Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Полівітаміни

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Комплекси вітамінів та мінералів в аптеці

Всі ми знаємо, наскільки важливі вітаміни і мінерали для підтримки хорошого здоров'я. В організмі відбуваються тисячі метаболічних процесів, для здійснення яких необхідно більше 50-ти поживних речовин. Вітаміни та мінерали беруть участь у виробництві ферментів, гормонів, підвищують імунітет та підтримують нормальне функціонування органів і нервової системи. І якщо отримати їх з продуктів харчування не завжди виходить, то на допомогу приходять мультивітаміни.

Що таке полівітаміни? Це добавки, які містять багато різних вітамінів та мінералів, іноді разом з іншими інгредієнтами, такі як трави, амінокислоти, жирні кислоти.

Кому і коли потрібно приймати полівітаміни?

Хоча мультивітаміни є відмінним доповненням до здорового харчування, у кожної людини свої потреби щодо здоров'я. Так, наприклад, у спортсменів необхідність в амінокислотах дуже висока, у вагітних жінок – у фолієвій кислоті, а у літніх людей – у кальції та вітаміні Д. Тому в останні роки багато вітамінів та БАДів стали більш спеціалізованими, орієнтованими на споживачів певного віку, статі або рівня активності:

  • Вітаміни для спортсменів. Людям, які ведуть фізично активний спосіб життя, потрібно більше поживних речовин для відновлення м'язів та високого рівня енергії. Для них особливо важливі у складі комплексу такі компоненти як креатин та амінокислоти, які сприяють інтенсивним тренуваням, відновленню і нарощуванню м'язової маси. Напружені тренування також пов'язані з окислювальним стресом і пошкодженням тканин, тому спортсменам потрібно більше високе споживання антиоксидантних поживних речовин, таких як вітаміни C та E.
  • Дефіцит вітамінів. Багато людей не можуть отримати достатню кількість поживних речовин тільки за допомогою продуктів харчування. Це може бути викликано погіршенням якості сільгосппродукції, забрудненням та виснаженням регіонів вирощування овочів та фруктів. Сьогодні свіжі фрукти і овочі вже не так поживні і корисні, як 70 років тому. Щоденний прийом вітамінів в комплексі з мінералами допомагає захистити від дефіциту життєво необхідних речовин.
  • Вагітність і лактація. Жінкам, які планують вагітність та вже знаходяться в положенні, необхідно щодня приймати 400 мкг фолієвої кислоти для зниження ризику дефектів розвитку і підтримки зростаючого плоду. Також вкрай необхідні мультивітаміни з високим вмістом заліза, магнію, вітаміну D, вітамінів групи В, аскорбінової кислоти та інших елементів, які спеціально підібрані в препаратах для потреб вагітних та годуючих.
  • Діти у віці від 6 місяців до 5 років. Всім дітям у віці від 6 місяців педіатри рекомендують приймати добавки, що містять вітаміни A, C і D, омега-3 та інші. Ці елементи особливо важливі в ранньому віці для розвитку фізичних і розумових здібностей дітей, особливо якщо вони вибагливі в їжі і уникають вживання корисних продуктів харчування.
  • Літні люди. Наші потреби в поживних речовинах змінюються з віком. Частково це пов'язано з тим, що шлунок виділяє менше соляної кислоти, погіршуючи процес травлення і засвоєння поживних речовин. Тому багатьом людям у віці необхідно споживати більшу кількість вітамінів і мінералів у комплексі. Усім дорослим старше 65 років рекомендується щодня приймати 10 мкг вітаміну D для підтримки міцності кісток, а також кальцій, залізо, вітамін С та коензим Q10.
  • Менопауза. Під час та після менопаузи жінкам потрібен підвищений прийом кальцію і вітаміну D. Це пов'язано з тим, що втрата естрогену в цей період прискорює руйнування кісткової маси. Багато мультивітамінів для жінок допомагають полегшити загальні симптоми менопаузи такі, як припливи, нічна пітливість та дратівливість.
  • Вегани і вегетаріанці. Оскільки вітамін B12 міститься в основному в продуктах тваринного походження, ті, хто дотримується рослинної дієти, піддаються більш високому ризику дефіциту цього вітаміну. Їм також може бракувати кальцію, цинку, заліза, вітаміну D та жирних кислот омега-3.
  • Курці. Завзятим курцям необхідні високі дози вітаміну С, щоб знизити шкідливий вплив на організм. Цей вітамін-антиоксидант має вирішальне значення для нейтралізації молекул вільних радикалів, що виробляються хімічними речовинами в сигаретах. Також дуже важливий вітамін B12.

Наявність та ціни полівітамінів в аптеках України

На сайті Моя Аптека представлений великий вибір полівітамінів для дорослих і дітей, для жінок і чоловіків, для літніх людей. Випускаються вони в різній формі: таблетки, капсули, драже, жувальні цукерки, порошки для приготування напою, сиропи, розчинні таблетки (шипучки), краплі. Ціна на ці комплекси вітамінів з мінералами варіюється в залежності від кількості компонентів, що входять до їх складу. Отримати додаткову інформацію про склад та спосіб прийому мультивітамінів можна з інструкції до препарату на нашому сайті.

Важливо пам'ятати, що перш, ніж приймати будь-які біологічно активні добавки, необхідно проконсультуватися з лікарем, своїм тренером або дієтологом, оскільки підходять вони не всім, а деякі не сумісні з лікарськими препаратами.

За допомогою нашого ресурсу Ви зможете придбати комплекси вітамінів в аптеці вашого населеного пункту за найнижчою ціною. Ми публікуємо інформацію про наявність та вартість медичних товарів в аптеках на території всієї України. Це дозволяє кожному користувачу знайти адресу аптечного пункту, де є в наявності необхідний товар та купити його ще дешевше завдяки функції резервування.