Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Вітамін С

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Вітамін Ц або Аскорбінова кислота – найважливіший вітамін

Вітамін С, аскорбінова кислота, Аскорбінка – під усіма цими назви завжди мається на увазі одна і та ж водорозчинна органічна сполука, яка не виробляється і не накопичується організмом людини, але грає дуже важливу роль у правильному функціонуванні організму людини.

Найчастіше про всіма улюблену аскорбінку ми згадуємо тільки під час епідемій грипу та вірусних захворювань, оскільки вона є відомим помічником в підвищенні захисних сил організму. Однак, її важливість набагато більше, ніж зміцнення імунітету в холоди.

Корисні властивості вітаміну Ц та його роль в організмі людини

Користь вітаміну С складно переоцінити. По-перше, він має властивості антиоксиданту, руйнуючи небезпечні вільні радикали. Також необхідний для біохімічного процесу утворення колагену, який є головним будівельним матеріалом сухожиль, хрящів, кишечнику, кісток, кровоносних судин. Цей елемент також регулює такі процеси в організмі:

  • Прискорює процес загоєння ран;
  • Регулює рівень холестерину, захищаючи від виникнення каменів в жовчному міхурі;
  • Захищаючи від антиоксидантів, він попереджає виникнення ракових пухлин і передчасне старіння клітин;
  • Покращує засвоєння заліза в кишечнику;
  • Захищає від інсульту і серцевих захворювань;
  • Запобігає розвитку катаракти.

Дозування та способи застосування вітаміну Ц

Встановлено, що денна норма вітаміну С для дорослих становить 50-60 мг, для дітей – 40 мг, під час вагітності доза повинна становити не менше 90-100 мг. Необхідна кількість цього елемента може досягати 500 мг для людей з високим фізичним навантаженням, курців і людей, що живуть в середовищі з підвищеним рівнем забруднення. Головне – дотримуватися правильного дозування аскорбінової кислоти, не перевищуючи 2 г або 2000 мг на добу.

Багатьом відома методика прийому ударної дози аскорбінової кислоти при застуді, згідно якої необхідно кілька разів на день прийняти граничну норму. Однак, не рекомендуємо слідувати такій техніці людям із захворюваннями шлунка та нирок.

Прямих протипоказань до застосування аскорбінової кислоти немає, але оскільки вона підвищує кислотність в шлунку, то не варто вживати таблетку натщесерце. Краще з'їжте її після прийому їжі або разом з нею. При цьому, крохмалисті продукти гарантовано вбережуть шлунок від подразнення кислотою.

Передозування вітаміном С викликає діарею та накопичення кетогіалуроновой кислоти, що має сильний отруйний вплив на організм та здатна навіть порушити перебіг вагітності у жінок. Регулярне перевищення норми призводить до формування каменів в нирках. Однак, серйозний надлишок вітаміну С зустрічається вкрай рідко, адже надлишок швидко виводиться з сечею, не затримуючись в організмі.

Наш організм не вміє накопичувати цей важливий вітамін, тому надходити до нас він повинен щодня з їжі або інших зовнішніх джерел, наприклад з аптечних препаратів, які пропонують аскорбінку в різних формах:

  • Драже;
  • Таблетки для розсмоктування;
  • В ампулах;
  • В уколах.

Придбання вітаміну в складі різних комплексів не вимагає рецепта від лікаря. Тільки застосування аскорбату натрію у вигляді ін'єкцій в домашніх умовах настійно не рекомендується.

Вітамінні препарати містять різну кількість діючої речовини, тому в інструкції завжди вказується, скільки драже в день приймати аскорбінової кислоти, відповідно до рекомендацій виробника.