Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Препарати від туберкульозу

Последние новости

Татуювання: головні ризики для здоров'я
Татуювання: головні ризики для здоров'я

Популярність татуювань сьогодні знаходиться на своєму піку. Кожен четвертий може похвалитися хоча б мінімальним малюнком на своєму тілі, але чи є небезпека для здоров'я?


Синдром Аспергера у дітей: симптоми та лікування
Синдром Аспергера у дітей: симптоми та лікування

Недавнє публічне визнання засновника компаній Tesla та SpaceX і мультимільярдера Ілона Маска про своє захворювання привернуло нову хвилю уваги до синдрому Аспергера.


Алергія на укуси комах
Алергія на укуси комах

У більшості людей укус комахи залишає лише невеликі больові відчуття та зіпсований настрій, але у деяких він може викликати надмірну захисну реакцію організму, яка загрожуватиме життю.


Оперізуючий лишай або герпес: симптоми та лікування
Оперізуючий лишай або герпес: симптоми та лікування

В організмі кожного, хто хворів на вітряну віспу в дитинстві, дрімає вірус герпесу. І одного разу він може прокинутися та вирватися назовні у вигляді оперізуючого лишаю.


Препарати проти туберкульозу

Через приблизно 120 років після відкриття бактерії-збудника туберкульозу Mycobacterium tuberculosis захворювання все ще широко поширене у всьому світі, і особливо в країнах, що розвиваються. Туберкульоз є дуже заразною хворобою, що передається повітряно-крапельним шляхом. В організм здорової людини через дихальні шляхи потрапляють краплі рідини з мікобактерією, яка потім розмножується в легенях і розповсюджується через лімфатичні вузли та кровотік. Протягом місяця інфекція викликає уповільнену імунну відповідь та утворення гранульоми. Після цього у пацієнтів розвивається певний імунітет до рецидивуючої інфекції. Найчастіше збудники обгрунтовуються в легких, але також можуть бути виявлені в мозку, нирках, хребті. Туберкульоз пов'язаний з такими ускладненнями, як артрит колін та тазостегнових суглобів, менінгіт, пошкодження печінки та тканин серця.

Збудники туберкульозу мають повільний цикл відтворення. Вони діляться тільки через кожні 16-20 годин. У зв'язку з цим, симптоми хвороби можуть виникнути через кілька місяців після зараження. Найбільш поширені ознаки включають тривалий кашель, іноді зі згустками крові, задишку, біль в грудях, пропасницю, загальну слабкість, втрату ваги та нічну пітливість. Класичне рентгенівське обстеження дозволяє чітко виявити розвиток хвороби.

При правильному лікуванні, яке включає прийом антибіотичних ліків протягом півроку, туберкульоз зазвичай виліковний, але без спеціального лікування захворювання може бути смертельним. Для людей з ослабленим імунітетом та носіїв ВІЛ-інфекції ризик летального результату підвищується.

Види препаратів для лікування туберкульозу

Протитуберкульозні препарати націлені на різні аспекти біології збудника Mycobacterium, включаючи пригнічення синтезу клітинної стінки, синтезу білка або нуклеїнових кислот. Для деяких ліків від туберкульозу механізми дії не був повністю визначений. Стандартна схема лікування включає прийом відразу декількох таблеток від туберкульозу безперервно протягом 6-9 місяців, але не менше. Деяким людям може знадобитися більш тривале лікування.

В даний час схвалено 10 препаратів для лікування туберкульозу. З них в якості препаратів першої лінії виділяють наступні антибіотики:

  • Ізоніазид (Парамін Плюс, Ізопаск, Хіксозід, Тубавіт);
  • Ріфампін (Макокс, Ріфампін, Р-цин);
  • Етамбутол (Екокс, Інбутол, Комбутол);
  • Піразинамід (Макрозід, Піра, Піразинамід).

Препарати другого ряду мають більше побічних ефектів та вимагають більш тривалого прийому, вартість їх може бути в 100 разів вище, ніж терапія першого ряду.

Дуже важливо, щоб під час лікування пацієнти строго дотримувалися графіку прийому таблеток при туберкульозі. Якщо закінчити прийом занадто рано, то захворювання може повернутися, а якщо приймати правильно, то мікобактерії можуть стати стійкими до цих препаратів. Туберкульоз з лікарської резистентністю важче та дорожче лікувати. Він вимагає прийому ряду комбінованих протитуберкульозних препаратів (Комбітуб, Акура) протягом 20-30 місяців. Після прийому антибіотиків протягом двох тижнів більшість пацієнтів перестають нести загрозу зараження оточуючих та відчувають себе краще.

Препарати від туберкульозу: ціни і наявність в аптеках

Група протитуберкульозних препаратів входить в асортимент аптек України та відпускається за рецептом лікаря. Ці ліки відрізняються широкою варіацією за вартістю і через свою специфічність є в наявності не в кожній аптеці. Ресурс Моя Аптека пропонує Вам швидкий та зручний спосіб знайти будь-які медикаменти в аптеках на території всієї України. Ви зможете дізнатися адресу аптеки, котра володіє потрібним препаратом, і порівняти вартість пропозицій від аптечних точок, вибравши найбільш вигідне.