Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Вакцини

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Вакцина в аптеці

 

У світі існує велика кількість інфекційних захворювань викликаних хвороботворними вірусами, бактеріями і пріонами. Такі хвороби важко піддаються лікуванню, мають сильно виражені симптоми, а в особливо важких випадках можуть призвести до летального результату.

Однак на наше щастя сучасна медицина навчилася боротися з ними ще на стадії можливого зараження. Вакцинація, це один з небагатьох способів попередити зараження, виробивши у організму резистивні властивості, які в значній мірі знижують ризик зараження.

Існує безліч різних дискусій щодо безпеки щеплення, за і проти вакцинації дітей, але як показує статистика захворюваності, своєчасне вакцинування дозволяє порядком знизити рівень зараження хвороботворними мікроорганізмами і врятувати мільйони життів.

Вакцина – це біологічний препарат, що підвищує опірність організму до певного типу інфекційних захворювань. Вона містить бактерії, віруси або токсини в ослабленому стані, змушуючи імунітет людини виробляти захисні клітини, які зможуть в майбутньому протистояти справжнім збудників.

Вакцини: класифікація та види

Сучасна класифікація вакцин ґрунтується на типі антигенного матеріалу. На сьогоднішній день існує декілька основних видів:

  • Живі вакцини;
  • Інактивована вакцина (мертва);
  • Анатоксини (інактивовані токсини);
  • Субодиничні вакцини;
  • Рекомбінантні вакцини;
  • Кон'юговані.

Живий препарат для імунізації містить в своєму складі ослаблені мікроорганізми-збудники тієї чи іншої хвороби (кір, паротит, краснуха, грип, вітряна віспа). Вони мають обмежену здатність до розмноження, тому не можуть спровокувати повноцінне перебіг захворювання. Таке щеплення найбільш наближена до цього патогену та формує надійну імунну відповідь у людини.

Інактивовані види препаратів засновані на мертвих клітинах патогенів, тому не представляють ніякого ризику для розвитку хвороби. Але в цей же час захисна система може їх розпізнати як ворожі і сформувати необхідні антитіла, такий тип вакцин особливо ефективний для вироблення антитіл до таких захворювань, як поліомієліт і гепатит А.

Деякі інфекційні захворювання викликаються не дією самих мікроорганізмів, а їх токсичними речовинами, наприклад дифтерія та правець. Для боротьби з ними використовують вакцинацію токсином, знешкодженим хімічним шляхом.

Препарат субодиничного типу містить лише фрагменти клітин патогенних бактерій. Але навіть до цих частинкам імунітет формує захисну реакцію, що зберігається тривалий час.

Для створення рекомбінантних щеплень вдаються до допомоги генної інженерії. Такий вид імунізації використовують проти вірусу папіломи та гепатиту В.

У більшості кон'югатних препаратів для щеплень використовується хімічне приєднання полісахариду до білка анатоксину дифтерії або правця. Імунна система дуже легко розпізнає ці білки і генерує сильнішу імунну відповідь на полісахарид.

Ціни та наявність вакцин в аптеках

Вважається, що вакцину можна отримати тільки в лікарні, але насправді купити щеплення можна і в аптеці, але з огляду на високу ступінь відповідальності при використанні цих препаратів і умови введення, широку доступність для населення вони не мають. Тому, перш, ніж купити щеплення уточніть наявність вакцини в аптеці.

Для цього пропонуємо скористатися нашим сайтом, де є інформація про актуальний асортименті і вартості медикаментів в аптеках України. Так, наприклад, купити вакцину проти грипу значно швидше і простіше, дізнавшись точну адресу аптечного пункту за допомогою онлайн сервісу. Відомо, що вартість імунної щеплення досить велика, і якщо вам потрібна дорога вакцина, купити її можна у нас з додатковою знижкою, оформивши резерв на сайті.