Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Сечогінні засоби

Последние новости

Вітряна віспа (вітрянка) у дітей: що потрібно знати батькам?
Вітряна віспа (вітрянка) у дітей: що потрібно знати батькам?

Численні червоні прищі та нестерпне свербіння – це «найяскравіші» спогади про вітряну віспу, з якою більшість з нас зіткнулися у дитинстві.


Як збити температуру в домашніх умовах без ліків?
Як збити температуру в домашніх умовах без ліків?

Підвищення температури тіла вказує на появу деяких захворювань в організмі, але перш ніж бігти до аптечки, спробуйте деякі народні засоби.


Остеоартроз: перші симптоми та принципи лікування
Остеоартроз: перші симптоми та принципи лікування

З віком у кожної людини починають переважати процеси руйнування хрящової тканини над процесом її побудови. Тоді то і виникає остеоартроз.


Запалення жовчного міхура: холецистит
Запалення жовчного міхура: холецистит

Холецистит часто розвивається у людей з камінням в жовчному міхурі при закупорці проток, але може виникати і без ознак їх наявності.


Сечогінні препарати

Надлишок рідини та солей в організмі ускладнює роботу серця і дихання, підвищує артеріальний тиск. Для позбавлення організму від зайвої рідини або солі використовуються сечогінні засоби. Інша їх назва – діуретики. Всі діуретичні препарати покликані збільшити частоту сечовипускання. Вони впливають на нирки, збільшуючи кількість солі та води, які виходять з сечею. Діуретики змушують стінки кровоносних судин розслаблятися і розширюватися, що полегшує перебіг крові крізь них. Цей ефект пояснює застосування діуретиків при серцевій недостатності.

Сечогінні препарати показані від набряків людям з високим кров'яним тиском, серцевою недостатністю, печінковою та нирковою недостатністю, набряками, пов'язаними із застійною серцевою недостатністю. Часто використовуються в якості доповнення до антигіпертензивних препаратів. Більшості людей з високим кров'яним тиском необхідно регулярно приймати сечогінні таблетки, щоб його контролювати.

Сечогінні засоби, як правило, безпечні, але можуть вплинути на рівень калію в крові. Через підвищение сечовипускання рівень цього елемента може впасти занадто низько (гіпокаліємія), що може викликати небезпечні для життя проблеми з серцебиттям. Діуретична засіб може вводитися перорально або повільними внутрішньовенними ін'єкціями.

Класифікація сечогінних ліків

В даний час існує 5 класів діуретиків. Всі вони вважаються засобами першого ряду для лікування серцевої недостатності, здатні підтримувати баланс електролітів та кислотно-лужну рівновагу крові в нормі.

Тіазиди. Це найбільш часто використовувана група сечогінних таблеток від набряків, що рекомендуються в якості одного з перших препаратів для лікування високого кров'яного тиску. Препарати знижують артеріальний тиск одночасно з видаленням надлишкової рідини, оскільки розслаблюють кровоносні судини. Тіазиди включають в себе:

  • Гідрохлортіазид (Валсар, Ампріл, Вальсакор, Діокор);
  • Хлорталідон (Атенол-Н, Дінорік, Тонорік, Тонорма);
  • Індапамід (Ко-пренесена, Індіур, Індапамід).

Петльові діуретики. Використовуються у пацієнтів з набряком легенів, високим кров'яним тиском, проблемами з нирками та серцевою недостатністю. Цей клас включає найбільш сильнодіючі препарати, що діють на петлю сегмента Генле ниркових нефронів. Найбільш популярні такі петльові сечогінні засоби в таблетках:

  • Фуросемід (Фуросемід, Лазікс, Фуростім);
  • Торасемід (Діувер, Торасемід, Торсид);
  • Етакринова кислота (Урегіт).

Калійзберігаючі діуретики. Вважаються найбільш щадними сечогінними пігулками. Вони не допомагають знизити кров'яний тиск, але й не вимивають калій. Як правило, використовуватися в поєднанні з тіазидами або петльовими діуретиками для посилення діурезу та запобігання гіпокаліємії. Дані препарати нейтралізують підвищений рівень глюкози та сечової кислоти, пов'язаний з терапією тіазидами. Приклади включають в себе:

  • Спіронолактон (Верошпірон, Спілактон, Фуростім);
  • Амілорид (Модуретік);
  • Еплеренон (Декріз, Еплетор, Епнон);
  • Триамтерен (Діуретідін, Тріамзід).

Інгібітори карбоангідрази. Відносно м'які сечогінні, використовувані в основному при лікуванні глаукоми. Вони знижують вироблення вологи в оці, знижуючи внутрішньоочний тиск. Ці препарати можуть призвести до затримки іонів водню, що призводить до виведення більшої кількості натрію та бікарбонату з сечею. Представником класу є ацетазопамід.

Осмотичні діуретики. Показані для зниження внутрішньочерепного та внутрішньоочного тиску. Оскільки вони мало впливають на реабсорбцію натрію, їх застосування при серцевій недостатності, пов'язаної із затримкою натрію, обмежена. Основним представником класу є маніт, який використовується у вигляді розчинів для інфузій в умовах лікарняного стаціонару.

Ціна і наявність сечогінних засобів в аптеках України

В каталозі ресурсу Моя Аптека представлений широкий перелік сечогінних препаратів, серед яких ви знайдете засоби для перорального та внутрішньовенного введення, а також зовнішні мазі для місцевого зняття набряків. Більшість сечогінних таблеток відпускається без рецепта, але деякі інфузійні розчини призначені для застосування лише в умовах станціонара.

На сайті Моя Аптека зібрані пропозиції медичних товарів від більшості аптек на території України. За допомогою порівняння цін на потрібні діуретики, ви зможете купити їх за найнижчою ціною в вашому районі або місті. Просто вибирайте зручний по розташуванню аптечний пункт і забирайте своє замовлення з додатковою знижкою при оформленні резерву. Ми економимо час та гроші нашим користувачам.