Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

Наличие в 2269 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 19525 до 30010 грн
Производитель:
Бренд
Действующее вещество
Категория
Показания

деф. вит. Д и Кальция, рахит, остеопороз

Область применения

ортопедия и травматология

Форма выпуска

Таблетки для рассасывания

Условия отпуска

безрецептурный

Инструкция для Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

Состав

діюча речовина: 1 таблетка містить кальцію карбонату 1250 мг (еквівалентно

500 мг кальцію), холекальциферолу (вітаміну ДЗ) – 10 мкг (400 МО) або у вигляді концентрату холекальциферолу 4 мг;

допоміжні речовини: сорбіт (Е 420), повідон, магнію стеарат, аспартам (Е 951), лимонний ароматизований гранулят.

Лікарська форма

Таблетки жувальні.

Круглі, білі двоопуклі таблетки без оболонки з лимонним смаком; допускається наявність вкраплень та невеликих нерівностей країв. Можлива невелика кількість порошку на дні флакона.

Назва і місцезнаходження виробника

Такеда АС, Норвегія/Takeda AS, Norway. Драмменсвейн 852, НО-1383 Аскер, Норвегія/Drammensveien 852, NO-1383 Asker, Norway.

Фармакотерапевтична група

Мінеральні домішки. Кальцій у комбінації з іншими препаратами.

Код АТС А12А Х.

Комбінований препарат, який регулює обмін кальцію та фосфору. Поповнює нестачу кальцію та вітаміну Д3 в організмі, потрібен для мінералізації зубів. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, згортанні крові, регулюванні процесів нервової провідності та м’язових скорочень, підтриманні стабільної нервової діяльності. Застосування кальцію та вітаміну Д3 перешкоджає збільшенню вироблення паратиреоїдного гормона (ПТГ), який є стимулятором підвищеної кісткової резорбції (вимивання кальцію з кісток).

Кальцій всмоктується в іонізованій формі у проксимальному відділі тонкого кишечника за рахунок активного, вітамін Д-залежного транспортного механізму. Приблизно 30 % прийнятої дози кальцію всмоктується через шлунково-кишковий тракт. 99 % кальцію концентрується у твердих структурах організму (кістки, зуби); 1 % – залишається у внутрішньому та позаклітинному середовищі. Приблизно 50 % кальцію в крові знаходиться у фізіологічно активній іонізованій формі. Майже 10 % знаходиться у комплексі з цитратами, фосфатами та іншими аніонами, 40 %, що залишилися, входять до складу білків, в основному – до альбумінів. Кальцій виводиться з фекаліями, сечею та потом. 

Вітамін Д3 легко всмоктується у тонкому кишечнику. Холекальциферол та його метаболіти циркулюють у крові у вигляді специфічних глобулінів. Холекальциферол перетворюється у печінці на гідроксильноактивну форму 25-гідроксихолекальциферол, потім перетворюється у нирках на 1,25-гідроксихолекальциферол, який відповідає за посилене всмоктування кальцію. Вітамін Д3, який не піддався метаболізму, зберігається у м'язовій та жировій тканинах. Вітамін Д3 виводиться з фекаліями та сечею.

Показания

Застосовується для профілактики та лікування дефіциту кальцію та/або вітаміну Д3 у дорослих; для профілактики та комплексної терапії остеопорозу.

Противопоказания

 • Гіперкальціємія та/або гіперкальціурія;
 • нефролітіаз;
 • гіпервітаміноз Д3;
 • підвищена чутливість до сої або арахісу;
 • підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливі застереження

Під час тривалого лікування препаратом необхідно контролювати рівень кальцію та креатиніну в сироватці крові, особливо пацієнтам літнього віку при сумісній терапії з серцевими глікозидами або тіазидними діуретинами, пацієнтам із високою схильністю до утворення зубних каменів. У випадку появи ознак гіперкальціємії або порушення функції нирок необхідно зменшити дозу або припинити прийом препарату. 

