Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Препарати від застуди

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Протизастудні препарати

Застуда є, мабуть, найбільш частим та розповсюдженим захворюванням на планеті. Дорослі страждають від нього 2-3 рази на рік і частіше за все в холодні сезони. Застуда є легкою вірусною інфекцією респіраторних органів: носа, горла, пазух, верхніх дихальних шляхів. Як правило, вона триває приблизно 7-10 днів і проходить самостійно. При цьому, супроводжується ГРЗ безліччю неприємних симптомів, що включають нежить, біль у горлі, кашель, головний біль, жар або озноб.

На сьогоднішній день відомо більше, ніж 250 вірусів, що викликають гострі респіраторні захворювання. Серед них найбільш часто зустрічаються риновіруси, коронавіруси, аденовіруси та респіраторно-синцитіальні віруси. Поширюються всі вони з повітрям тп передаються повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє або чхає.

До сих пір ліків від застуди не існує. І, на жаль, малоймовірно, що найближчим часом буде винайдений ефективний протизастудний засіб від цієї численної групи вірусів, враховуючи їх високу здатність до мутації. Тому, лікування ГРВІ має дві мети: полегшити симптоми та запобігти розвитку вторинної бактеріальної інфекції, і пов'язаних з нею ускладнень.

Групи протизастудних засобів і їх застосування

Оскільки ГРЗ – це вірусна інфекція, антибіотики для її лікування не ефективні. Зазвичай використовують комплексні препарати від застуди, спрямовані на боротьбу з усіма симптомами відразу, або препарати для зняття окремого симптому застуди, що турбує сильніше інших. Їх можна розділити на кілька груп.

  • Жарознижуючі – це ліки від застуди, і температури зокрема. Їх дія спрямована на зниження жару та м'язового болю. Крім того, вони часто мають виражені знеболювальні властивості. Найбільш ефективними серед цієї групи є нестероїдні протизапальні препарати, наприклад Ібупрофен, Фервекс, Парацетамол. Такі засоби від застуди можна придбати у вигляді таблеток та капсул, а також у вигляді порошків для приготування гарячих напоїв (Терафлю, Вікс Актив, Фармацитрон). Жарознижуючі для маленьких дітей випускають у формі сиропів і супозиторіїв.
  • Лікування болю в горлі. Першим симптомом, що сигналізує про насування застудного захворювання, є, мабуть, запалення горла. Для його лікування існує значний асортимент препаратів. Вони включають різні льодяники, пастилки, протизастудні таблетки, спреї, розчини для полоскання, сиропи. Деякі з них мають виражену анестезуючу дію для полегшення сильного болю в горлі. До них відносяться Стрепсилс Інтенсив, Тантум Верде та інші.
  • Засоби від кашлю. Кашель є одним з виснажливих симптомів. Він може бути сухим або вологим. Від цього залежить вибір ліків від ГРВІ. У випадках легкого сухого кашлю можна використовувати сиропи та краплі на основі натуральних трав, наприклад Геделікс, Гербіон, Алтейка. Вони блокують кашльовий рефлекс і допомагаю організму боротися з хворобою. Застійні процеси в бронхах або відходження мокроти вимагають застосування відхаркувальних препаратів від застуди (АЦЦ, Пектолван Фіто).
  • Засоби від нежитю. Закладеність носа вважається найбільш неприємним симптом, який приносить сильний дискомфорт. Залежно від проблеми препарати назальной терапії діляться на профілактичні та судинозвужувальні. Останні застосовуються для зняття набряку слизової носа та відновлення нормального дихання. Вони випускаються у формі крапель або спреїв (Піносол, Ноксперей, Отривін). Сольові розчини різної концентрації використовуються при перших ознаках нежитю, для відновлення дихання та боротьби з застійними явищами. Їх можна придбати не тільки у вигляді спрею, а й спеціальних пристроїв для промивання за типом «кукушка» (Аква Маріс, Кукушка). Крім того, лікування нежиті здійснюється оральними краплями та таблетками при ГРВІ. Такі препарати, як Сінуфорте або Сінудафен, поширюються по кровоносній системі, сприяючи звуженню кровоносних судин та полегшенню носового дихання.

Ціни і наявність протизастудних препаратів в аптеках

Більшість коштів для лікування застуди доступні в будь-якій аптеці без рецепта. Як правило, вони безпечні для дітей старшого віку та дорослих, але можуть не підходити для немовлят і маленьких дітей, вагітних жінок, людей з певними хронічними захворюваннями. Вартість цієї групи медикаментів має, можливо, найширші варіативні межі, оскільки тут зібрані різноманітні засоби, починаючи від простих лікарських трав до дорогих багатокомпонентних інгаляторів. Дізнатися про їх актуальну наявність та ціну допоможе наш сервіс пошуку ліків. Тут зібрані пропозиції більшості аптечних пунктів зі всієї України, серед яких кожен зможе вибрати відповідний товар за низькою ціною.