Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

Наличие в 1456 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 7950 до 17140 грн
Производитель:
Бренд
Действующее вещество
Категория
Показания

бактериальные инфекции

Область применения

антимикробная терапия

Форма выпуска

Таблетки и капсулы

Разрешено

для взрослых

Условия отпуска

рецептурный

Инструкция для Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

Состав

діюча речовина: мідекаміцин;

1 таблетка, вкрита плівковою оболонкою, містить 400 мг мідекаміцину;

допоміжні речовини: калію полакрилін, тальк, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, акрилатний сополімер, поліетиленгліколь, титану діоксид (E 171).

Лікарська форма

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості: круглі, злегка двоопуклі таблетки білого кольору, вкриті плівковою оболонкою, зі скошеними краями та насічкою з одного боку.

Фармакотерапевтична група

Протимікробні засоби для системного застосування. Макроліди, лінкозаміди та стрептограміни. Мідекаміцин. Код АТХ J01F A03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Антибактеріальна дія.

Мідекаміцин – макролідний антибіотик широкого спектра дії, за дією подібний до еритроміцину. Активний проти грампозитивних бактерій (стафілококів, стрептококів, пневмококів, Bacillus anthracis, Corynebacterium diphtheriae та Listeria monocytogenes), деяких грамнегативних бактерій (Bordetella pertussis, Campylobacter spp., Moraxella catarrhalis та Neisseria spp.), анаеробних бактерій (Clostridium spp. та Bacteroides spp.) та інших бактерій, таких як мікоплазми, уреаплазми, хламідії та легіонели.

Чутливість мікроорганізмів In vitro до мідекаміцину ацетату (MDM-acetate) та мідекаміцину (MDM)

Значення MIC90 (мінімальна пригнічувальна концентрація) (мкг/мл)

Bacterium

MDM-acetate

MDM

Streptococcus pneumoniae

0,5

0,10

Streptococcus pyogenes

0,67

0,20

Streptococcus viridans

0,28

0,39

Staphylococcus aureus

1,5

1,5

Listeria monocytogenes

2

1,5

Bordetella pertussis

0,25

0,20

Legionella pneumophila

0,1

0,12-1

Moraxella catarrhalis

2

-

Helicobacter pylori

0,5

-

Propionibacterium acnes

0,12

-

Bacteroides fragilis

5,5

3,13

Mycoplasma pneumoniae

0,024

0,0078

Ureaplasma urealyticum

0,34

1,56

Mycoplasma hominis

2,3

-

Gardnerella vaginalis

0,08

-

Chlamydia trachomatis

0,06

-

Chlamydia pneumoniae

0,5

-

Критерії для мідекаміцину стосовно тлумачення MIC такі ж, як для інших макролідів, відповідно до NCCLS (Національний комітет з клінічних лабораторних стандартів) стандартів. Бактерії визначаються як чутливі, якщо їх МІС90 ≤ 2 мкг/мл, та стійкі, якщо їх МІС90 ≥ 8 мкг/мл.

Антимікробна ефективність метаболітів.

Метаболіти мідекаміцину проявляють аналогічну антибактеріальну дію, але менш виражену. Дослідження на тваринах показали, що мідекаміцин та мідекаміцину ацетат є більш ефективними

in vivo, ніж in vitro, частково через високу концентрацію метаболітів у тканинах.

Механізм дії.

Мідекаміцин пригнічує синтез РНК-залежних білків у стадії пролонгації протеїнового ланцюга шляхом зворотного зв’язування з субодиницею 50S та блокує реакції транспептидації та/чи транслокації. Через відмінність структури рибосом зв’язування з рибосомами еукаріотичних клітин не відбувається. Тому токсичність макролідів для клітин людини є низькою.

Головним чином мідекаміцин проявляє бактеріостатичну дію. Однак також може проявляти бактерицидну дію залежно від типу бактерії, концентрації препарату у місці дії, розміру інокуляту та репродуктивної стадії мікроорганізму. Активність in vitro знижується в кислотному середовищі. Якщо значення pH у середовищі культур Staphylococcus aureus чи Streptococcus pyogenes збільшується від 7,2 до 8, мінімальна інгібуюча здатність мідекаміцину знижується вдвічі. Якщо pH знижується, активність мідекаміцину підвищується.

