Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Препарати для серцево-судинної системи

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Ліки для серцево-судинної системи

Серцево-судинна система людини являє собою замкнуте коло кровоносних судин, в центрі якого розташоване серце. За ним кров переміщається від серця до всіх органів і назад, переносячи з собою кисень та поживні речовини.

Хвороби серця і кровоносних судин є основною причиною глобальної захворюваності та смертності на планеті. Вони включають в себе безліч порушень, які можуть торкнутися скорочувальної властивості м'язів міокарда, функції артерій та вен, капілярів. До найбільш поширених хвороб серцево-судинної системи відносять гіпертонію (високий кров'яний тиск), стенокардію (біль у грудях через недостатнє артеріального потоку через коронарні артерії серцевого м'яза), серцеву недостатність, інфаркт міокарда та аритмію (порушення ритму).

Лікування та схема прийому серцевих препаратів будуть залежати від особливостей поточного захворювання, оскільки не всі вони однакові. Наприклад, одне захворювань може бути викликано надмірним згортанням крові або підвищенням кров'яний тиск. Але також це захворювання може бути викликане обома факторами. Тому для успішної терапії може знадобитися кілька препаратів для серця з різним механізмом дії.

Класифікація препаратів для серця та судин

Ліки для серця і судин є ключовими в профілактиці та лікуванні серцево-судинних захворювань. Вони представлені в широкому асортименті і доступності для населення. Залежно від особливостей впливу «серцеві таблетки» підрозділяють на кілька груп:

  • Антикоагулянти. Знижують згортання крові, запобігаючи утворенню тромбів. Одні з них перешкоджають вироблення речовин, званих факторами згортання. Підходять для профілактики пацієнтам, які перенесли серцевий напад. До них відносять ін'єкції і таблетки для серця на основі еноксапарину натрію (Клексан, Фленокс, Новопарін), варфарину (Варфарин, Варфарекс), гепарину (Гепарин, Цибор).
  • Антиагреганти. Подібно до антикоагулянтів, антиагреганти допомагають запобігти утворенню тромбів, але роблять це по-іншому. Вони заважають організму виробляти речовину, звану тромбоксаном, що змушує тромбоцити злипатися, утворюючи згусток. До них відносять ліки для серця на основі ацетилсаліцилової кислоти (Кардіомагніл, Аспірин кардіо, Аспімаг), клопідогрелю (Кардогрель, Аспігрель, Кардогрель, Коплавікс), дипіридамолу (Агренокс, Корлекс, Курантил).
  • Інгібітори ангіотензин перетворюючого ферменту (АПФ). Напрвлені на розширення кровоносних судин, знижуючи рівень ангіотензину, що підвищує кров'яний тиск. Інгібітори АПФ використовуються для лікування високого кров'яного тиску, серцевої недостатності і серцевих нападів. Вони включають в себе судинорозширювальні препарати для серця на основі каптоприлу (Капозід, Капотіазід, Каптоприл), еналаприлу (Енап, Еналозид, Еналаприл), лізиноприлу (Лізопресу, Лоприл, Метапром).
  • Бета-блокатори. Сприяють зниженню частоти серцевих скорочень та тиску. Це широка категорія препаратів для поліпшення роботи серця, використовуваних для лікування високого кров'яного тиску і деяких видів аритмії. До них відносять атенолол (Атенолол, Тонорма, Тонолол), бісопролол (Бісокард, Евробісопролол, Конкор), метопролол (Беталок, Егілок, Метоблок).
  • Блокатори кальцієвих каналів. Зупиняють рух кальцію в м'язи серця і кровоносні судини. Це розслабляє судини і знижує кров'яний тиск. Такі препарати для серця призначають при високому тиску, стенокардії або аритмії. В їх число входять амлодипін (Амлоген, Амлодак), фелодипін (Фелодип, Логімакс).
  • Діуретики. Посилюють виведення води і натрію з сечею, зменшуючи тим самим загальний обсяг крові. Це знижує кров'яний тиск та навантаження на серце. Виготовляють їх на основі амілориду (Модуретік), фуросеміду (Лазикс, Фуросемід), індапаміду (Арифон, Индапамид) і спіронолактону (Верошпирон, Спілактон).
  • Препарати для зниження холестерину. Зменшують синтез холестерину в крові в печінці, який є однією з основних причин звуження кровоносних судин. Найбільш відомі включають аторвастатин (Аторвакор, Аторвастатин, Кадует), ловастатин (Ліпрокс, Ловакор) і симвастатин (Зокор, Кардак, Вабадин).
  • Нітрати. Розширюють кровоносні судини, щоб кров легше проходила крізь них. Їх призначають при стенокардії. До цієї групи відносять препарати при серцевій недостатності на основі нітрогліцерину (Нітро, Нітромакс), ізосорбіду (Моносан, Монолонг).

Ціни та наявність ліків для серця та судин

Асортимент препаратів для підтримки серця неймовірно широкий та різноманітний в аптеках. Всі ці ліки ви можете знайти прямо зараз за допомогою ресурсу Моя Аптека в будь-якому аптечному пункті на території України. За допомогою порівняння цін вибирайте найбільш дешеві пропозиції медикаментів за зручною для вас адресою. Функція підбору аналогів і попереднього резервування зробить покупку ще дешевше і швидше.