Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.

Наличие в 2849 аптеках

Смотреть на карте
Цена от 10089 до 25180 грн
Производитель:
Бренд
Действующее вещество
Категория
Показания

грипп, орви, другие вирусные инфекции

Область применения

простудные заболевания

Форма выпуска

Жидкости внутрь

Условия отпуска

рецептурный

Инструкция для Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.

Состав

діюча речовина: інозин пранобекс;

1 мл сиропу містить 50 мг інозину пранобексу (50 мг/мл);

допоміжні речовини: сахароза (цукроза), гліцерин, метилпарабен (метилпарагідроксибензоат) (Е 218), пропілпарабен (пропілпарагідроксибензоат) (Е 216), ароматизатор цитрусовий, вода очищена.

Лікарська форма

Сироп.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора, світло-жовтого кольору рідина з характерним фруктовим запахом.

Фармакотерапевтична група

Противірусні засоби прямої дії. Код АТХ J05А X05.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Інозин пранобекс складається із двох компонентів: інозину – активного компонента, що є метаболітом пурину, і солі 4-ацетамідобензойної кислоти з N, N-диметиламіно-2-пропанолом – допоміжного компонента, який підвищує доступність інозину для лімфоцитів.

Активна речовина інозин пранобекс чинить пряму противірусну та імуномодулюючу дію. Пряма противірусна дія обумовлена зв’язуванням із рибосомами вражених вірусом клітин, що уповільнює синтез вірусної матричної РНК (mRNK) та призводить до пригнічення реплікації РНК- та ДНК-геномних вірусів; опосередкована дія пояснюється індукцією інтерфероноутворен-

ня.

Під час відомих досліджень in vivo виявлено, що інозин пранобекс активує знижений синтез матричної РНК (mRNK) білків лімфоцитів і ефективність процесу трансляції з одночасним гальмуванням синтезу вірусної РНК у таких механізмах: включення зв’язаної з інозином оротової кислоти в полірибосоми, гальмування приєднання поліаденілової кислоти до вірусної матричної РНК (mRNK) і реструктуризація лімфоцитарних внутрішньомембранних плазмових часток (IMP), що майже втричі збільшує їх щільність.

Імуномодулюючий ефект обумовлений впливом на Т-лімфоцити (активація синтезу цитокінів) та підвищенням фагоцитарної активності макрофагів. Інозин пранобекс посилює диференціацію пре-Т-лімфоцитів, стимулює індуковану мітогенами проліферацію Т- і В-лімфоцитів, підвищує функціональну активність Т-лімфоцитів, у тому числі їх здатність до утворення лімфокінів, нормалізує співвідношення між основними регуляторними субпопуляціями CD4+/CD8+ та сприяє нормалізації утворення Т-клітин пам’яті.

Інозин пранобекс значно посилює продукцію інтерлейкіну-2 (IL-2) лімфоцитами та сприяє експресії рецепторів до цього інтерлейкіну на лімфоїдних клітинах; стимулює також активність натуральних кілерів (NK-клітин); стимулює активність макрофагів до фагоцитозу, процесингу та презентації антигену, що сприяє збільшенню антитілопродукуючих клітин в організмі вже з перших днів лікування. Інозин пранобекс регулює також механізми цитотоксичності Т-лімфоцитів та NK-клітин.

Інозин пранобекс стимулює синтез інтерлейкіну-1 (IL-1), мікробіцидність, експресію мембранних рецепторів та здатність реагувати на лімфокіни і хемотаксичні фактори.

У процесі відомих досліджень in vivo відмічалося значне підвищення продукції ендогенного гамма-інтерферону (IFN-γ) та зменшення продукції інтерлейкіну-4 (IL-4).

При герпетичній інфекції значно прискорюється утворення специфічних протигерпетичних антитіл, зменшуються клінічні прояви та частота рецидивів.

Інозин пранобекс запобігає поствірусному послабленню клітинного синтезу РНК та білка в інфікованих клітинах, що особливо важливо для клітин, які беруть участь у процесах імунного захисту організму. В результаті такої комплексної дії зменшується вірусне навантаження на організм, нормалізується діяльність імунної системи, значно активізується синтез власних інтерферонів, що сприяє стійкості до інфекційних захворювань та швидкій локалізації вогнища інфекції у разі його виникнення.

Фармакокінетика.

