Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

Наличие в 461 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 680 до 840 грн
Производитель:
Бренд
Действующее вещество
Категория
Показания

ИБС, стенокардия

Область применения

кардиология

Форма выпуска

Таблетки сублингвальные

Разрешено

для взрослых

Условия отпуска

безрецептурный

Инструкция для Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

Состав

1 таблетка містить нітрогліцерину 0,5 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний, глюкоза, цукор.

Форма випуску

Таблетки сублінгвальні.

Фармакотерапевтична група

Вазодилататори, що застосовуються в кардіології. Органічні нітрати. Код АТС С01D А02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Нітрогліцерин діє безпосередньо на гладкі м'язи переважно венозних та артеріальних судин через нітратний рецептор, що знаходиться у гладком'язовій оболонці стінки судин. Нітрогліцерин у гладких м'язах ферментативно перетворюється, утворюючи оксид азоту (NО), який стимулює активність гуанілатциклази. Вона відповідає за утворення циклічного гуанозин-3'5'-монофосфату (цГМФ), який є медіатором релаксації. Впливає на процеси центральної регуляції судинного тонусу та діяльність серця. Сприяє вивільненню катехоламінів у мозку та серці, що призводить до центрального пригнічення симпатичного та вазомоторного тонусу, непрямій симпатоміметичній дії на міокард, зміні конформації тропонін- тропоміозинового комплексу. Характер та інтенсивність дії нітрогліцерину на серце та периферичні судини залежить від взаємодії центральних та периферичних процесів. Пригнічення вазоконстрикторних рефлексів на коронарні судини, яке є результатом центрального пригнічення больових імпульсів, сприяє купіруванню нападів болю при стенокардії. Антиангінальна дія нітрогліцерину обумовлена нормалізуючим впливом на обмін електролітів та енергетику міокарда, а саме: на ключові показники дихального ланцюга - співвідношення окиснених та відновлених форм нікотинамідних коферментів, активність НАД-залежних дегідрогеназ. Впливає на діяльність серця та системну гемодинаміку. Під впливом нітрогліцерину збільшується ретроградний кровотік внаслідок розширення та збільшення кількості функціонуючих колатералей. Непряма симпатоміметична дія, а також кумуляція циклічного АМФ у міокарді призводять до посилення його скоротливості. Крім цього, оксид азоту ефективно пригнічує як агрегацію, так і адгезію тромбоцитів. Зниження периферичного опору і зменшення венозного повернення – ефекти, що пов'язані з розслабленням гладких м'язів судин, зменшенням перед- та післянавантаження на серце. Розширення вен призводить до зменшення кількості крові, яка надходить до серця, зниження переднавантаження, а розширення артерій - до зменшення загального периферичного опору та зниження постнавантаження, що в кінцевому результаті проявляється полегшенням роботи серця та покращанням коронарного кровообігу.

Відбувається перерозподіл кровообігу в міокарді на користь осередка ішемії, підсилюється іонотропна функція міокарда. Знижується кінцево-діастолічний тиск у лівому шлуночку, що поліпшує кровопостачання найбільш уразливої до ішемії субендокардіальної ділянки міокарда. Послаблення периферичного венозного та артеріального опору та тиску наповнення серця кров'ю сприяє зменшенню витрат енергії лівим шлуночком та потреби міокарда у кисні. Тиск у легеневих капілярах знижується, що обумовлює призначення нітрогліцерину при інфаркті міокарда з набряком легень, а також при серцевій недостатності. При ішемічній гіпокінезії окремих ділянок міокарда відновлюється його скоротливість. Менінгіальні судини розширюються, судини внутрішніх органів звужуються, знижується тиск у системі легеневої артерії внаслідок вазодилатації та системного ефекту нітрогліцерину. Нітрогліцерин розслабляє гладкі м'язи бронхів, жовчних шляхів, травного тракту та сечовивідних шляхів. При експериментальному дослідженні не було виявлено тератогенної чи токсичної дії на ембріон.

