Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Фильтр:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Антибіотики

Последние новости

Симптоми раку печінки: який зв'язок із цирозом?
Симптоми раку печінки: який зв'язок із цирозом?

Онкологічні захворювання печінки рідко супроводжуються симптомами на ранніх стадіях, тому виявлення хвороби відбувається найчастіше випадково і на пізніх стадіях.


Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): ознаки та симптоми
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): ознаки та симптоми

Війна з окупантами позбавляє мільйони українців почуття безпеки, підриває фізичне та психологічне здоров'я наших військових та мирних мешканців.


Скарлатина у дітей: перші ознаки та лікування
Скарлатина у дітей: перші ознаки та лікування

В одному ряду найбільш заразних дитячих хвороб, поряд з вітрянкою, кіром та краснухою, стоїть скарлатина з її характерними симптомами "малинового" язика.


Лептоспіроз: смертельна небезпека купання у водоймах
Лептоспіроз: смертельна небезпека купання у водоймах

У купальний сезон традиційно збільшується захворюваність на інфекційні захворювання, які часто призводять до летального результату, якщо вчасно не розпізнати симптоми.


Антибіотики як лікарські препарати

 

В першу чергу необхідно пояснити, що таке антибіотики і які вони бувають. Антибіотичні препарати - це клас медичних препаратів, призначених для боротьби з хвороботворними бактеріями і грибками. Вони використовуються для лікування широкого спектру різних захворювань викликаних шкідливими мікроорганізмами. Але використовувати їх слід лише за призначенням лікаря, оскільки антибактеріальні препарати мають різну ступінь ефективності по відношенню до різних видів мікроорганізмів і можуть бути безкорисні при постановці неправильного діагнозу.

Виготовляють антибіотичні засоби з природних сировин або шляхом хімічного синтезу. В аптеці можна знайти ці лікарські засоби у вигляді таблеток, капсул, розчинів для ін'єкцій, сиропів та інших формах.

Основні групи антибіотиків та їх представники

Класифікація антибактеріальних препаратів за механізмом дії

Залежно від механізму впливу на мікроорганізми розрізняють дві групи цих речовин:

  • бактеріоциди;
  • бактеріостатичні;

При цьому, принцип дії антибіотиків групи бактерицидів спрямований на знищення шкідливих бактерій, а дія бактеріостатиків направлена на порушення процесів їх розмноження і пересування по організму, що в значній мірі знижує швидкість їх поширення.

Які бувають антибіотики в залежності від діючої речовини?

Існує безліч хімічних речовин з протимікробною дією, які використовують для виготовлення лікарських засобів, але більшу частину з них можна розділити на кілька антибіотичних груп в залежності від хімічного складу:

  • Пеніциліни – пеніцилін, амоксицилін (Амоксиклав), оксацилін (оксацилін, Ампіокс), ампіцилін (Ампіцилін, Уназин);
  • Аміноглікозиди – гентаміцин (Гентаксан, Гентамицин), тобраміцин (Тобрін, Тобрекс, тобрадекс);
  • Цефалоспорини – цефалексин (Лексин, Спорідекс, Цефалексин), цефотаксим (Лоркасім, Сефотак);
  • Макроліди – еритроміцин (Альтроцін-S, Макротусин), кларитроміцин (Клабакс, Азиклар);
  • Тетрацикліни – тетрациклін (тетрациклін, Олететрин), Доксициклін (Доксибене, Доксициклін, Юнідокс);
  • Фторхінолони – ципрофлоксацин (Ципролет, Цифран), левофлоксацин (Левомак, Флексід);

Показання до застосування антибіотиків

Протибактеріальні медикаменти використовуються для лікування різних інфекційних захворювань, які були викликані активним розмноження хвороботворних бактерій. Важливо пам'ятати, що застосування антибіотиків проти захворювань, викликаних вірусами, марне і може принести ще більше шкоди. Крім того, частий і нецільовий прийом протимікробних препаратів може розвинути у організму резистентність (виробити імунітет до даного типу медикаментів, що в значній мірі знизить ефективність від їх застосування).

Але також не кожен протимікробний засіб підходить для лікування інфекцій. Саме спектр дії антибіотиків визначає їх призначення. Так, пеніциліни, фторхінолони і тетрациклін як антибіотики широкого спектру дії використовуються для лікування більшості інфекційних захворювань і ефективні для лікування більш серйозних інфекцій, таких як сепсис і менінгіт. При цьому, вони надають згубний вплив і на корисні для організму бактерії. Вузьконаправлені препарати призначають для певних захворювань, збудники яких чутливі до їх дії.

Крім того, так як дія антибіотиків негативно впливає на організм і його корисну мікрофлору, то застосовувати їх слід в комплексі з препаратами, спрямованими на відновлення бактеріальної рівноваги кишечника.

Ціни на антибіотики в аптеках

Купити антибіотики в інтернеті за допомогою сайту Моя Аптека дуже просто. Призначений препарат можна знайти за допомогою пошукового рядка або вивести весь список антибіотиків за алфавітом і вибрати необхідний.

На нашому сайті ви можете дізнатися про актуальну наявність і вартість антибіотиків в аптеках Києва та України. Це допоможе купити антибактеріальні препарати за найвигіднішою ціною в

найближчій аптеці.Важливо відзначити, що за рішенням Кабінету міністрів України від 06.03.2019 року введена заборона на продаж антибактеріальних препаратів без рецепта від лікаря. Метою законопроекту було збереження здоров'я населення і боротьба з резистентністю до протимікробних медикаментів. У зв'язку з цим, в аптечних установах буде встановлено суворий контроль обліку надходження і продажу цих лікарських засобів.