Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Контрастні речовини

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Контрастні речовини для рентгенографії

На відміну від ультразвукової діагностики, яка надає результати без посилення чіткості, рентгенографія та комп'ютерна томографія вимагає використання препаратів для контрастування. Вже незабаром після відкриття рентгенівських променів, була встановлена й можливість посилення чіткості зображення за допомогою певних хімічних елементів, таких як барій, вісмут, свинець, сполуки йодиду натрію або літію, броміду стронцію. При цьому, сполуки йоду та барію були спочатку ідентифіковані як особливо придатні через високу радіощільність та низьку токсичність, і використовуються досі.

Рентгеноконтрастні препарати є хімічно інертними лікарськими засобами, які вводять в дуже високих кількостях протягом дуже короткого періоду часу. Вони сприяють більш чіткому відображенню внутрішніх структур тіла (органів, тканин, суглобів, судин та ін.). Контрастні рідини не є барвниками, а лише тимчасово змінюють спосіб взаємодії рентгенівських променів або інших інструментів візуалізації зі структурами тіла. Їх вводять в організм безпосередньо перед діагностичним дослідженням для того, щоб відрізняти окремі структури від навколишніх тканин. Це допомагає лікарям більш точно поставити діагноз пацієнту.

Контрастні речовини: види та способи введення

Сучасні контрастні препарати для МРТ, КТ, рентгенографії засновані на сполуках йоду (Томогексол, Візіпак, Омніпак, Тріомбраст), сульфату барію (Барію сульфат) та гадолінію (Гадовіст, Томовіст).

  • Контраст на основі сполук йоду використовується для рентгенівських методів візуалізації, таких як комп'ютерна томографія (КТ), рентгеноскопії, ангіографії, флебографії. Хоча внутрішньовенний шлях введення є найбільш поширеним, використання також включає оральний, ректальний, цисто-уретральний, вагінальний, внутрішньокістковий способи. Концентрація йоду в крові, що необхідна для адекватного посилення контрасту, повинна перевищувати 1 мг/мл при КТ та 10-100 мг/мл для проекційної рентгенографії, в залежності від діаметра та розташування структури і радіологічної техніки. Введення сполук йоду викликає почуття тепла в області введення і металевий присмак у роті. В якості побічних ефектів повідомляється про головний біль, нудоту, свербіння, шкірні висипки. Рекомендується пити після процедури багато рідини, щоб швидше вивести реагент з організму.
  • Контрастні речовини на основі гадолінію є найбільш придатними для проведення МРТ та надають точні результати тонких структур. Гадоліній змінює магнітні реакції молекул води в тканинах на магнітне поле та радіохвилі, які використовуються під час дослідження, підвищуючи якість зображення.
  • Контраст на основі барію. Найбільш поширеною сполукою для діагностики вважається з'єднання з сульфатом. Воно існує в декількох формах: таблети, порошки для приготування суспензій, рідини, клізми. З організму сульфат барію виводиться з сечею і випорожненнями, які набувають незвичайного білого кольору на деякий час. Інші побічні ефекти включають спазми шлунку, діарею, запор, кропив'янку, задишку.

Контрастні речовини для МРТ або КТ вводять в організм одним внутрішньовенно, перорально або ректально за допомогою клізми. Пероральне введення використовується для діагностики шлунково-кишкового тракту, а ректальне – для візуалізації органів малого тазу. Після обстеження матеріал поглинається організмом і виводиться з сечею або випорожненнями.

Контрастні речовини для рентгена в аптеках України

Препарати з групи контрастних засобів використовуються тільки в медичних діагностичних установах тп досить рідко зустрічаються в аптеках у вільному продажу. Відпускаються вони виключно за письмовим рецептом лікаря. І якщо вам необхідно купити контраст для МРТ, то ресурс Моя Аптека допоможе знайти аптеки на території України, в асортименті яких він представлений. За допомогою онлайн карти можна скласти маршрут до будь-якого аптечного пункту, а також зарезервувати медикамент, щоб упевнитися в його наявності та отримати приємну знижку на товар.