Фармакокінетика. Нітрогліцерин, прийнятий сублінгвально, абсорбується слизовою оболонкою і надходить, в основному, в системний кровоток. Всмоктується 60 - 75 % прийнятої дози. Через 2 - 4 хв після прийому досягається максимальна концентрація в плазмі - 2,3 мкг/л, через 8 хв - знижується на 50 % і вже через 20 хв нітрогліцерин майже не визначається в крові. Швидко метаболізується у печінці. Нітроефіри багатоатомних спиртів швидко піддаються денітрації. Денітровані метаболіти, наприклад 1,2- та 3,4-динітрати, діють слабше і мають більш тривалий період напіввиведення, ніж нітрогліцерин. Період напіврозпаду нітрогліцерину - майже 30 хв. Відщеплення нітрогруп відбувається послідовно, як шляхом утворення неорганічних нітритів, так і з утворенням нітратів. З органічної частини молекули нітроефірів утворюються спирти, альдегіди та органічні кислоти. Через 4 год після введення в організм нітроефірів вихідний продукт майже не визначається. Найактивніше метаболізується у печінці, нирках та цілісній крові. Нітроефіри розщеплюються двома шляхами: за допомогою глютатіонзалежної редуктази, яка локалізована, в основному, в розчинній фракції гепатоцитів, і за допомогою ферменту, який не потребує відновленого глутатіону. Препарат метаболізується в першу чергу в артеріо-венозному судинному руслі, дифундує в клітини гладких м'язів, де перетворюється на оксид азоту. Незначна частина препарату переважно під впливом глутатіон-S редуктази біотрансформується в печінці до ди-, мононітратів і гліцерину. При прийманні внутрішньо більша частина препарату метаболізується в печінці (ефект "першого проходження"). Значна частина динітрату і мононітрату утворюють кон'югати з глюкуроновою кислотою. Екскреція метаболітів нітрогліцерину відбувається, головним чином, нирками, частина метаболітів екскретується через легені, що видихається повітрям. Загальний кліренс нітрогліцерину становить 25 - З0 л.

Період напіввиведення - 4 - 5 хв. Період напіввиведення метаболітів - 4 год.

При сублінгвальному застосуванні ефект розвивається через 1 - 5 хв, триває 8-15 (до З0) хв.

Показания

Стенокардія (для купірування нападів стенокардії та короткочасової профілактики), у комплексному лікуванні інфаркту міокарда та гострої лівошлуночкової недостатності.

Противопоказания

Підвищена чутливість до нітратів, артеріальна гіпотензія (систолічний тиск -нижче 90 мм рт. ст.), судинний колапс, шок, гострий інфаркт міокарда з низьким тиском наповнення лівого шлуночка, закритокутова форма глаукоми, геморагічний інсульт, гіпертрофічна кардіоміопатія, токсичний набряк легень, стани, що супроводжуються зниженням тиску заповнення лівого шлуночка (ізольований мітральний стеноз, констриктивний перикардит), гіпертрофічна кардіоміопатія, одночасний прийом силденафілу (Віагри). Застосування у період вагітності або годування груддю можливе тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає можливий ризик для плода або дитини. 

З обережністю застосовують при анемії.

Способ применения и дозы

При стенокардії нітрогліцерин слід приймати сублінгвально відразу після виникнення нападу. Звичайна доза препарату - 1 таблетка, для багатьох хворих зі стабільною стенокардією ефективною є і менша доза (½ - ? таблетки). Тому, якщо біль швидко минає, залишок таблетки, яка не встигла повністю розчинитися, рекомендується виплюнути. Ефект дії нітрогліцерину проявляється вже через 30 с - 2 хв; 75 % хворих відзначають покращання у перші 3 хв, а ще 15 % - протягом 4-5 хв. При відсутності антиангінальної дії протягом перших 5 хв. необхідно прийняти ще 1 таблетку. За відсутності терапевтичного ефекту після прийому 2-3 таблеток необхідно негайно викликати лікаря. Нітрогліцерин діє протягом 45 хв. При частих нападах стенокардії призначають пролонговані препарати нітрогліцеринового ряду. Однак, якщо напад стенокардії розвивається при лікуванні пролонгованими нітратами, для зняття гострого нападу необхідно застосовувати нітрогліцерин. Толерантність до сублінгвальних форм нітрогліцерину розвивається рідко, проте при її виникненні у деяких хворих дозу препарату доводиться поступово збільшувати, доводячи її до 2 - 3 таблеток.

Побочные реакции

З боку центральної нервової системи: нечіткість зору, головний біль (особливо на початку курсу лікування, при тривалій терапії послаблюється), запаморочення та відчуття слабкості.

З боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпотензія, гіперемія обличчя. Можливі алергічні реакції.

З боку травного тракту: сухість у ротовій порожнині, нудота, блювання.

Алергічні реакції: висипи на шкірі, свербіж.

Передозировка

Ознаки та симптоми передозування: ціаноз губів, нігтів або долонь, запаморочення, непритомність, головний біль, задишка, виражена слабкість, часте серцебиття, підвищена температура тіла, судоми. При появі симптомів передозування необхідно негайно перевести хворого у горизонтальне положення, підняти йому ноги. У тяжких випадках призначають плазмозамінники, симпатоміметикі. При метгемоглобінемії – метиленовий синій.

