Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

Наличие в 1759 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 16995 до 27980 грн
Производитель:
Бренд
Действующее вещество
Категория
Показания

монотерапия

Область применения

офтальмология

Форма выпуска

Жидкости глазные

Условия отпуска

рецептурный

Инструкция для Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

Состав

діюча речовина: brimonidine;

1 мл розчину містить бримонідину тартрату 2 мг, що еквівалентно 1,3 мг бримонідину;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид; спирт полівініловий, натрію хлорид; натрію цитрат; кислота лимонна, моногідрат; 1 M розчин хлористоводневої кислоти (для корекції рН); 1 М розчин натрію гідроксиду (для корекції рН); вода для ін’єкцій.

Лікарська форма

Краплі очні, розчин.

Основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин, злегка зеленувато-жовтого кольору без видимих часток.

Фармакотерапевтична група

Симпатоміметики для лікування глаукоми.

Код АТХ S01E A05.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Бримонідин – це агоніст альфа-2-адренергічних рецепторів, що у тисячу разів більш селективний до альфа-2-адренорецепторів, ніж до альфа-1-адренорецепторів. Ця селективність призводить до відсутності мідріазу та вазоконстрикції мікросудин, асоційованих із ксенотрансплантатами сітківки у людей.

Місцеве застосування бримонідину тартрату призводить до зменшення внутрішньоочного тиску у людей при незначному впливі на серцево-судинну та респіраторну систему.

Клінічні дані з приводу безпечного застосування препарату при бронхіальній астмі обмежені.

Внутрішньоочний тиск (ВОТ) починає знижуватися досить швидко після застосування препарату, а його максимальне зниження спостерігається через 2 години. Бримонідин знижує внутрішньоочний тиск за рахунок зменшення водянистої вологи та незначного збільшення увеосклерального відтоку.

Фармакокінетика.

Загальна характеристика.

Після закапування 0,2 % розчину препарату 2 рази на добу протягом 10 днів його концентрація у плазмі крові була низькою (середнє Cmax становило 0,06 нг/мл). Після багаторазового застосування (2 рази на добу протягом 10 днів) спостерігалася незначна кумуляція препарату у крові. Площа під фармакокінетичною кривою через 12 годин у стаціонарній фазі (AUC-0-12 годин) становила 0,31 нг год/мл порівняно з 0,23 нг год/мл після застосування першої дози. Після місцевого застосування середній період напіввиведення із системного кровотоку становив приблизно 3 години.

Зв’язування бримонідину з протеїнами плазми крові після місцевого застосування становить приблизно 29 %.

Бримонідин оборотно зв’язується з меланіном у тканинах ока, in vitro та in vivo. Після

2 тижнів закапування в очі концентрація бримонідину в райдужній оболонці, циліарному тілі та судинній оболонці-сітківці була у 3-17 разів вищою, ніж після одноразового застосування. Акумуляція не спостерігається при відсутності меланіну. Значення зв’язування меланіну не з’ясоване. Після перорального прийому бримонідин добре абсорбується та швидко виводиться. Більша частина дози (приблизно 75 %) виводиться у вигляді метаболітів із сечею протягом 5 днів. У сечі відсутній бримонідин у незміненому вигляді. Препарат метаболізується головним чином під впливом альдегідоксидази та цитохрому Р450. Таким чином, системна елімінація відбувається в основному за рахунок первинного метаболізму у печінці.

Після одноразового застосування препарату у дозах 0,08 %, 0,2 % та 0,5 % не відзначалося значного відхилення Cmax плазми та AUC пропорційно до дози.

Особливості застосування в окремих групах пацієнтів.

Пацієнти літнього віку.

Після застосування разової дози Cmax плазми, AUC та період напіввиведення бримонідину у пацієнтів літнього віку (від 65 років) не відрізняються від таких показників у пацієнтів молодшого віку. Це свідчить про те, що вік не впливає на системну абсорбцію препарату та його виведення.

Показания

Відкритокутова глаукома або підвищений внутрішньоочний тиск (ВОТ).