Мідекаміцин акумулюється в альвеолярних макрофагах людини. Також макроліди акумулюються в нейтрофілах. Дослідження in vitro виявили, що мідекаміцин також впливає на імунні функції. Встановлено посилення хемотаксису порівняно з еритроміцином. In vivo мідекаміцин стимулює активність природних клітин-кіллерів. Ці дослідження вказують: мідекаміцин впливає на імунну систему, що є важливим для протибіотичного ефекту мідекаміцину in vivo.

Резистентність.

Стійкість до макролідів розвивається у зв'язку зі зменшенням проникності зовнішньої мембрани клітини бактерії (ентеробактерії), інактивації препарату (S. aureus, E. coli) і, що найголовніше, зміни місця дії.

Частота виникнення бактеріальної резистентності до макролідів сильно варіює. Резистентність метициліночутливих S. aureus коливається від 1 % до 50 %, тоді як більшість метицилін-резистентних штамів S. aureus також стійкі до макролідів. Резистентність пневмококів в основному нижче 5 %, але в деяких частинах світу це більше 50 % (Японія). Резистентність бактерії Streptococcus pyogenes до макролідів коливається від 1 % до 40 % в Європі. Дуже рідко розвивається стійкість мікоплазм, легіонел і C. diphteriae.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Мідекаміцин та мідекаміцину ацетат швидко та відносно добре всмоктуються та досягають максимальних концентрацій в сироватці крові 0,5-2,5 мкг/мл та 1,31-3,3 мкг/мл відповідно за 1-2 години. Оскільки прийом їжі дещо знижує максимальні концентрації, особливо у дітей віком від 4 до 16 років, мідекаміцин рекомендується приймати перед прийомом їжі.

Розподіл.

Мідекаміцин добре проникає у тканини, де він досягає концентрацій вищих, ніж у крові, на 100 %. Він досягає високих концентрацій у секреті бронхів, а також у шкірі. Об’єм розподілу міокаміцину (мідекаміцину ацетату) становить 228-329 л.

47 % мідекаміцину та 3-29 % метаболітів зв’язуються з білками. Міокаміцин (мідекаміцину ацетат) також проникає у грудне молоко. Після прийому дози 1200 мг/добу у грудному молоці було виявлено 0,4-1,7 мкг/мл мідекаміцину ацетату.

Метаболізм та виведення.

Мідекаміцин головним чином метаболізується у печінці. Переважно виводиться з жовчею і тільки приблизно – 5 % із сечею.

Значне збільшення пікових концентрацій у сироватці крові, AUC та періоду напіввиведення можуть спостерігатись у пацієнтів із цирозом печінки.

Показания

Інфекції респіраторного і сечостатевого тракту, спричинені мікоплазмами, легіонелами, хламідіями та Ureaplasma urealyticum; інфекції респіраторного тракту, шкіри і м’яких тканин та інші інфекції, спричинені чутливими до мідекаміцину і пеніциліну бактеріями у пацієнтів з гіперчутливістю до пеніциліну; ентерити, спричинені бактеріями Campylobacter spp.; лікування і профілактика дифтерії та кашлюку.

Противопоказания

Підвищена чутливість до мідекаміцину або до будь-яких з допоміжних речовин препарату, тяжкі порушення функцій печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Відомо, що макроліди взаємодіють з іншими лікарськими засобами. Макролідні антибіотики впливають на печінковий метаболізм, де вони можуть блокувати активність ферментів цитохромного комплексу P450. На відміну від еритроміцину, мідекаміцин та мідекаміцину ацетат не зв’язуються з мікросомальними оксидазами клітин печінки та не утворюють стабільних комплексів з цитохромом P450, внаслідок чого вони не впливають на фармакокінетику теофіліну.

