Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Антибіотики для дітей

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Антибіотики для дітей

Антибіотичні препарати використовуються, як для дорослих, так і для дітей, в якості лікарського засобу, призначеного для боротьби з бактеріальними інфекціями. Існує низка різних антибактеріальних речовин. Одні з них ефективні тільки проти певних бактерій, в той час як інші, вбивають велику кількість різних видів бактерій. Крім того, є відмінності між антибіотиками для дитини і дорослого, які полягають в дозуванні та препаративній формі ліків.

Вибір антибіотику дитині слід довірити педіатру. Він призначить препарат в залежності від симптомів захворювання, ваги, віку, а іноді й на підставі лабораторних досліджень, щоб упевнитися в бактеріальній природі захворювання. Оскільки антибактеріальні засоби поряд з патогенами, завдають шкоди корисній кишковій мікрофлорі, то антибіотики широкого спектру дії для дитини не рекомендують використовувати. Педіатри віддають перевагу речовинам зі спрямованою на конкретний вид бактерій дією, щоб запобігти розвитку стійких популяцій та дизбактеріозу у малюка.

При яких захворюваннях доцільне застосування дитячих антибіотиків?

При деяких бактеріальних захворюваннях, щоб запобігти серйозних ускладнень, необхідний прийом курсу антибіотиків, наприклад:

  • При ангіні та ларингіті;
  • При ГРВІ та застуді;
  • При отиті;
  • При отруєнні та діареї;
  • При стоматиті;
  • При бронхіті, від кашлю;
  • Від коньюктивиту та очних інфекцій;
  • При шкірних захворюваннях;
  • При запаленні сечовивідних шляхів.

Види та форми випуску дитячих антибіотиків

Найбільш поширеними групами антибіотичних речовин для дітей є пеніциліни (Аугментин, Амоксициллин), цефалоспорини (Зіннат, Цефепим), макроліди (Еритроміцин, Азитроміцин). Вони підходять для лікування широко поширених інфекцій крові, пневмонії, вушних та лор-інфекцій.

Деякі ліки не рекомендують до застосування для маленьких дітей через серйозні побічні ефекти. Так, тетрацикліни запобігають виробленню білка в бактеріальних клітинах, як патогенних, так і корисних кишкових. Крім того, вони можуть завдати серйозної шкоди правильної кальцифікації зубів у дітей. До них відносяться такі препарати, в складі яких є доксициклін (Доксибене), метациклін, окситетрациклін (Гіоксизон) та інші. Дітям молодше 12 років їх не призначають. Крім того, прийом ципрофлоксацину (Цифран, Ципрофлоксацин) заборонений дітям до 18 років через можливі проблем з порушенням росту.

Дитячі антибіотики частіше випускаються у вигляді суспензій та сиропів, оскільки малюк охочіше готовий випити такі ліки. Ці препарати часто має приємний, солодкий смак. Рідкі антибіотики для дітей зазвичай поставляються зі спеціальними вимірювальними приладами (шприцами, стаканчиками), щоб малюк отримав точну дозу. Антибіотик для дітей в свічках виключить його випльовування та евакуацію через блювання. Дітям старшого віку зазвичай дають антибіотик в таблетках або капсулах.

Наявність дитячих антибактеріальних препаратів в аптеках Києва та України

Сьогодні в аптеках України представлений широкий асортимент натуральних та синтетичних антибіотиків для дітей і дорослих. Вони відрізняються діючими речовинами і вартістю. Причому, часто ціна препаратів-аналогів може відрізнятися у багато разів. Щоб не переплачувати за ліки, сервіс пошуку Моя Аптека надає можливість легко знайти препарати з аналогічною дією за прийнятною ціною, а також дізнатися про наявність їх в аптечних пунктах Києва і всієї України.

Під час покупки ліки не забудьте взяти з собою рецепт від педіатра, оскільки дитячі антибактеріальні препарати, як і дорослі, відпускаються за призначенням.