Вітаміни

Последние новости

Татуювання: головні ризики для здоров'я
Татуювання: головні ризики для здоров'я

Популярність татуювань сьогодні знаходиться на своєму піку. Кожен четвертий може похвалитися хоча б мінімальним малюнком на своєму тілі, але чи є небезпека для здоров'я?


Синдром Аспергера у дітей: симптоми та лікування
Синдром Аспергера у дітей: симптоми та лікування

Недавнє публічне визнання засновника компаній Tesla та SpaceX і мультимільярдера Ілона Маска про своє захворювання привернуло нову хвилю уваги до синдрому Аспергера.


Алергія на укуси комах
Алергія на укуси комах

У більшості людей укус комахи залишає лише невеликі больові відчуття та зіпсований настрій, але у деяких він може викликати надмірну захисну реакцію організму, яка загрожуватиме життю.


Оперізуючий лишай або герпес: симптоми та лікування
Оперізуючий лишай або герпес: симптоми та лікування

В організмі кожного, хто хворів на вітряну віспу в дитинстві, дрімає вірус герпесу. І одного разу він може прокинутися та вирватися назовні у вигляді оперізуючого лишаю.


Вітаміни: які вони бувають?

Вітаміни – це речовини органічного походження, необхідні для життя і доброго здоров'я. Ці елементи забезпечують правильне функціонування організму, беручи участь в процесах обміну речовин, травлення, підтримки імунітету та інших біологічних процесів. Людині необхідна мізерна кількість вітамінів, але їх недолік викликає серйозні збої у функціонуванні організму. При цьому, тіло людини не здатне самостійно їх синтезувати, поповнити недолік компонентів можна з їжі, за рахунок діяльності бактерій, що населяють кишечник, які виробляють для нас різні речовини або за рахунок застосування синтетичних вітамінних комплексів.

Залежно від кількості елементів, які входять до складу препарату розрізняють однокомпонентні вітаміни і полівітаміни, які включають в себе відразу кілька вітамінів, а в окремих випадках також містять додаткові мінеральні добавки для кращого засвоєння організмом.

Великою популярність серед покупців користуються вітамінні комплекси, які в своєму складі містять денну дозу всіх необхідних елементів.

Мультивітаміни в аптеці можна знайти в різних формах:

 • Таблетки;
 • Капсули;
 • Шипучі таблетки (розчинні у воді);
 • Рідкі в ампулах;
 • У формі жувальних цукерок;
 • Уколи;
 • У формі сиропу.

Вітаміни: класифікація та вплив на організм

Існує всього 13 вітамінів, кожен з яких має свою унікальну структуру і сферу впливу на організм. Звідси виникає питання: які бувають вітаміни і яким чином вони впливають на нас?

Класифікація вітамінних препаратів заснована на їх властивості розчинення. Одні можуть розчинятися у воді, інші – тільки в присутності жирів.

Жиророзчинні можуть засвоюватися тільки разом з їжею, багатою рослинними або тваринними жирами. До них відносять А, D, E, K, які необхідні для кісткової тканини, шкіри, сітківки очей і інших структур.

Водорозчинні можна знайти в м'ясі, будь-яких фруктах і овочах. Більшість з них допомагають нашим клітинам виробляти енергію з спожитої їжі. До них відносять аскорбінову кислоту і вітамінну групу В.

Відомо, що потреби організму у вітамінах відрізняються в залежності від статі, віку та фізичних навантажень. У зв'язку з цим, необхідно знати, які бувають полівітаміни в аптеках, щоб підібрати препарат з правильною добовою нормою елементів.

Полівітаміни розрізняють на такі види:

 • Комплекси для жінок;
 • Для чоловіків;
 • Для дітей і підлітків;
 • Для вагітних;
 • Для спортсменів або людей з великим фізичним навантаженням.

Кому потрібно приймати вітамінні препарати?

Сучасних спосіб життя нерідко змушує людей нехтувати свіжими фруктами і овочами, на догоду фастфуду та напівфабрикатів, від чого згодом виникає нестача корисних речовин в організмі. Подібний спосіб життя все частіше призводить до гіповітамінозу (нестачі вітамінів), який в свою чергу стає причиною безлічі серйозних захворювань. Причинами гіповітамінозу (авітамінозу) також можуть бути порушення функцій організму, пов'язаних із засвоєнням речовин.

При нестачі вітамінів у людини починають проявлятися різні симптоми гіповітамінозу (авітамінозу). Вони включають:

 • Часті простудні інфекції;
 • Хронічну втому і сонливість;
 • Погіршення настрою;
 • Нервозність.

Однак, навіть здоровій людині, яка не має подібних симптомів, необхідна профілактика авітамінозу та гіповітамінозу, адже кожен з нас неминуче стикається зі стресами і нерегулярним режимом харчування, що може спровокувати ту саму нестачу елементів в організмі. Періодичне застосування вітамінів допоможе уникнути подібних проблем у майбутньому.

Ціни на вітаміни і наявність в аптеках

У зв'язку з тим, що велика частина вітамінних препаратів відноситься до БАДів (біологічно активні добавки), їх можна купити в будь-якій аптеці без рецепту лікаря. Однак, перш, ніж купити вітаміни в будь-якій формі, рекомендуємо проконсультуватися зі своїм лікарем або тренером. Якщо ви не відчуваєте дефіцит якого-небудь конкретного елемента за результатами аналізів, але хочете підтримати здоров'я, то краще купити вітамінний комплекс, який містить всі необхідні компоненти. Крім того, вітаміни, ціна яких залежить від лікарської форми і складу, можуть додатково містити різні мінерали і амінокислоти, також сприяючі поліпшенню стану здоров'я.