Мідекаміцин може спричинити збільшення рівня циклоспорину у сироватці крові (рівні вдвічі більші) та подовження періоду напіввиведення і збільшення AUC (площі під кривою) карбамазепіну. Слід з обережністю застосовувати препарат пацієнтам, які паралельно приймають карбамазепін чи циклоспорин, та при можливості слід перевіряти рівні останніх у сироватці крові.

Одночасне застосування мідекаміцину та алкалоїдів ріжків може пригнічувати їх метаболізм у печінці та підвищити їх концентрацію у плазмі крові.

Слід бути обережним під час одночасного застосування мідекаміцину з варфарином, оскільки виведення останнього може зменшитися, що підвищує ризик виникнення кровотечі.

Особливості застосування

Під час тривалого лікування слід контролювати активність печінкових ферментів, особливо у пацієнтів з порушенням функції печінки в анамнезі.

Тривалий прийом препарату може призвести до суперінфекції. Виражена діарея може бути проявом псевдомембранозного коліту.

Способ применения и дозы

Препарат слід застосовувати перед прийомом їжі.

Дорослі та діти з масою тіла понад 30 кг: по 1 таблетці 400 мг 3 рази на добу.

Максимальна добова доза для дорослих становить 1600 мг мідекаміцину.

Дітям з масою тіла менше 30 кг застосовувати суспензію для перорального застосування. Лікування триває від 7 до 14 днів. Лікування хламідійної інфекції слід продовжувати протягом 14 днів.

Діти

Препарат у даній лікарській формі слід застосовувати дітям з масою тіла понад 30 кг.

Побочные реакции

З боку крові та лімфатичної системи: еозинофілія.

З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, зниження апетиту, блювання, діарея, стоматит, біль у животі, псевдомембранозний коліт.

З боку шкіри та підшкірних тканин: висипання, кропив’янка та свербіж, ангіоневротичний набряк, синдром Стівенса-Джонсона.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення рівня трансаміназ та жовтяниця.

Загальні порушення: реакції гіперчутливості, включаючи гіперемію; загальна слабкість; запаморочення.

При виникненні тяжких побічних реакцій лікування слід припинити.

Передозировка

Інформація про передозування відсутня. При прийомі доз, які перевищують терапевтичні, може спостерігатися нудота та блювання. Лікування симптоматичне.

Применение в период беременности или кормления грудью

Не було повідомлень про шкідливий вплив мідекаміцину на плід. Застосування у період вагітності можливе тільки у крайніх випадках, коли очікувана користь для матері переважає можливий ризик для плода.

Оскільки препарат проникає у грудне молоко, годування груддю слід припинити на період лікування препаратом.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Відсутні дані щодо впливу препарату на здатність керувати автотранспортом і роботу з іншими механізмами.

Условия хранения

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 25 °C в оригінальній упаковці. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 8 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

По этому товару ещё нет отзывов

 • (044) 234-61-50 Фармація КП Аптека №15

  Киев, вул. Саксаганського/Симона Петлюри, 106/11

  (044) 234-61-50

  Режим работы Пн-Сб: 08:00-21:00, Вс: 09:00-19:00

  Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

  КРКА, д.д., Ново место, Словенія

  10019

  Под заказ

 • (044) 234-05-88 Фармація КП Аптека №27

  Киев, вул. Б.Хмельницького, 42

  (044) 234-05-88

  Режим работы Пн-Сб: 08:00-21:00, Вс: 10:00-18:00

  Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

  КРКА, д.д., Ново место, Словенія

  12804

  Под заказ

 • (044) 227-70-83, (044) 279-41-04 Аптека зі знаком плюс

  Киев, вул. Хрещатик, 27-А

  (044) 227-70-83, (044) 279-41-04

  Режим работы 24/7

  Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

  КРКА (Словения)

  14000
 • (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31 Аптека гормональних препаратів №3

  Киев, бул. Тараса Шевченка, 36-А

  (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

  KRKA, д.д., Ново место (Словения)

  14400
 • (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31 Аптека гормональних препаратів №1

  Киев, бул. Лесі Українки, 9

  (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31

  Режим работы 24/7

  Макропен таблетки, в/плів. обол., по 400 мг №16 (8х2)

