Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Гепатопротектори

Последние новости

Симптоми раку печінки: який зв'язок із цирозом?
Симптоми раку печінки: який зв'язок із цирозом?

Онкологічні захворювання печінки рідко супроводжуються симптомами на ранніх стадіях, тому виявлення хвороби відбувається найчастіше випадково і на пізніх стадіях.


Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): ознаки та симптоми
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР): ознаки та симптоми

Війна з окупантами позбавляє мільйони українців почуття безпеки, підриває фізичне та психологічне здоров'я наших військових та мирних мешканців.


Скарлатина у дітей: перші ознаки та лікування
Скарлатина у дітей: перші ознаки та лікування

В одному ряду найбільш заразних дитячих хвороб, поряд з вітрянкою, кіром та краснухою, стоїть скарлатина з її характерними симптомами "малинового" язика.


Лептоспіроз: смертельна небезпека купання у водоймах
Лептоспіроз: смертельна небезпека купання у водоймах

У купальний сезон традиційно збільшується захворюваність на інфекційні захворювання, які часто призводять до летального результату, якщо вчасно не розпізнати симптоми.


Що таке гепатопротектори?

Печінка відповідальна за нейтралізацію різних токсинів та алергенів, які потрапляють в організм з навколишнього середовища. Вона бере участь в обміні речовин, фільтрує кров, що надходить з травного тракту, перш ніж передати її іншій частині тіла, щоб уникнути попадання шкідливих речовин в інші органи. Крім того, цей важливий орган виробляє жовч, необхідну для нормального травлення.

Клітини печінки здатні самостійно відновлюватися, але при надмірному навантаженні у вигляді алкоголю, хімічних речовин та важкої їжі, їм необхідна додаткова медикаментозна допомога. Для захисту цього найважливішого органу існують гепатопротектори. Це окремий клас лікарських препаратів, що сприяє регенерації структури печінки та захищає від шкідливих факторів.

Гепатопротектори призначають при цирозі, жировому гепатозі, гепатиті С та інших видах гепатиту, при запаленні, що викликане побічною дією сильнодіючих медикаментів. Також їх часто призначають, щоб запобігти загостренню хронічного захворювання.

Класифікація гепатопротекторів нового покоління

Всесвітня організація здоров'я включає гепатопротектори в групу препаратів, призначених для лікування печінки і жовчовивідної системи. Основу їх складають натуральні або синтетичні речовини.

Універсальної класифікації препаратів для захисту на сьогоднішній день не існує, проте часто їх об'єднують в кілька фармакологічних груп.

 1. Основні фосфоліпіди (Фосфоглів, Гепафорте, Ессенціале, Фарковіт, Есслівер).

Це найбільш поширені гепатопротектори з доведеною ефективністю. Отримують основні фосфоліпіди із соєвих бобів. Потрапляючи до тканин в складі препарату, вони постачають необхідні речовини для клітинних мембран та покращують їх функції.

  2. Амінокислоти (Гептрал, Гепаметін, Гапа-Мерц, Орнітокс).

Амінокислотні препарати нормалізують утворення фосфоліпідів, прискорюють обмінні процеси, знижують рівень холестерину, сповільнюють старіння клітин. Позитивна динаміка після застосування амінокислот спостерігається у пацієнтів з жировими захворюваннями печінки, алкогольною інтоксикацією, цирозом. Дані гепатопротектори найбільш ефективні при внутрішньовенному введенні.

  3. Жовчні кислоти (Урсофальк, Урсолів, Урсосан).

Препарати з включають в себе урсодезоксихолеву кислоту. Механізм дії цих гепатопротекторів заснований, головним чином, на зниженні концентрації холестерину. Вони допомагають позбутися від каменів у жовчному міхурі.

  4. Рослинні препарати (Карсил, Гепабене, Силімар, Силібор, Хофітол, Тиквеол Лів-52).

Головними діючими речовинами цієї групи є екстракти трав. Найчастіше це розторопша та артишок. Вони використовуються як для лікування, так і для профілактики. Особливо популярні за алкогольної інтоксикації.

  5. Препарати тваринного походження (Прогепар, Сірепар, Гепатосан, Церепар).

Ця категорія ліків виготовляється з висушених клітин печінки свиней або корів. Вони підтримують секреторну функцію, полегшують сп'яніння, виводять токсини та регенерують печінкові клітини. Проте, ефективність цих засобів клінічно не доведена.

  6. Гомеопатія (Галстена, Хепель).

У список гепатопротекторів потрапляють й гомеопатичні засоби. Вони надають комплексний вплив на організм при тривалому і постійному використанні. Оскільки вони не містять ніяких активних інгредієнтів, їх використовують як додатковий засіб поряд з основним лікуванням.

Наявність та ціни гепатопротекторів в аптеках Києва та України

Сучасний список гепатопротекторних препаратів відрізняється великою різноманітністю. Їх випускають у формі таблеток, капсул, сухих сипучих речовин, уколів, а також чаїв. Не секрет, що внутрішньовенні препарати всмоктуються найкраще. При пероральному прийомі діюча речовина абсорбується тільки на 40%.

Ресурс Моя Аптека пропонує Вам ознайомитися з наявністю і цінами на гепатопротектори та інші препарати в будь-яких аптеках України. Так ви зможете знайти найдешевші гепатопротектори в найближчому до вас аптечному пункті. Більшість гепатопротекторів можна купити без рецепта в будь-якій аптеці. Однак, перш ніж почати приймати будь-які ліки, слід проконсультуватися з лікарем.