Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Засоби від паразитів

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Протипаразитарні препарати в аптеці

Існує безліч паразитів, які можуть вражати дорослих та дітей, викликаючи у них різні неприємні симптоми та наслідки для здоров'я. За своєю природою всі паразити можуть жити лише за рахунок ресурсів свого господаря. Одними з них є всілякі кишкові черв'яки. Вони можуть вражати і людей, і тварин.

Можна з упевненістю сказати, що багато сімей стикалися з глистами, особливо у дітей. Ви можете заразитися паразитом незалежно від того, наскільки добре ви миєте руки та продукти, кип'ятите воду та стежте за гігієною. Інфекція передається від людини до людини з дуже високою швидкістю, викликаючи дискомфорт в кишечнику, здуття, метеоризм, діарею, втрату апетиту, алергію, втрату ваги, дратівливість. У більш рідкісних випадках глисти може привести до серйозної закупорки кишечнику, утруднюючи його роботу. Однак у більшості людей, особливо дорослих, ці симптоми відсутні.

Залежно від виду паразита, розрізняють наступні види інвазій:

 • Аскаридоз;
 • Лямбліоз;
 • Ехінококоз;
 • Ентеробіоз;
 • Трихоцефальоз;
 • Анкілостомоз;
 • Некаторозі.

Одна із загальних рис інфекцій, викликаних кишковими черв'яками, полягає в тому, що вони неймовірно заразні, а це означає, що якщо один з членів сім'ї заражений, то інша частина родини, що живе в безпосередній близькості від нього, піддається великому ризику зараження.

Не дивлячись на страхітливі обставини використання вашого організму в якості донора досить великими паразитами, лікування даної групи захворювань досить просте та швидке. Воно включає прийом антипаразитарних таблеток і ретельне дотримання правил особистої гігієни.

Через швидкий репродуктивний цикл кишкових черв'яків і занадто швидку поширюваність, ліки від паразитів в організмі слід приймати всім членам сім'ї, не дивлячись на відсутність ознак зараження. Крім того може знадобитися не один курс терапії.

Види та форми випуску препаратів проти паразитів

Призначення таблеток від паразитів буде залежати від виявленого виду паразита та симптомів, оскільки не всі діючі речовини однаково ефективні проти різних черв'яків. Хоча більшість засобів від паразитів сильні проти широкого спектру кишкових ентеробіозів. Традиційними засобами від паразитів є препарати на основі таких діючих речовин:

 • Альбендазол (Альдазол, Зентел, Ворміл);
 • Мебендазол (Вермокс);
 • Пірантел (Гельмінтокс, Пірантел);
 • Піперазин адипінат (Піперазин адипінат-Дарниця);
 • Левамізол (Декарис).

Ви зможете купити ці протипаразитарні препарати в будь-якій аптеці без рецептурного призначення, проте прийом їх в профілактичних цілях не схвалює більшість медиків. Рекомендується приймати ліки лише за наявності лабораторних аналізів або явних симптомів. При появі сумнівних ознак інвазії, можна скористатися рослинними глистогінним засобами, наприклад пижмою, полином, плодами гвоздики, фенхелю, корінням куркуми або купити засіб від паразитів у вигляді готового збору (Фітоглистоцид).

Слід звернути увагу на те, що протипаразитарні таблетки діють лише на дорослих особин глистів, але не їх яйця та личинок. Через особливості життєвого циклу кожного виду кишкових черв'яків буде залежати тривалість лікування і дозування препарату. Нехтування цими особливостями, найімовірніше, призведе до повторного зараження.

Як працюють ліки від глистів?

Більшість таблеток проти паразитів впливають на черв'яків двома способами: запобігають поглинання паразитом цукрів, необхідних їм для харчування і виживання, або надають на них паралітичну дію, сприяючи їх легкому виведенню з кишечника під час спорожнення.

Як правило, тривалість лікування зазвичай досить коротка. У більшості випадків від круглих черв'яків можна позбутися за допомогою прийому однієї дози препарату, яке вб'є їх приблизно через 3 дня. Іноді потрібен повторний прийом через 2 тижні. Слід зауважити, що дозування засобів від паразитів сильно залежить від маси тіла пацієнта і його віку.

Аптечні препарати від паразитів: ціни та наявність

В даному розділі каталогу ресурсу Моя Аптека представлені наявні на ринку України протипаразитарні препарати. Більшість з них випускається у формі таблеток і суспензій. При цьому рідка форма препарату призначається найчастіше дітям. Залежно від країни-виробника і діючої речовини вартість цих ліків сильно відрізняється. Але за допомогою функції Аналоги, яка активується натисканням однойменної кнопки над зображенням товару, можна підібрати ліки з найбільш вигідною ціною. Дана група препаратів має великий попит, тому в аптеках часто можна зіткнутися з відсутністю медикаменту. Ми рекомендуємо дізнатися про його актуальну наявність в прилеглих аптечних пунктах також за допомогою нашого онлайн сервісу.