Вітамін Д необхідно з обережністю застосовувати пацієнтам з порушеною функцією нирок та контролювати рівень кальцію і фосфатів. Слід брати до уваги ризик кальцифікації м’яких тканин. У пацієнтів з нирковою недостатністю тяжкого ступеня вітамін у вигляді холекальциферолу не може нормально метаболізуватися, тому слід застосовувати інші форми вітаміну Д.

Кальцій-Д3 Нікомед Форте з обережністю застосовують пацієнтам з саркоїдозом через ризик підвищення метаболізму вітаміну Д у його активну форму. Необхідно контролювати рівень кальцію у сироватці крові і сечі.

Препарат з обережністю застосовують іммобілізованим хворим через ризик розвитку гіперкальціємії. Щоб уникнути передозування, необхідно врахувати надходження кальцію та вітаміну Д3 з інших джерел у межах рекомендованих добових норм споживання кальцію та вітаміну Д3.

Одночасне застосування препаратів тетрациклінового ряду або хінолонових антибіотиків не рекомендується або застосовується з обережністю (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»)

Таблетки містять аспартам, який в організмі трансформується у фенілаланін, тому їх не слід приймати пацієнтам з фенілкетонурією.

Пацієнтам, які мають рідкісну спадкову непереносимість фруктози, лактазну недостатність або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід застосовувати препарат, оскільки препарат містить сорбіт.

Способ применения и дозы

Рекомендована доза для дорослих і людей старшого віку становить 1 таблетка 2 рази на добу.

Таблетку слід розжувати або розсмоктати.

Пацієнти печінковою недостатністю не потребують коригування дози.

Пацієнтам з тяжким ступенем ниркової недостатності не слід застосовувати препарат.

Побочные реакции

Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями:

Нечасто (> 1/1000, < 1/100), рідко (> 1/10000,< 1/1000), дуже рідко (< 1/10000).

Порушення з боку обміну речовин.

Нечасто: гіперкальціємія, гіперкальціурія.

Порушення з боку травного тракту.

Рідко: запор, метеоризм, нудота, біль у животі, діарея. 

Дуже рідко: диспепсія. 

Порушення з боку шкіри і підшкірної клітковини.

Дуже рідко: свербіж, висип, кропив'янка.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Діуретики тіазидного ряду знижують виведення кальцію з сечею. При одночасній терапії необхідно контролювати рівень кальцію в сироватці крові, оскільки збільшується ризик виникнення гіперкальціємії.

Карбонат кальцію може перешкоджати абсорбції препаратів тетрациклінового ряду, хінолонових антибіотиків, левотироксину, тому ці препарати необхідно приймати за 2 години до або через 4-6 годин після прийому Кальцій-Д3 Нікомед Форте.

При одночасній терапії із серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГ та клінічного стану хворого, оскільки препарати кальцію можуть підвищити токсичний ефект серцевих глікозидів.

Для запобігання зниженню всмоктування бісфосфонатів або фториду натрію рекомендується приймати Кальцій-Д3 Нікомед Форте не раніше ніж за 1 годину після їх прийому.

Передозировка

Передозування препаратом може призвести до гіпервітамінозу та гіперкальціємії.

Симптоми гіперкальціємії: анорексія, спрага, нудота, блювання, запор, біль у животі, м’язова слабкість, підвищена втомлюваність, психічні розлади, полідипсія, поліурія, біль у кістках, нефрокальциноз, порушення серцевого ритму у тяжких випадках. Тяжка форма гіперкальціємії може призвести до розвитку коми та смерті.

Стійкий високий рівень кальцію в організмі може призвести до необоротного ураження нирок та кальцифікації м’яких тканин. 

У пацієнтів, котрі приймають велику кількість кальцію та лугів, які абсорбуються може виникати молочно-лужний синдром (синдром харчової гіперкальціємії), алкалоз та ниркова недостатність; такі пацієнти потребують госпіталізації.

Лікування гіперкальціємії. Слід припинити застосування препарату. Необхідно ввести в організм велику кількість рідини та дотримуватись дієти з обмеженою кількістю кальцію. Залежно від важкості передозування може виникнути необхідність застосування петльових діуретиків, бісфосфонатів, кальцитоніну, кортикостероїдів.

