Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Імуномодулятори

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Імуномодулятори як ліки

Імунна система захищає організм від інфекцій і пов'язаних з ними захворюваннями. Вона включає в себе лімфатичні вузли, лейкоцити крові та селезінку. У більшості випадків імунітет здатний виявити і знищити чужорідні клітини, але при зміні його функціональних можливостей відбуваються різні порушення здоров'я. Існує два захисних напрямки  клітинний імунітет та гуморальний. Перше з них включає роботу різних клітин-захисників (макрофагів, Т-клітин, лейкоцитів), а друге  боротьбу проти патогенів за допомогою циркулюючих в крові антитіл для нейтралізації вторгнення. Ці два механізми працюють разом складним та взаємозалежним чином, щоб зберегти організм здоровим.

Сучасна медицина постійно вдосконалює та розробляє нові методи впливу або модуляції імунної системи організму, оскільки розвиток хвороб, особливо аутоімунної природи, залежить від її ефективного функціонування. Ця модуляція відноситься до деякої зміни імунної відповіді, яке включає посилення або ослаблення певної стадії імунної відповіді. Імуномодулятором є будь-який природний або синтетичний матеріал, який впливає на імунітет.

Імуномодулятори  це клас лікарських засобів проти запальних захворювань, що охоплюють всі напрямки впливу на імунні реакції, як вроджені, так і адаптивні. Більшість з них є терапевтичними засобами з доведеною ефективністю. Препарати імуномодулятори впливають безпосередньо на клітини-захисники або побічно, шляхом стимулювання додаткових імунних клітин. Однак, точний механізм роботи цієї групи медикаментів до сих пір залишається загадкою. За загальноприйнятою думкою, їх переваги полягають в здатності природним чином збільшувати вироблення організмом молекул-месенджерів (наприклад, цитокінів) які опосередковують та регулюють імунну систему.

Призначають препарати імуномодулятори для лікування різних онкологічних та гематологічних захворювань аутоімунного генезу, ревматоїдного артриту, ускладнених запалень очей, що загрожують втраті зору, а також при наявності протипоказань або алергії до стероїдної терапії.

Види імуномодуляторів

В цілому, імуномодулятори можна розділити на дві категорії: імунодепресанти та імуностимулятори. У кожній категорії є кілька типів ліків, кожен з унікальними механізмами дії, цілями та показаннями.

  • Імуносупресанти призначені для пригнічення запальної активності в організмі за рахунок зниження кількості лімфоцитів, тим самим придушуючи прогресування захворювання. Вони необхідні для боротьби з відторгненням трансплантованих органів та тканин (нирок, кісткового мозку, серця, печінки та т.д.). Також часто їх використовують для лікування псоріазу, вовчака, ревматоїдного артриту. Ці препарати впливають тільки на деяких пацієнтів, і їх дія не є специфічною. Через ослаблення захисних сил організму підвищується ризик зараження різними патогенами. Найбільш поширеними сьогодні діючими речовинами супресивних препаратів є метотрексат, азатіоприн, омалізумаб, талідомід. У роздрібному продажі аптечних пунктів цей вид імуномодуляторів представлений в таблетках (імуран) та уколах (Метотрексат Ебеве, Методжект).
  • Імуностимулятори, на відміну від попереднього виду, навпаки, активізують відповідь захисних сил організму за рахунок посилення одного з компонентів імунітету. Ці речовини необхідні для запобігання інфекцій в станах імунодефіциту, для боротьби з встановленими патогенами і для боротьби із злоякісними утвореннями. Певні речовини-стимулятори, такі як вакцини, посилюють боротьбу тільки проти певних антигенів. Неспецифічні імуностимулятори можуть широко використовуватися при хронічних інфекціях, імунодефіцитах, аутоімунних і пухлинних захворюваннях. Крім бактеріальних та вірусних вакцин, інтерферонів, інтерлейкінів, до них відносять внутрішньовенні препарати аскорбінової кислоти та вітамін С для перорального прийому.

Імуномодулятори: ціна та наявність в аптеках України

Імуномодулятори при онкології або ВПЛ доступні тільки за рецептом лікаря, оскільки неправильний їх прийом може мати дуже тяжкі наслідки. Більш слабкі препарати, наприклад противірусні імуномодулятори для дорослих можна купити без письмового призначення лікаря. В аптеках ці ліки представлені у вигляді таблеток, капсул, ампул і розчинів. Тільки лікар зможе визначити найкращі для вас препаративні форми і режим прийому.

З огляду на, те що цей клас препаратів використовується проти досить специфічних захворювань, які вимагають стаціонарного лікування, то не всі аптеки можуть мати їх в постійній наявності, а  також підвищений попит на імуностимулятори в період епідемій може розчарувати ваші очікування на їх покупку. У зв'язку з цим, рекомендуємо звернутися за допомогою до нашого ресурсу аптечних пропозицій, що відображає актуальну інформацію про ціни та наявність будь-яких медикаментів і БАДів на території України. Ми також надаємо можливість легко та швидко знайти аналоги дорогим препаратам і отримати знижку за допомогою функції резервування.