Інозин пранобекс має високу біологічну доступність. Після перорального прийому швидко всмоктується, максимальна концентрація інозину в плазмі досягається через 1 годину; через 2 години ця концентрація зменшується до рівня, який неможливо визначити. Період напіврозпаду становить 50 хвилин. Фармакологічна дія проявляється приблизно через 30 хвилин та утримується до 6 годин.

Інозин пранобекс швидко метаболізується та виводиться нирками.

Інозин метаболізується за циклом, типовим для пуринових нуклеозидів, з утворенням сечової кислоти (перший метаболіт), концентрація якої в сироватці крові інколи може підвищуватися, а другий метаболіт (1-(диметиламін)-2-пропанол-(4-ацетамідобензоат)) виводиться нирками у формі глюкуронідів і частково – у незміненому вигляді.

Кумуляції в організмі не виявлено. Повне виведення метаболітів відбувається через 48 годин.

Показания

 • Інфекційні захворювання вірусної етіології у пацієнтів із нормальним та зниженим імунним статусом: грип, парагрип, гострі респіраторні вірусні інфекції, бронхіт вірусної етіології, риновірусні та аденовірусні інфекції; епідемічний паротит, кір.
 • Захворювання, спричинені вірусами простого герпесу Herpes simplex типу I або Herpes simplex типу II (герпес губів, шкіри обличчя, слизової оболонки порожнини рота, шкіри рук, офтальмогерпес), підгострий склерозуючий паненцефаліт, генітальний герпес; вірусом Varicella zoster (вітряна віспа та оперізувальний лишай, у тому числі рецидивуючий у хворих з імунодефіцитом); вірусом Епштейна–Барра (інфекційний мононуклеоз); цитомегаловірусом; папіломавірусом людини; гострий та хронічний вірусний гепатит В.
 • Хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у тому числі хламідіоз та інші захворювання, спричинені внутрішньоклітинними збудниками).

Противопоказания

 • Підвищена чутливість до діючої речовини або до будь-якої з допоміжних речовин лікарського засобу.
 • Гострий напад подагри.
 • Гіперурикемія.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

З обережністю призначають препарат пацієнтам, які приймають інгібітори ксантиноксидази (наприклад, алопуринол) та засоби, які посилюють виведення сечової кислоти із сечею, включаючи тіазидні діуретики (наприклад, гідрохлортіазид, хлорталідон, індапамід) та петльові діуретики (наприклад, фуросемід, торасемід, етакринова кислота).

Новірин®, сироп, не застосовують одночасно з імунодепресантами через можливу фармакокінетичну взаємодію, що може вплинути на очікуваний лікувальний ефект.

Одночасне застосування із зидовудином (азидотимідином) посилює утворення нуклеотидів зидовудином через різні механізми, що призводить до підвищення сироваткової біодоступності зидовудину та посилення внутрішньоклітинного фосфорилювання в моноцитах. Це спричиняє посилення ефектів зидовудину під дією препарату Новірин®.

Особливості застосування

Слід враховувати, що Новірин®, як і інші противірусні засоби, при гострих вірусних інфекціях найбільш ефективний, якщо лікування почато на ранній стадії хвороби (краще – в першу добу). Лікарський засіб застосовують як монотерапію, так і в комплексному лікуванні з антибіотиками та іншими етіотропними засобами.

Діюча речовина препарату метаболізується до сечової кислоти та може спричинити значне підвищення її концентрації в сечі. У зв’язку з цим Новірин® з обережністю застосовують пацієнтам із подагрою та гіперурикемією в анамнезі, уролітіазом та нирковою недостатністю. При необхідності застосування лікарського засобу у цих пацієнтів необхідно ретельно контролювати концентрацію сечової кислоти. При довготривалому застосуванні (3 місяці або довше) доцільно щомісяця контролювати концентрацію сечової кислоти у сироватці крові та в сечі, функцію печінки, склад периферичної крові і параметри функції нирок.

Пацієнти літнього віку. Немає необхідності змінювати дозу, лікарський засіб застосовують у дозуванні для дорослих. У пацієнтів літнього віку частіше, ніж у осіб середнього віку, спостерігається підвищення рівня сечової кислоти в сироватці крові та в сечі.

Сироп містить сахарозу (цукрозу), тому його з обережністю застосовують хворим на цукровий діабет.

До складу препарату входять метилпарагідроксибензоат (Е 218) та пропілпарагідроксибензоат (Е 216), що можуть спричинити алергічні реакції (можливо, уповільнені) та в окремих випадках – бронхоспазм.