Применение в период беременности или кормления грудью

Застосування таблеток Кальцію-ДЗ Нікомед Форте показано у період вагітності при дефіциті кальцію та/або вітаміну Д3. Для запобігання передозуванню добова доза не має перевищувати 1500 мг кальцію та 600 МО вітаміну Д3. 

Вітамін Д3 та його метаболіти можуть проникати у грудне молоко, тому необхідно враховувати надходження кальцію та вітаміну Д3 з інших джерел у матері та дитини.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Немає даних щодо впливу препарату на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом.

Діти

Препарат не застосовують дітям.

Условия хранения

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати флакон щільно закритим при температурі не вище 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці!

Упаковка

По 30, або 60, або 120 таблеток у флаконі. По 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Регистрационные данные

Инструкция для: Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

Производитель: Такеда Нікомед АС, Норвегія/Австрія

Фарм. группа: Минеральные примеси. Кальций в сочетании с другими препаратами.

Регистрация: № UA/3541/01/02 від 23.05.2012. Наказ № 373 від 23.05.2012

МНН: Комбіновані препарати

Код АТХ:

(A) Лекарственные средства, влияющие на пищеварительную систему и обмен веществ

(A12) Минеральные добавки

(A12A) Кальций

(A12AX) Кальций, комбинации с витамином D и (или) другими препаратами

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

По этому товару ещё нет отзывов

 • (044) 235-11-76 Фармація КП Аптека №1

  Киев, вул. Володимирська, 51/53

  (044) 235-11-76

  Режим работы 24/7

  Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

  Такеда

  22744

  Под заказ

 • (093)-470-85-19, (093)-470-85-35, (044)-279-00-01 Аптека Доброго Дня №177

  Киев, вул. Прорізна, 10

  (093)-470-85-19, (093)-470-85-35, (044)-279-00-01

  Режим работы 24/7

  Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

  Takeda (Норвегия) (м)

  25400

  При резерве

  26930
 • (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61 Аптека Доброго Дня №2

  Киев, вул. Майдан Незалежності, Торгівельний центр "Глобус", -

  (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

  Takeda (Норвегия) (м)

  25400

  При резерве

  28410
 • (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53 Аптека Доброго Дня №6

  Киев, пл. Майдан Незалежності, сектор А, Торговий Центр Глобус

  (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

  Takeda (Норвегия) (м)

  25400

  При резерве

  28410
 • (063) 454-73-51, (063) 454-73-40, (044) 500-02-05 Аптека Доброго Дня №15

  Киев, вул. Хрещатик, 44

  (063) 454-73-51, (063) 454-73-40, (044) 500-02-05

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Кальций-Д3 Никомед Форте таблетки жув. №120 у флак.

  Takeda (Норвегия) (м)

  25400

  При резерве

  28410

Возможные названия:

Кальцiй-Д3 Нiкомед форте табл. жув. №120 Никомед Австрия

Кальций +Д3 тб.№120 форте Никомед Фарма Старт

Кальций D3 форте тб жев N120 фл Нікомед Фарма АС, Норвегія

Кальций Д3 Ник Форте №120 Никомед, Австрия

кальций Д3 Никомед форте №120 таб. Такеда, Норвегия

Кальций Д3 Никомед форте жев.табл лимон №120 Никомед

кальций Д3 Никомед форте таб. жеват. №120 Никомед АВСТРИЯ

Кальций Д3 форте жев таб N120 Никомед НИКОМЕД

Кальций Д3 форте табл №120 Takeda

Кальций Д3 форте табл.жев. N120 Никомед

Кальций-D3 Никомед форте таблетки жевательные №120 Takeda (Норвегия)

Кальций-D3 Никомед форте таблетки жевательные №120 Takeda (Норвегия)

Кальций-D3 форте табл. д/жев. мятный вкус №120 Takeda (Норвегия)

Кальций-D3 форте табл.жев. N120 фл. Нікомед Фарма АС, Норвегія/Такеда Нікомед АС, Норв