 • Монотерапія у пацієнтів, яким протипоказане застосування місцевих бета-блокаторів.
 • У складі комплексної терапії з іншими препаратами для зниження ВОТ, коли монотерапія не дає бажаного результату.

Противопоказания

Гіперчутливість до діючої речовини або до допоміжних речовин препарату.

Одночасне застосування з інгібіторами МАО та антидепресантами, що впливають на норадренергічну передачу (наприклад, із трициклічними антидепресантами та міансерином).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Хоча специфічна взаємодія бримонідину з лікарськими засобами не досліджувалася, слід враховувати можливість адитивного або посилюючого впливу препарату на дію депресантів ЦНС (алкоголю, барбітуратів, опіатів, седативних засобів та анестетиків).

Дані про рівень катехоламінів у плазмі крові після застосування бримонідину відсутні. Однак бримонідин слід призначати з обережністю пацієнтам, які застосовують препарати, що впливають на метаболізм та збільшують концентрацію амінів у плазмі крові (наприклад, хлорпромазин, метилфенідат, резерпін).

Після застосування бримонідину у деяких пацієнтів відзначалося клінічно незначне зниження артеріального тиску. З обережністю призначати одночасно бримонідин та гіпотензивні засоби та/або серцеві глікозиди.

Рекомендовано спостереження на початку лікування (або при збільшенні дози препарату) при комбінованій терапії із системними засобами (незалежно від їх фармацевтичної форми), що можуть взаємодіяти з агоністами альфа-адренорецепторів або впливати на їх ефективність (наприклад, агоністами або антагоністами адренергічних рецепторів − ізопреналіном, празозином).

Особливості застосування

Обережно слід застосовувати препарат пацієнтам з тяжкими або нестабільними та неконтрольованими серцево-судинними захворюваннями.

При появі алергічних реакцій лікування бримонідином слід припинити.

З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам з депресією, недостатністю мозкового кровообігу, коронарною недостатністю, синдромом Рейно, ортостатичною гіпотензією або облітеруючим тромбоангіїтом.

У зв’язку з тим, що вплив бримонідину на пацієнтів з печінковою або нирковою недостатністю не вивчали, препарат цим пацієнтам слід застосовувати з обережністю.

Люксфен® містить бензалконію хлорид як консервант, який може спричинити місцеве подразнення очей. Слід уникати контакту препарату з м’якими контактними лінзами. Контактні лінзи слід зняти перед закапуванням і знову одягнути їх через 15 хвилин після закапування. Відомі випадки знебарвлення м’яких контактних лінз.

Можливі реакції гіперчутливості.

Способ применения и дозы

По 1 краплі бримонідину закапувати в уражене око 2 рази на добу через рівні проміжки часу (приблизно через 12 годин). Корекція дози для пацієнтів літнього віку не потрібна.

Як і при застосуванні будь-яких очних крапель, для зменшення можливої системної абсорбції препарату рекомендовано протягом 1 хвилини натискати на слізний мішечок у медіальному куті очної щілини (крапчаста оклюзія). Це необхідно зробити безпосередньо після закапування кожної краплі препарату. Якщо призначено більше одного виду очних крапель, їх слід закапувати з інтервалом 5-15 хвилин.

Діти

Ефективність та безпека застосування бримонідуну дітям не досліджувались.

Побочные реакции

З боку серця: відчуття серцебиття/аритмії (у тому числі брадикардія та тахікардія), артеріальна гіпертензія, артеріальна гіпотензія.

З боку нервової системи: головний біль, сонливість, запаморочення, дисгевзія, синкопе.

З боку органів зору: подразнення очей (гіперемія, запалення та печіння, свербіж, відчуття стороннього тіла, фолікулярний кон’юнктивіт), розпливчасте бачення, алергічний блефарит, алергічний блефарокон?юнктивіт, алергічний кон'юнктивіт, очна алергічна реакція та фолікулярний кон'юнктивіт, місцеве подразнення (гіперемія та набряк повік, блефарит, набряк кон’юнктиви та виділення з очей, біль в очах та сльозотеча), фотофобія, ерозія рогівки та кератопатія, сухість в очах, блідість кон’юнктиви, порушення зору, кон’юнктивіт, ірит, міоз, іридоцикліт, свербіж повік.

З боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірна реакція, у тому числі еритема, набряк обличчя, свербіж, висипання, вазодилатація.

З боку дихальної системи: симптоми захворювання верхніх дихальних шляхів, сухість слизової оболонки носа, диспное.

З боку травного тракту: сухість у роті, гастроінтестинальні симптоми.

Загальні розлади: підвищена втомлюваність, астенія.

З боку імунної системи: системні алергічні реакції (підвищена чутливість).

З боку психіки: депресія, безсоння.

Передозировка

Передозування при офтальмологічному застосуванні.

При місцевому застосуванні у дорослих передозування не спостерігалося.

Відомі 2 випадки виникнення побічних ефектів після випадкового перорального застосування 9-10 крапель бримонідину дорослими пацієнтами. У них спостерігалося значне зниження артеріального тиску, в одного з пацієнтів приблизно через 8 годин після застосуваня препарату відзначалося підвищення артеріального тиску. Протягом 24 годин стан обох пацієнтів повністю нормалізувався. У третього пацієнта, який випадково прийняв перорально невідому кількість препарату, не відзначалося ніяких побічних ефектів. Відомі випадки виникнення серйозних побічних ефектів у дітей при випадковому пероральному застосуванні бримонідину. У них спостерігалися такі симптоми: пригнічення центральної нервової системи (ЦНС), типова недовготривала кома або стан, близький до втрати свідомості; млявість, сонливість, артеріальна гіпотензія, брадикардія, гіпотермія, блідість, пригнічення дихання та апное, що потребувало проведення інтенсивної терапії з інкубацією при необхідності. Протягом 6-24 годин стан всіх пацієнтів повністю нормалізувався.

При пероральному передозуванні інших альфа-2-агоністів повідомлялося про випадки появи таких симптомів: артеріальна гіпотензія, астенія, блювання, летаргія, седація, брадикардія, аритмія, міоз, апное, гіпотермія, ціаноз, пригнічення функції дихання та судоми. Лікування симптоматичне.

Применение в период беременности или кормления грудью

Досліджень щодо безпеки застосування препарату вагітним жінкам не проводились, тому Люксфен® не слід застосовувати у період вагітності. Невідомо, чи проникає бримонідин у грудне молоко, тому препарат не слід застосовувати у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Бримонідин може спричинити підвищену втомлюваність, сонливість, затуманення або порушення зору, що може вплинути на здатність керувати транспортними засобами чи працювати з іншими механізмами.

Условия хранения

Термін придатності

3 роки. Після першого відкриття – 28 днів.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °С у захищеному від світла місці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 5 мл у пляшці; по 1 пляшці в картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

По этому товару ещё нет отзывов

 • (044) 235-11-76 Фармація КП Аптека №1

  Киев, вул. Володимирська, 51/53

  (044) 235-11-76

  Режим работы 24/7

  Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

  Валеант Фармасьютікалз

  21701

  Под заказ

 • (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53 Аптека Доброго Дня №6

  Киев, пл. Майдан Незалежності, сектор А, Торговий Центр Глобус

  (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

  Santonika (Литва) (м)

  21850

  При резерве

  24210
 • (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61 Аптека Доброго Дня №2

  Киев, вул. Майдан Незалежності, Торгівельний центр "Глобус", -

  (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

  Santonika (Литва) (м)

  21850

  При резерве

  24300
 • (093)-470-85-19, (093)-470-85-35, (044)-279-00-01 Аптека Доброго Дня №177

  Киев, вул. Прорізна, 10

  (093)-470-85-19, (093)-470-85-35, (044)-279-00-01

  Режим работы 24/7

  Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

  Santonika (Литва) (м)

  21850

  При резерве

  24410
 • (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31 Аптека гормональних препаратів №10

  Киев, вул. Володимирська, 51/53

  (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Люксфен кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1

  Сантоника ООО (Литва)

  25800

Возможные названия:

