Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Засоби для лікування очей

Последние новости

Татуювання: головні ризики для здоров'я
Татуювання: головні ризики для здоров'я

Популярність татуювань сьогодні знаходиться на своєму піку. Кожен четвертий може похвалитися хоча б мінімальним малюнком на своєму тілі, але чи є небезпека для здоров'я?


Синдром Аспергера у дітей: симптоми та лікування
Синдром Аспергера у дітей: симптоми та лікування

Недавнє публічне визнання засновника компаній Tesla та SpaceX і мультимільярдера Ілона Маска про своє захворювання привернуло нову хвилю уваги до синдрому Аспергера.


Алергія на укуси комах
Алергія на укуси комах

У більшості людей укус комахи залишає лише невеликі больові відчуття та зіпсований настрій, але у деяких він може викликати надмірну захисну реакцію організму, яка загрожуватиме життю.


Оперізуючий лишай або герпес: симптоми та лікування
Оперізуючий лишай або герпес: симптоми та лікування

В організмі кожного, хто хворів на вітряну віспу в дитинстві, дрімає вірус герпесу. І одного разу він може прокинутися та вирватися назовні у вигляді оперізуючого лишаю.


Препарати для лікування очей

Очі є складними органами почуттів, що забезпечують одну з найважливіших функцій сприйняття – зір. Вони складаються з великої кількості частин, які повинні працювати злагоджено для відображення чіткої картини навколишнього світу. Дуже важливо дбати про свої очі, щоб якомога довше зберегти хороший зір.

У більшості людей час від часу виникають проблеми із зоровими органами почуттів. Вони зачіпають людей будь-якого віку. Існує понад сто визнаних захворювань очей, в тому числі інфекційної природи, які можуть викликати порушення зору. Інфекція може бути викликана бактеріями, вірусами, алергією або іншими мікроорганізмами, і може вражати один або одразу обидва ока. Крім того, очі страждають від вікових та спадкових змін, які призводять до сліпоти.

Однак, очі, на наше щастя, унікальні тим, добре піддаються місцевому лікуванню за допомогою крапель та мазей для очей, особливо на початкових стадіях розвитку захворювання.

Групи препаратів, що застосовуються в офтальмології

Ліки для очей використовуються для діагностики, лікування і профілактики офтальмологічних захворювань. Очна мазь і краплі є найбільш поширеними препаративних формами для лікування більшості захворювань очей. Іншими формами препаратів є пероральні засоби (таблетки, капсули, сиропи), внутрішньовенні і місцеві ін'єкції.

Основні групи очних засобів:

  • Протиінфекційні, включаючи антибіотики. Вони показані для лікування та запобігання бактеріальної інфекції очей. Ці краплі для очей ефективні від коньюктивита, ячменю та інших інфекційних захворюваннях. Прикладами поширених препаратів, які використовуються в офтальмології, є Сульфацил, Ципрофарм, Левоміцетин.
  • Протизапальні краплі для очей зменшують запалення, яке супроводжується болем, почервонінням, світлочутливістю та іноді затуманенням зору. Їх діючі речовини можуть бути з групи кортикостероїдів (Торбадекс, Софрадекс, Азідекс) або нестероїдних протизапальних препаратів (Акувайл).
  • Препарати для поліпшення зору (проти катаракти та глаукоми). Катаракта є найбільш поширеним недугою, що впливає на гостроту зору, якій піддаються люди з віком. Єдиним ефективним лікуванням є хірургічне втручання. Однак, на ранніх стадіях захворювання часто використовують ліки для поліпшення зору, такі як Тауфон, Квінакс, Офтан. Вони можуть призупинити процес помутніння кришталика та розчинити білкові конгломерати. Стримати розвиток глаукоми також можливо стримати за допомогою засобів, спрямованих на зниження внутрішньоочного тиску. Вони запобігають ушкодженню зорового нерва, що приводить до втрати зору. В аптеці часто можна зустріти краплі від глаукоми під назвою Ксалоптік, Латанокс, Азопт.
  • Засоби для догляду за лінзами призначені для щоденного очищення та зволоження контактних лінз. Ці розчини необхідні для захисту від розвитку патогенної мікрофлори на поверхні лінз, що призводить до інфекцій ока. Купити такі краплі для очей можна у великому обсязі (120-360 мл) і часто зі спеціальним контейнером для зберігання лінз.
  • Засоби для офтальмологічної діагностики. Вони використовуються в діагностичних цілях для розширення зіниць (Фенефрін) або фарбування очної поверхні при обстеженні. Знеболюючі засоби дозволяють проводити болючі маніпуляції або видалення сторонніх предметів з рогівки.
  • В якості окремої групи можна виділити препарати для боротьби з сухістю ока. Часто їх можна зустріти під назвою «штучні сльози» (Віаль Сльоза, Хіло-Комод, Систейн). До них відносять безрецептурні засоби, в тому числі краплі для очей від втоми при роботі за комп'ютером. Вони допомагають впоратися з сверблячкою, подразненням та почервонінням.

Наявність та ціни на очні краплі в аптеках

Різні офтальмологічні засоби – від штучних сліз до очних антибіотиків – можна купити в будь-якій аптеці. Вибір буде залежати від симптомів, які ви відчуваєте, а також від рекомендацій лікаря. Деякі краплі для очей купити складно, оскільки вони є досить рідкісними через свою специфічність, тому радимо перед покупкою перевірити їх наявність в аптеці, яку прямуєте. Дізнатися наявність та вартість будь-яких медикаментів можна за допомогою ресурсу Моя Аптека, де зібрана найсвіжіша інформація про пропозиції аптек по всій Україні.