Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Засоби анестезуючі

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Засоби анестезуючі

Використання різних анестезуючих речовин уможливило проведення множин операцій, які інакше не могли б бути виконані через сильний біль, включаючи операції на відкритому серці та головному мозку, пересадку органів, і допомогло пережити безлічі пацієнтам сильні травми. Першим анестетиком для загального наркозу був закис азоту, синтезований ще в 1772 році. Він ще відомий як звеселяючий газ. В наступні роки були винайдені амідні та ефірні анестетики.

Всі анестетики виконують функцію блокування передачі імпульсів по нервових волокнах, для зменшення або усунення больових відчуттів. Вони блокують проходження нейрональних сигналів від будь-яких областей тіла до мозку, але по закінченню терміну дії нерви знову повертаються до функції передачі сигналів і біль повертається. Анестезуючі засоби викликають різні ефекти у пацієнта: від відчуття оніміння (втрати чутливості) до втрати свідомості та паралічу м'язів. Крім того, в складі препаратів для загального наркозу містятися речовини, які не дозволяють пацієнтові згадати медичну процедуру, яку він переніс, щоб не отримати психологічну травму.

Класифікація анестетиків

Медицині відомий великий ряд анестезуючих речовин з різними ефектами. Вони включають загальні та місцеві анестетики. Загальний наркоз присипляє пацієнтів на час проведення хірургічних процедур, повністю паралізуючи їх.

Препарати для місцевої анестезії знеболюють обмежену ділянку тіла, на яку впливають. Людина при цьому залишається в свідомості та відчуває себе комфортно під час лікарської маніпуляції і через кілька годин може повернутися до колишньої активності. Анестетики для місцевого знеболювання часто використовуються в стоматології, для очних операцій, для видалення невеликих наростів шкіри в естетичнії хірургії, включаючи бородавки та родимки.

Залежно від типу необхідного знеболювання анестетики класифікують за методом введення:

  • Ін'єкції (загальний наркоз, місцеві анестетики в стоматології);
  • Інгаляції;
  • Нашкірних гель, крем, мазь;
  • Анестетик спрей (наприклад, анестетик для горла);
  • Очні краплі;
  • Пластир.

Сучасні анестетики відносяться до двох хімічних класів: аміноефіри (Новокаїн) та аміноаміди (лідокаїн, ропівакаїн, бупівакаїн). Вони мають різну тривалість впливу на людину, що враховується, наприклад, при розрахунку тривалості проведення оперативного втручання:

  • Тривалої дії (Бупівакаїн, Лонгокаїн, Маркаїн, Новостезин);
  • Середній тривалості (Лідокаїн, Версатіс, Екокаїн);
  • Короткої дії (Новокаїн, Флекспрей).

Ціни та наявність сучасних анестетиків в аптеках України

Більшість сучасних місцевих анестетиків можна купити в аптеці без рецепту. Залежно від необхідного виду знеболювання можна вибрати препарат у вигляді спрею, гелю, мазі, крему. Ін'єкційні препарати, особливо для загального наркозу, представлені не в кожному аптечному пункті. І якщо вам необхідно придбати його за приписом лікаря, то попередньо рекомендуємо вам дізнатися про наявність за допомогою нашого ресурсу пошуку ліків. Це дозволить не стояти дарма в черзі і не втрачати час. Крім того, можливості сайту Моя Аптека дозволять порівнювати ціни на ліки в аптечних пунктах, вибравши серед них той, що ближче за місцем розташування та пропонує препарат за найнижчою ціною. А щоб вас не випередив інший покупець, рекомендуємо оформити резерв, який принесе додаткову знижку на товар.