Способ применения и дозы

Лікарський засіб слід приймати внутрішньо, краще – після їди, через однакові проміжки часу. Тривалість лікування визначають індивідуально, залежно від нозології, тяжкості процесу і частоти рецидивів; у середньому тривалість лікування становить 5-14 днів, при необхідності після 7-10-денної перерви курс лікування повторюють. Лікування з перервами та підтримуючими дозами може тривати до 1-6 місяців. Дозування визначають індивідуально залежно від віку, маси тіла, тяжкості процесу.

Максимальна добова доза для дорослих – 4 г інозину пранобексу, що відповідає 80 мл сиропу.

Рекомендовані дози та схеми застосування лікарського засобу:

 • грип, парагрип, гострі респіраторні вірусні інфекції:

дорослі – по 20 мл сиропу 3-4 рази на добу;

діти – добова доза – з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) маси тіла за 3-4 прийоми протягом 5-7 днів; при необхідності лікування продовжити або повторити через 7-8 днів; для досягнення найбільшої ефективності при гострих респіраторних вірусних інфекціях лікування краще починати при перших симптомах хвороби або з першої доби захворювання; зазвичай лікарський засіб приймають ще 1-2 дні після зникнення симптомів;

 • бронхіт вірусної етіології:

дорослі – по 20 мл сиропу 3 рази на добу;

діти – добова доза – з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом 2-4 тижнів;

 • епідемічний паротит: добова доза – з розрахунку 70 мг/кг (тобто 1,4 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом 7-10 днів;
 • кір: добова доза – з розрахунку 100 мг/кг (тобто 2 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом 7-14 днів;
 • афтозний стоматит:

дорослі – по 20 мл сиропу 4 рази на добу;

діти – добова доза – з розрахунку 70 мг/кг (тобто 1,4 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом 6-8 днів (гостра фаза), надалі дорослі – по 20 мл сиропу 3 рази на добу, діти – 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми 2 рази на тиждень протягом 6 тижнів;

 • інфекційний мононуклеоз: добова доза – з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом 8 днів;
 • цитомегаловірусна інфекція: добова доза – з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом 25-30 днів;
 • оперізувальний лишай та лабіальний герпес:

дорослі – по 20 мл сиропу 3-4 рази на добу;

діти – добова доза – з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом  10-14 днів (до зникнення симптомів);

 • генітальний герпес: у гострий період – по 20 мл сиропу 3 рази на добу протягом 5-6 днів; у період ремісії підтримуюча доза – по 20 мл сиропу (1000 мг) 1 раз на добу до 6 місяців;
 • підгострий склерозуючий паненцефаліт: добова доза – з розрахунку 50-100 мг/кг (тобто 1-2 мл сиропу/кг) за 6 прийомів (кожні 4 години) протягом 8-10 днів; після 8-денної перерви при легкому перебігу додатково ще 1-3 курси, при тяжкому перебігу – до 9 курсів;
 • інфекції, спричинені Human papilloma virus (гострокінцеві кондиломи): по 20 мл сиропу 3 рази на добу, курс лікування – 14-28 днів або у комбінації з кріотерапією або CO2-лазерною терапією – по 20 мл сиропу 3 рази на добу 3 курси з інтервалом в 1 місяць;
 • гепатит В: дорослі – по 20 мл сиропу 3-4 рази на добу протягом 15-30 днів, надалі підтримуюча доза – по 20 мл сиропу (1000 мг) 1 раз на добу протягом 2-6 місяців;
 • хронічні рецидивуючі інфекції дихальних шляхів і сечостатевої системи у пацієнтів з ослабленим імунітетом (у комплексному лікуванні):

дорослі – по 20 мл сиропу 3-4 рази на добу, курс лікування – від 2 тижнів до 3 місяців;

діти – добова доза – з розрахунку 50 мг/кг (тобто 1 мл сиропу/кг) за 3-4 прийоми протягом 21 дня (або 3 курси по 7-10 днів з такими ж перервами).

Для відновлення функції імунної системи та досягнення стійкого імуномодулюючого ефекту у пацієнтів з ослабленим імунітетом курс лікування повинен тривати від 3 до 9 тижнів.

Діти. Застосовують дітям віком від 1 року.