Особливості застосування

При прийомі нітрогліцерину можливі значне зниження артеріального тиску, запаморочення при різкому переході у вертикальне положення з положення «лежачи» або «сидячи», при застосуванні алкоголю, виконанні фізичних вправ та при жаркій погоді. До нітрогліцерину, як і до інших органічних нітратів, при частому застосуванні може розвинутися звикання, яке потребує підвищення дозування. При керуванні транспортними засобами та роботі з механізмами, що потребує підвищенної уваги, слід пам'ятати, що прийом нітрогліцерину може призвести до зниження швидкості реакції.

Вираженність головного болю при прийомі препарату може бути зменшена шляхом зниження його дози та/або одночасним прийомом валідолу.

З обережністю слід застосовувати пацієнтам з вираженим церебральним атеросклерозом, порушенням мозкового кровообігу, при схильності до ортостатичної гіпотензії, при тяжкій анемії, у пацієнтів літнього віку, а також у хворих з гіповолемією і при виражених порушеннях функції печінки і нирок. В період лікування не можна вживати алкоголь, необхідно бути обережними при виконанні фізичних вправ у положенні лежачі на спині: можливе посилення ортостатичних гіпотезивних ефектів. Досвід клінічного застосування препарату у дітей відсутній.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

При одночасному застосуванні з інгібіторами АПФ, блокаторами кальцієвих каналів, діуретиками, трициклічними антидепресантами, інгібіторами МАО, силденафілом, опіоїдними аналгетиками, етанолом, етанолвмісними препаратами посилюється гіпотензивна дія нітрогліцерину: з бета-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, інгібіторами АПФ спостерігається посилення, а з симпатоміметичними засобами - пригнічення антиангінальної дії; з дигідроерготаміном можливе підвищення його концентрації у плазмі крові; з хінідином або новокаїнамідом може викликати ортостатичний колапс, при застосуванні з гепарином можливе послаблення антикоагулянтної дії. Атропін та інші препарати, що чинять холіноблокаторну дію, можуть знизити ефект нітрогліцерину внаслідок зниження секреції та біозасвоєння препарату. Фенобарбітал активує метаболізм нітратів у печінці.

Умови та термін зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С, подалі від вогню. Термін придатності - 2 роки.

Условия хранения

Умови відпуску

Без рецепта.

Упаковка

По 40 таблеток у пробірці полімерній, вкладеній у картонну пачку.

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

По этому товару ещё нет отзывов

 • (0800) 30-20-60 Аптека D.S.

  Киев, вул. Старовокзальна/Жилянська, 13/146(в літ.А, А2)

  (0800) 30-20-60

  Режим работы Пн-Пт: 08:00-21:00, Сб-Вс: 09:00-20:00

  Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

  Мікрохім

  723

  При резерве

  745

 • 0800-30-20-60 Аптека D.S.

  Киев, вул. Бульварно-Кудрявська (Воровського), 7-А

  0800-30-20-60

  Режим работы Пн-Пт: 08:00-21:00, Сб: 09:00-20:00, Вс: 10:00-20:00

  Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

  Мікрохім

  732

  При резерве

  755

 • (044) 485-17-53, (073) 049-31-44 Аптека Людмила-Фарм Ко

  Киев, вул. Іллінська, 10-А

  (044) 485-17-53, (073) 049-31-44

  Режим работы Пн-Пт: 08:00-21:00, Сб-Вс: 08:00-19:00

  Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

  Микрохим

  800

 • (044) 287-53-87 Аптека Анела

  Киев, вул. Саксаганського, 101

  (044) 287-53-87

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-21:00

  Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

  Микрохим

  810

 • (044) 236-21-83, (063)-130-69-09 Аптека Інтелекс

  Киев, вул. Пестеля, 7

  (044) 236-21-83, (063)-130-69-09

  Режим работы Пн-Пт: 08:00-22:00, Сб-Вс: 09:00-21:00

  Нитроглицерин таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір.

  Микрохим

  820

Возможные названия:

"НІТРОГЛІЦЕРИН табл. сублінг. по 0,5 мг №40" "Мікрохім, Україна"

Нитроглицерин Микрохим табл. 0.5мг №40 **0 Микрохим ООО

нитроглицерин таб. 0,0005 №40 Микрохим УКРАИНА

Нитроглицерин таб. 0.0005г №40 Микрохим

Нитроглицерин табл. 0.5мг N40* Микрохим НПФ

НИТРОГЛИЦЕРИН табл. сублингв. по 0,5 мг №40 БЕЗ НДС ООО НПФ ’Микрохим’, Украина

Нитроглицерин табл.0.5мг №40 (М) (0%) Мiкрохiм

Нітрогліцерин Табл сублінгвальні 0,5 мг н 40 *** Мікрохім

Нітрогліцерин табл. субл. 0 5мг №40 Микрохим НПФ

Нітрогліцерин табл. субл. 0 5мг №40 Технолог ЗАО

НІТРОГЛІЦЕРИН таблетки сублінгв. по 0,5 мг №40 у пробір. Микрохим