Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Гормональні препарати

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Гормональні препарати

Гормони – це хімічні речовини, які природним чином виробляються органами ендокринної системи: підшлунковою залозою, гіпофізом, щитовидною залозою та наднирниками. Вироблені цими органами речовини поширюються по всьому організму через кровотік, координуючи практично всі функції та процеси в організмі. Гормони допомагають регулювати:

 • Обмін речовин та апетит;
 • Частоту серцебиття;
 • Цикли сну;
 • Репродуктивні цикли та фертильність;
 • Ріст та розвиток дітей;
 • Настрій та рівень стресу;
 • Температуру тіла.

Коли кількість гормонів стає занадто малою або великою, то виникає гормональний дисбаланс. Його симптоми залежать від того, в яких саме залозах виникає проблема, і навіть мінімальні зміни можуть викликати серйозні наслідки для всього організму. Кожна людина відчуває природні періоди гормональних коливань в той чи інший момент свого життя. Але іноді відбуваються збої в роботі ендокринної системи в результаті виникнення будь-яких захворювань, визначених шкідливих звичок, факторів навколишнього середовища або способу життя. В цьому випадку потрібно застосування гормональних препаратів у вигляді замісної терапії або лікувального курсу.

Види та форми випуску гормональних засобів

Лікування ендокринних порушень залежить, в першу чергу, від органу, в якому відбулися функціональні зміни. Тому в залежності від цього виділяють наступні види гормональних таблеток:

 • Статеві гормони (естроген, пргестерон, тестостерон);
 • Гормони наднирників (глюкокортикоїди, мінералокортикоїди, андрогени);
 • Щитовидної залози (тироксин);
 • Підшлункової залози (інсулін);
 • Ділянок мозку (гіпофіза, гіпоталамуса).

Випускаються гормони не тільки в таблетках, але й в самих різних формах. Особливим розмаїттям, при цьому, відрізняються жіночі гормональні препарати. Їх можна знайти у вигляді вагінальних мазей, песаріїв, пластирів, внутрішньоматкових спіралей, кілець та інших пристосувань, проте жіночі статеві гормони в таблетках залишаються найбільш популярною формою прийому. Переважно в уколах випускаються гормони росту, які призначаються при затримці росту у дітей, та інсулін, необхідний при серйозних порушеннях роботи підшлункової залози.

За своїм походженням гормональні лікарські засоби бувають природні та синтетичні. Природні отримують з відповідних залоз тварин (свиней, великої рогатої худоби). Однак, більшу частину цієї групи медикаментів становлять хімічно синтезовані речовини, наприклад гормональні препарати для щитовидної залози –левотироксин.

Ціни та наявність гормональних препаратів в аптеках

Ресурс Моя Аптека пропонує своїм відвідувачам величезний перелік гормональних препаратів. Тут ви знайдете всі актуальні пропозиції аптечних пунктів на території всієї України, дізнаєтеся, скільки коштують необхідні вам гормональні таблетки, а також зможете побудувати маршрут до найближчій аптеці на онлайн карті, де є потрібний препарат.

Купити практично всі гормональні препарати, включаючи препарати від алергії та для схуднення, можна без рецептурного призначення лікаря.