"ЛЮКСФЕН® кр. оч., р-н, 2 мг/мл по 5 мл у пляш." "Санітас, АТ, Литва"

Люксфен капли оч., р-н 2 мг/мл по 5 мл у пляш. Сантоника

Люксфен Очні краплі 2мг/мл 5 мл

ЛЮКСФЕН 2 мг/мл 5 мл капли глаз. бут. Валеант Фармасьютикалз

ЛЮКСФЕН 2 мг/мл 5 мл капли глаз. бут. Валеант Фармасьютикалз

ЛЮКСФЕН 2 мг/мл 5 мл краплі очні пляш. Валеант Фармасьютікалз

Люксфен 2мг/мл 5мл оч.краплі Jelfa (Польша)

Люксфен 2мг/мл 5мл очні краплі Джелфа

Люксфен 2мг/мл гл.капли 5,0 ООО «Сантоника»

ЛЮКСФЕН гл. капли 5мл Санитас

Люксфен гл.кап.2мг/мл 5мл Эльфа Польша

Люксфен гл.капли 2мг/мл 5мл Santonika

ЛЮКСФЕН гл.капли 2мг/мл 5мл Санитас (Литва, Каунас)

Люксфен гл.капли 2мг/мл 5мл Эльфа Фармац.Польша

Люксфен гл.капли 2мг/мл 5мл Санитас АБ

Люксфен гл.капли 2мг/мл 5мл САНТОНИКА ООО (ЛИТВА)

ЛЮКСФЕН гл.капли 2мг/мл 5мл Сантоника, Литва

Люксфен гл.капли 2мг/мл 5мл Санитас Литва Santonika (Литва)

Люксфен гл.капли 5мл Эльфа Польша

люксфен глаз. к-ли 2 мг/ мл 5 мл Санитас

Люксфен глазн.капли 2 мг/мл-5 мл Jelfa

ЛЮКСФЕН кап. глаз. 2 мг/мл бутылка 5 мл №1 Santonika (Литва)

Люксфен кап. глаз. р-р 2мг/мл бут. 5мл САНТОНИКА ЗАО

Люксфен кап.глазн.2мг/мл 5мл

Люксфен капл. гл.2мг/мл 5мл Санитас

Люксфен капл.глазные 2мг/мл 5мл Эльфа Польша

Люксфен капл.д/глаз 2мг/мл 5мл №1 Iншi

Люксфен капли гл.2мг/мл 5мл №1 САНТОНИКА ЛИТВА

Люксфен капли глаз. 2мг/мл фл. 5мл Санитас, Литва

ЛЮКСФЕН капли глаз., р-р, 2 мг/мл по 5 мл в бутыл. Санітас, АТ, Литва

Люксфен капли глаз.2мг/мл 5мл Jelfa

ЛЮКСФЕН капли глазные 2 мг/мл бутылка 5 мл Валеант Фармасьютикалз (Украина)

Люксфен капли глазные 2 мг/мл фл 5 мл Сантоника ООО (Литва)

Люксфен капли глазные 2мг /мл 5мл №1 САНТОНИКА ЛИТВА

ЛЮКСФЕН КАПЛИ ГЛАЗНЫЕ 2МГ/МЛ 5 МЛ SANTONIKA

Люксфен капли глазные раствор 2 мг 1мл флакон 5 мл №1 Санитас (Литва, Каунас)

Люксфен кр. очні 5 мл Сантоніка ТОВ, Литва

Люксфен крапли глазн. 2мг/мл фл. 5мл Salutas pharma (Германия)

ЛЮКСФЕН краплі оч. 2мг/мл фл. 5мл Jelfa

ЛЮКСФЕН краплі оч., р-н 2 мг/мл по 5 мл у пляш. Сантоніка, ТОВ для "Валеант Фармасьютікалз", Литва

Люксфен оч. кр. 5мл Генрiх-Мак,ІМП

Люксфен очні краплі.2мл/мл 5мл Santonika (Литва) (м)

ЛЮКСФЕН® крап. оч. 2 мг/мл пляшка 5 мл №1 Jelfa