-р д/ин. №10

Хаупт Фарма Ліврон для "Фармліга Україна, ТОВ", Франція/Україна

47295 - 101779 грн
Превенар 13 суспензія д/ін. 1 доза по 0,5 мл №1 у поперед. запов. шпр. з голк.

Превенар 13 суспензія д/ін. 1 доза по 0,5 мл №1 у поперед. запов. шпр. з голк. , р-р д/ин. №1

Ваєт Фармасеутикалс для "Пфайзер Ейч. Сі. Пі. Корпорейшн", Великобританія/Ірландія/США

189150 - 250960 грн
Элевит-комплекс 2 Второй и Третий триместр капс. №30

Элевит-комплекс 2 Второй и Третий триместр капс. №30

Дельфарм Гайард для "Байєр Консьюмер Кер АГ", Франція/Швейцарія

34480 - 48440 грн
Джиси Флю сусп. д/ин. шприц 0,5 мл №1

Джиси Флю сусп. д/ин. шприц 0,5 мл №1 , р-р д/ин. №1

Грін Крос Корпорейшн для "М. Біотек Лтд." (Корея/Великобританія)

31000 - 31750 грн
Фленокс розчин д/ін. по 0,4 мл (4000 анти-ха мо) у шпр., бліс. №10

Фленокс розчин д/ін. по 0,4 мл (4000 анти-ха мо) у шпр., бліс. №10 , р-р д/ин. №10

Фармак, ПАТ, м.Київ, Україна

100470 - 216000 грн
Клексан 300 р-р д/ин. 10000 анти-Ха МЕ/1мл фл. многодоз. 3 мл №1

Клексан 300 р-р д/ин. 10000 анти-Ха МЕ/1мл фл. многодоз. 3 мл №1 , р-р д/ин. №1

Фамар Хелс Кеар Сервісіз Мадрид С.А.У. для "Санофі-Авентіс Україна, ТОВ"(Іспанія/Україна)

56490 - 102900 грн

 • Киев, вул. Хрещатик, 44

  (063) 454-73-51, (063) 454-73-40, (044) 500-02-05

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

  Farmigea (Италия) (м)

  13400 грн

  При резерве

  14120 грн

 • Киев, вул. Прорізна, 10

  (093)-470-85-19, (093)-470-85-35, (044)-279-00-01

  Режим работы 24/7

  ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

  Farmigea (Италия) (м)

  13400 грн

  При резерве

  14120 грн

 • Киев, вул. Софіївська, 1/2

  (080) 050-59-11

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-21:00

  ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

  ФАРМИГЕА С.П.А.

  14130 грн

 • Киев, вул. Майдан Незалежності, Торгівельний центр "Глобус", -

  (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

  Farmigea (Италия) (м)

  13400 грн

  При резерве

  14950 грн

 • Киев, пл. Майдан Незалежності, сектор А, Торговий Центр Глобус

  (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  ФлоксаНекст капли глазные 10 мл

  Farmigea (Италия) (м)

  13400 грн

  При резерве

  15560 грн