Побочные реакции

Лікарський засіб, зазвичай, добре переноситься навіть при довготривалому застосуванні. Найчастішою побічною реакцією є короткочасне та незначне (зазвичай у межах норми) збільшення концентрації сечової кислоти в сироватці крові і в сечі (спричинене метаболізмом інозину), яке нормалізується через декілька днів після припинення застосування препарату.

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, підвищена стомлюваність, нездужання, нервозність, сонливість або безсоння;

з боку шлунково-кишкового тракту: нудота з блюванням чи без, біль у надчеревній ділянці, діарея, запор, відсутність апетиту;

з боку шкіри і подшкірної тканини: свербіж, шкірні висипання, кропив’янка;

з боку печінки та жовчовивідних шляхів: підвищення рівня трансаміназ, лужної фосфатази або азоту сечовини у крові;

з боку скелетно-м'язової та сполучної тканини: біль у суглобах;

з боку нирок і сечовивідних шляхів: поліурія (збільшення об’єму сечі);

з боку імунної системи: реакції підвищенної чутливості (включаючи ангіоневротичний набряк).

Передозировка

Випадки передозування не спостерігались. Передозування може спричинити підвищення концентрації сечової кислоти в сироватці крові і в сечі. При передозуванні показані промивання шлунка та симптоматична терапія.

Применение в период беременности или кормления грудью

Лікарський засіб не рекомендується призначати у період вагітності або годування груддю через відсутність клінічних досліджень застосування його у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Вплив лікарського засобу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не досліджувався. Однак для прийняття рішення щодо керування автомобілем або роботи з іншими механізмами необхідно враховувати, що лікарський засіб може спричинити запаморочення або інші побічні реакції з боку нервової системи (див. розділ «Побічні реакції»).

Условия хранения

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 120 мл у флаконі скляному в комплекті з мірним стаканчиком; по 1 флакону в пачці.

Категорія відпуску

За рецептом.

Добавить отзыв к товару

Отзывы о Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.
Галина 12.04.2020

Есть эффект, не вызывает аллергии. Очень хороший противовирусный препарат.

 • (080) 050-59-11 Аптека оптовых цен

  Киев, вул. Софіївська, 1/2

  (080) 050-59-11

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-21:00

  Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.

  КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД АО

  11770

 • (093)-470-85-19, (093)-470-85-35, (044)-279-00-01 Аптека Доброго Дня №177

  Киев, вул. Прорізна, 10

  (093)-470-85-19, (093)-470-85-35, (044)-279-00-01

  Режим работы 24/7

  Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.

  Киевский витаминный завод ПАО (Украина, Киев) (м)

  14350

  При резерве

  16430

 • (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53 Аптека Доброго Дня №6

  Киев, пл. Майдан Незалежності, сектор А, Торговий Центр Глобус

  (093) 391-29-42, (093) 325-28-02, (044) 371-11-53

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.

  Киевский витаминный завод ПАО (Украина, Киев) (м)

  14350

  При резерве

  16430

 • (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61 Аптека Доброго Дня №2

  Киев, вул. Майдан Незалежності, Торгівельний центр "Глобус", -

  (093) 362-56-46, (093) 354-08-14, (044) 583-21-61

  Режим работы Пн-Пт: 09:00-22:00, Сб-Вс: 10:00-22:00

  Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.

  Киевский витаминный завод ПАО (Украина, Киев) (м)

  14350

  При резерве

  16430

 • (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31 Аптека гормональних препаратів №10

  Киев, вул. Володимирська, 51/53

  (044) 520 03 33, (050) 345 01 31, (068) 345 01 31, (073) 345 01 31

  Режим работы Пн-Вс: 08:00-22:00

  Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл во флак. с мерн. стак.

  Киевский витаминный завод ЗАО (Украина, Киев)

  17900

Возможные названия:

Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл у флак. ПАТ""Київський вітамінний завод"", м.Київ,Україна

НОВИРИН 50 мл/мл 120 мл сироп фл. Київський вітамінний заво

Новирин 50мг/мл сироп 120,0

НОВИРИН СИРОП 120 МГ Київський вітамінний заво

Новирин сироп 120 мл №1 КВЗ

Новирин сироп 120мл КВЗ

НОВИРИН СИРОП 120МЛ КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД УКРАИНА КИЕВ

Новирин сироп 120мл (КВЗ) КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД УКРАИНА КИЕВ

НОВИРИН сироп 5% 120 мл Киевский витаминный завод (Украина, Киев)

