Расширенный поиск

Поиск по ATC классификации

Основні відомості про класифікацію по АТС

АТС класифікація лікарських засобів (Anatomical Therapeutic Chemical (АТС) classification system) або АТХ класифікація (Анатомо-терапевтично-хімічна) розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров'я для групування ліків за терапевтичною дією і активною діючою речовиною. Вона має ієрархічну структуру, що складається з п’яти рівнів. Перший рівень АТС 1 складається з 3-х символів (1 літера та 2 цифри) та налічує 14 груп лікарських засобів, які далі поділяються на більш специфічні підгрупи. Перші три рівня (АТС 1, АТС 2, АТС 3) виділені за принципом терапевтичної дії на організм. АТС 4 і АТС 5 класифікують медичні засоби по активною діючою речовиною та мають найдовший код з 5 та 7 символів відповідно.

Слід підкреслити, що код АТС присвоюється медикаменту з одним діючим компонентом. Комбінаціям, які широко застосовуються, також присвоєні свої коди АТС. Одному медикаменту може бути присвоєно декілька кодів в тому випадку, якщо він має різні форми випуску, склад, силу дії на організм або показання до використання. Якщо ліки не відповідають жодній з ступенів такої ієрархії, їх відносять до групи «Х» (інші) на рівні АТС 4. А допоміжним препаратам або речовинам без ліцензії АТС-код не присвоюється взагалі.

Класифікація лікарських засобів за кодом АТС рекомендована ВООЗ і використовується для міжнародної уніфікації номенклатури. Такі фармацевтичні групи лікарських препаратів призначені для швидкої і зручної ідентифікації медикаментів.

Пошук ліків за кодом АТС на сервісі Моя Аптека

Дана форма розширеного пошуку відображає всю ієрархію ліків за міжнародним кодом АТС. Логічна структура сприяє швидкому та зручному підбору необхідних ліків за фармакологічною дією.

Щоб знайти і обрати медичний препарат, який призначений для лікування певного захворювання (наприклад, грибка стопи), необхідно використовувати перші три ступеня ієрархії для максимального уточнення його призначення:

АТС 1 = (D) Дерматологічні засоби
АТС 2 = (D01) Протигрибкові препарати для застосування в дерматології
АТС 3 = (D01A) Протигрибкові препарати для місцевого застосування

Потім, слід визначитися з діючою речовиною за допомогою наступних рівнів ієрархії:

АТС 4 = (D01AC) Похідні імідазолу і триазолу
АТС 5 = (D01AC01) Клотримазол

Результат пошуку надасть весь перелік ліків, які використовуються для лікування грибка стопи. Знайдений список медикаментів буде виводитись користувачу на кожному з рівнів АТС і поступово скорочуватися при поглибленні в ієрархію, стаючи більш цільовим. До того ж, в кожній інструкції медичного засобу в розділі під назвою «Реєстраційні дані» можна побачити всі рівні АТС, до яких він належить.

Для повернення до списку АТС першого рівня необхідно скористатися кнопкою Список АТС, яка знаходиться в правому верхньому куті сторінки.