Кальций-D3 форте табл.жев. N120 фл. Такеда Нікомед АС, Норвегія/Такеда АС, Н

КАЛЬЦИЙ-Д3 НИКОМЕД ФОРТЕ #120 НИКОМЕД

КАЛЬЦИЙ-Д3 НИКОМЕД ФОРТЕ 500/400 ЖЕВ. ТАБЛ. №120 МЯТА TAKEDA

Кальций-д3 никомед форте №120 НИКОМЕД

Кальций-Д3 никомед форте №120 Такеда Никомед АС (Норвегия)

Кальций-Д3 Никомед Форте №120 таб.жев "Никомед, Австрия"

КАЛЬЦИЙ-Д3 НИКОМЕД ФОРТЕ №120 табл. Такеда

Кальций-Д3 никомед форте жев.таб.№120 Такеда АС, Норв

КАЛЬЦИЙ-Д3 Никомед Форте таб. №120 лимон Никомед

Кальций-Д3 никомед форте табл. жев. №120 Nycomed Austria

Кальций-д3 никомед форте табл. жев. №120 Nycomed Pharma

КАЛЬЦИЙ-Д3 НИКОМЕД ФОРТЕ табл. жев. №120 Takeda Austria (Австрия)

Кальций-Д3 Никомед форте табл. жев. №120 ТАКЕДА НИКОМЕД АС

КАЛЬЦИЙ-Д3 НИКОМЕД ФОРТЕ табл. жев. №120 - Nycomed Pharma Takeda (Норвегия)

Кальций-Д3 Никомед форте табл. жев. фл. №120 Takeda (Норвегия)

Кальций-Д3 Никомед форте табл.жев.№120 Нiкомед-Австрiя

КАЛЬЦИЙ-Д3 НИКОМЕД ФОРТЕ таблетки жев. №120 Нікомед Фарма АС, Норвегія/Австрія

Кальций-Д3 форте № 120 Никомед Takeda Nycomed (Норвегия)

Кальций-Д3 форте жев.таб. №120 Никомед

Кальций-Д3 форте жев.таб. №120 Никомед

Кальций-Д3 форте жев.таб. №120 Такеда Фармасьютикал

Кальций-Д3 форте жев.таб. №120 лимон Никомед Дания

Кальций-Д3 форте таб.жев. №120 Никомед

Кальций-Д3 ФОРТЕ табл. д/жев. №120 Nycomed pharma (Норвегия)

Кальций-Д3 форте табл. д/жев. мятный вкус №120 Nycomed pharma (Норвегия)

КАЛЬЦИЙ-Д3 ФОРТЕ табл. жев. N120 (лимон) Nycomed Pharma (Норвегия)

Кальций-Д3Никомед форте жев.таб.№120 Nycomed

КАЛЬЦИЙ-ДЗ НИКОМЕД форте жев.таб. 0,5 N120 лимон Такеда

Кальцій +Д3 форте N120 табл.лимон Нікомед Австрія

Кальцій Д3 Форте табл. жувальні №120 Такеда АС, Норвегія

Кальцій+д3 Нікомед Форте Табл н 120 Нікомед (Норвегія)

Кальцій-Д3 никомед форте №120 Такеда

КАЛЬЦІЙ-Д3 НІКОМЕД ФОРТ табл. жув. №120 "Нікомед ГмбХ, Австрія"

Кальцій-Д3 Нікомед форте №120 таб. Takeda (Норвегия) (м)

КАЛЬЦІЙ-Д3 НІКОМЕД ФОРТЕ №120 табл. Такеда

Кальцій-Д3 Нікомед форте №120 табл. Nycomed Austria (Австрия)

КАЛЬЦІЙ-Д3 НІКОМЕД ФОРТЕ табл. жув. №120 Nycomed

КАЛЬЦІЙ-Д3 НІКОМЕД ФОРТЕ таблетки жув. №120 у флак. Такеда Нікомед АС, Норвегія/Австрія

Кальцій-Д3 Форте жув.таб.№120 лимон Такеда(ОТС)

КАЛЬЦІЙ-Д3 ФОРТЕ табл. д/жув. №120 Nycomed