Новирин сироп 5% фл. 120 мл, с мерн. стаканч. №1 Киевский витаминный завод (Украина, Киев)

Новирин сироп 5% фл. 120 мл, с мерн. стаканч. №1 Киевский витаминный завод (Украина, Киев)

Новирин сироп 50 мг/мл 120 мл Киевский витаминный завод ЗАО (Украина, Киев)

новирин сироп 50 мг/мл 120 мл Киевский витаминный з-д УКРАИНА

Новирин сироп 50 мг/мл по 120 мл ПАТ""Київський вітамінний завод"", м.Київ,Україна

НОВИРИН сироп 50 мг/мл фл 120 мл №1 Киевский витаминный завод ЗАО (Украина Киев)

Новирин сироп 500 мг/мл 120 мл Киевский витаминный завод (Украина, Киев)

Новирин сироп 50мг 120 мл Киевский витаминный завод

Новирин сироп 50мг мл 120мл ПАТКиївський вітамінний завод, м.Київ,Україна

новирин сироп 50мг/5 мл 120мл

Новирин сироп 50мг/мл 120 мл Киевский витаминный завод ЗАО

НОВИРИН сироп 50мг/мл 120.0 Киевский витаминный завод (Украина,Киев)

Новирин сироп 50мг/мл 120мл КВЗ

Новирин сироп 50мг/мл 120мл Киевский витаминный завод ЗАО

НОВИРИН СИРОП 50МГ/МЛ 120МЛ Киевский витаминный завод Киев

Новирин сироп 50мг/мл 120мл Киевский витаминный завод ПАО

Новирин сироп 50мг/мл 120мл Киевский витаминный завод ПАО (Украина, Киев)

НОВИРИН СИРОП 50МГ/МЛ 120МЛ КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД УКРАИНА КИЕВ

Новирин сироп 50мг/мл 120мл Київський вiтамiний

НОВИРИН СИРОП 50МГ/МЛ 120МЛ ПАО ’Киевский витаминный завод’, г. Киев, Украина

Новирин сироп 50мг/мл 120мл АРТЕРИУМ/КМП,ГАЛИЧФАРМ

Новирин сироп 50мг/мл 120мл КВЗ, Киев

Новирин сироп 50мг/мл 120мл Киевский витаминный завод

НОВИРИН сироп 50мг/мл 120мл Киевский витаминный завод

Новирин сироп 50мг/мл 120мл Киевский витаминный завод ЗАО

Новирин сироп 50мг/мл 120мл Київський вітамінний завод, ПАТ, м.Київ, Україна

НОВИРИН сироп 50мг/мл 120мл - КВЗ

Новирин сироп 50мг/мл 120мл КВЗ Киевский витаминный завод ПАО (Украина, Киев)

НОВИРИН СИРОП 50МГ/МЛ ФЛ. 120МЛ КВЗ (КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД)

Новирин сироп 50мг/мл фл. 120мл Киевский витаминный завод ЗАО

Новирин сироп 50мг/мл фл. 120мл КИЕВСКИЙ ВИТАМИННЫЙ ЗАВОД АО

НОВІРИН 50 мл/мл 120 мл сироп фл. Київський вітамінний заво

Новірин 50мг/мл 120мл сироп Київський вітамінний

Новірин 50мг/мл 120мл сироп Киевский витаминный завод ЗАО (Украина, Киев)

НОВІРИН СИРОП 120МЛ КВЗ

Новірин Сироп 5% фл. 120 мл з мірн. склянк. н 1 КВЗ

Новірин сироп 50 мг /мл - 120 мл Киевский витаминный завод ПАО (Украина, Киев) (м)

НОВІРИН сироп 50 мг/мл по 120 мл у фл. з мірн.стак. "Київський вітамінний завод, Україна"

НОВІРИН сироп 50 мг/мл по 120 мл у флак. з мірн. стак. Киевмедпрепараты

НОВІРИН сироп 50 мг/мл по 120 мл у флак. з мірн. стак. Київський вітамінний завод, АТ, м.Київ, Україна

НОВІРИН сироп 50 мг/мл фл. 120 мл Киевский Витаминный Завод

НОВІРИН сироп 50мг/мл 120 мл Киевский витаминный завод ЗАО

НОВІРИН сироп 50мг/мл 120мл Київський вітамінний завод, ПАТ, м.Київ, Україна

Новірин сироп 50мг/мл фл. 120мл Київський вітамінний завод, Україна Київ