  KRKA, д.д., Ново место (Словения)

  14400

Возможные названия:

"МАКРОПЕН® табл., в/плів. обол., по 400 мг №16(8х2)" "КРКА, д.д., Ново место, Словенія"

макропен таб. 0,4 №16 КРКА

Макропен 400 Табл 400 мг н 16 КРКА / KRKA

Макропен 400 мг №16 табл. п/о KRKA

МАКРОПЕН 400 мг №16 табл. в/о КРКА, д.д., Ново место, Словенія

МАКРОПЕН 400 мг №16 табл. п/о КРКА

МАКРОПЕН 400 мг №16 табл. п/о КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Макропен 400мг N16 КРКА, д.д., Ново место, Словения

Макропен 400мг N16 табл. КРКА Словенія

Макропен 400мг №16 табл. KRKA (Словения)

Макропен 400мг №16 тб. KRKA d.d. Novo Mesto (Словения) (м)

Макропен 400мг таб.№16

Макропен 400мг табл. №16 КРКА KRKA (Словения)

Макропен таб 400мг №16 КРКА, Словения

Макропен таб п/плен оболочкой 400 мг №16 KRKA, д.д., Ново место (Словения)

Макропен таб. 0.4 №16 КРКА

Макропен таб. 0.4 №16 КРКА

Макропен таб. 400мг №16 КРКА

Макропен таб. 400мг №16 KRKA

МАКРОПЕН таб. 400мг №16 КРКА

Макропен таб. 400мг №16 КРКА Словения

МАКРОПЕН таб.400мг N16 КРКА (Словения)

МАКРОПЕН ТАБ.П/О 400МГ #16 КРКА Д.Д. НОВО МЕСТО СЛОВЕНИЯ

Макропен таб.п/о 400мг №16 КРКА

Макропен табл. 0.4 г №16 KRKA

МАКРОПЕН табл. 400 мг №16 (8х2) п/плен. обол. КРКА, д.д., Ново место, Словенія

Макропен табл. 400мг №16 KRKA

МАКРОПЕН ТАБЛ. 400МГ №16 (7%) KRKA D.D. NOVO MESTO

Макропен табл. 400мг N16 KRKA

МАКРОПЕН табл. 400мг №16 KRKA

Макропен табл. 400мг №16 КРКА Словения

МАКРОПЕН табл. п.п.о. по 400 мг №16 (8х2) в бл. КРКА, д.д., Ново место, Словения

Макропен табл. п/о 400 мг №16 KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)

Макропен табл. п/о 400 мг №16 КРКА, Словенія

Макропен табл. п/о 400 мг №16 KRKA (Cловения)

Макропен табл. п/о 400 мг №16 KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)

Макропен табл. п/о 400мг №16 KRKA НОВО МЕСТО

Макропен табл. п/пл.об. 400мг N16 (8х2) KPKA, Словения

МАКРОПЕН табл. п/плен. оболочкой 400 мг №16 KRKA (Словения)

МАКРОПЕН табл. п/плен. оболочкой 400 мг блистер N16 KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)

Макропен табл., п/о 400 мг №16 KRKA

Макропен табл.п/о 400мг №16 КРKA

МАКРОПЕН ТАБЛ.П/О 400МГ №16 КРКА Словения

Макропен таблетки 400мг №16 KRKA (Словения)

Макропен таблетки 400мг №16 КРКА (Словения)

МАКРОПЕН таблетки, в/плів. обол. по 400 мг №16 (8х2) КРКА, д.д., Ново место, Словенія/Польща

Макропен тб п/пл об 400мг N16 (8х2) KRKA, Словения

Макропен тб.№16 400мг. КРКА

МАКРОПЕН тбл. 400мг N16 KRKA PHARMA

МАКРОПЕН® табл. в/плівк. обол. 400 мг №16 KRKA

МАКРОПЕН® табл., п/о 400 мг №16 - KRKA KRKA d.d. Novo Mesto (Словения)

Все аптеки Аналоги