Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Противірусні препарати

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Противірусні препарати

Віруси – це мікроорганізми, що викликають інфекційні захворювання. Вони являють собою особливу форму паразитичного життя, яка не здатна існувати поза організмом свого господаря. Вони передаються по повітрю та через предмети, але проникнення їх в організм не завжди викликає певне захворювання у людини. Все залежить, як правило, від сили імунітету.

Противірусні препарати – це клас лікарських засобів, які використовуються для лікування вірусних інфекцій, зупиняючи їх розмноження на різних стадіях життєвого циклу. Сучасні противірусні ліки діють, як правило, проти конткретного штаму. Більшість з них використовується для лікування грипу, онковирусов, ротавірусів, ВІЛ, СНІДу, вітряної віспи, герпесу, енцефаліту, кору.

Труднощі розробки цих ліків пов'язані з особливостями будови самого вірусу. Через те, що мікроб проникає в здорові клітини, його складно знищити, не завдавши шкоди хазяїну.

Принцип дії противірусних препаратів

На відміну від інших антибіотиків, антівовірусні препарати не дезактивують і не знищують мікроб, а перешкоджають його розмноженню. З цим пов'язана важливість прийому в самий найближчий час після інфікування, щоб вірус не досяг небезпечної чисельності. Найкраще прийняти їх протягом 48 годин після появи симптомів вірусного захворювання, але і більш пізній прийом також має сенс, оскільки скорочує тривалість хвороби і запобігає ускладненням.

Більшість антивірусних медикаментів є аналогами нуклеїнових кислот, які перешкоджають утворенню РНК  та ДНК, перешкоджаючи розмноженню цих патогенних мікроорганізмів. Інші механізми дії включають зв'язування вірусних клітин або порушення цілісності їх зовнішніх оболонок.

Які бувають противірусні препарати?

На даному етапі розвитку сучасної медицини можна виділити обмежену кількість груп ліків від вірусів з доведеною клінічною ефективністю. Вони включають:

  • Протігріпозні (Аміксин, Амізон, Новірин, Гропринозин);
  • Антигерпесвірусні (Герпевір, Ацик, Ацикловір);
  • Протицитомегаловірусні (Цимевен);
  • Проти вірусів імунодефіциту (Вірамун, Циклоферон, Зеффікс);
  • Широкого спектра дії.

Різноманітність форм випуску антивірусних ліків досить велика і охоплює практично всі способи застосування. Їх виробляють у вигляді таблеток та капсул, крапель для орального застосування, розчинів для м'язових ін'єкцій, мазей та гелів для місцевої обробки ділянок шкіри, а також у вигляді ректальних супозиторіїв.

Противірусні препарати показані як для дорослих, так і для дітей. При цьому, дитячі ліки часто випускаються у вигляді окремого препарату з більш низькою концентрацією діючої речовини (наприклад, Амізончик) або у вигляді сиропу та свічок для самих маленьких (Новірін сироп).

Ціни і наявність в аптеках антивірусних ліків

В каталозі ресурсу Моя Аптека ви знайдете різні противірусні препарати від грипу, ротавірусів, вірусу імунодефіциту, вітряної віспи, герпесу, енцефаліту та кору. Ціни на окремі препарати цієї групи медикаментів досить високі, тому багато хто шукає більш дешеві пропозиції. Наш ресурс допоможе з пошуком аналогів за діючою речовиною та фармакологічною групою. Також ви можете ознайомитися з усіма пропозиціями аптечних пунктів на території вашого проживання і зарезервувати товар зі спеціальною знижкою для користувачів ресурсу Моя Аптека.

Крім того, противірусні засоби користуються особливим попитом в періоди сезонних епідемій ГРВІ, але не кожна аптека може похвалитися оперативним поповненням свого асортименту і, відповідно, задовольнити потреби всіх покупців. Тому, перед походом в аптеку рекомендуємо Вам перевірити актуальну наявність потрібного товару на нашій онлайн карті місцезнаходження ліків.