Экономь с нами

Экономьте до 30% при бронировании товаров в аптеках.

Категории:

Аптечные сети Украины

Поиск по алфавиту

Подкатегории:

Препарати для шлунково-кишкового тракту

Последние новости

Холера – смертельна хвороба брудної води
Холера – смертельна хвороба брудної води

Забута для розвиненого суспільства хвороба холера може знову загрожувати населенню через порушення доступу до чистої питної води, що спостерігається в деяких регіонах України внаслідок військових дій.


Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку
Синдром вцілілого: почуття провини за свою безпеку

Психологи попереджають українців про "синдром провини вцілілого", який розвивається у тих, хто перебуває зараз у відносній безпеці


Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?
Мавпяча віспа: чи здатна стати новою пандемією?

Чутки про «чергову чуму», яка йде із Західною Європою, поширюються так само швидко, як і Ковід-19 свого часу, але чи може мавпяча віспа стати новою пандемією?


Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час
Збираємо аптечку першої допомоги у воєнний час

Народ України сьогодні має бути як ніколи готовий до будь-яких надзвичайних ситуацій і знати, як з ними справлятися заради себе та своїх близьких.


Препарати для шлунково-кишкового тракту

Травний тракт є однією з найбільших та складних систем, яка включає в себе безліч органів. Він відповідає за перетравлення їжі шляхом її розкладання і перетворення в прості речовини, а також виведення перероблених продуктів, що виникають в результаті цього процесу. Він ділиться на 3 частини:

  • Верхня частина – починається в роті і включає стравохід, шлунок та дванадцятипалу кишку.
  • Центральна частина – тонка кишка, селезінка, підшлункова залоза, печінка.
  • Нижня частина – товста кишка та апендицит.

Травна система завжди знаходиться в русі, навіть коли людина перебуває в стані спокою та сну. Ці перистальтичні хвилеподібні рухи м'язів забезпечують проходження їжею свій тривалий шляху.

Шлунково-кишковий тракт піддається багатьом захворюванням та різним ускладненням. Мабуть, кожна людина за своє життя стикалась з ними. Перетравлювання та засвоєння їжі є дуже складними і добре скоординованими процесами і будь-який дисбаланс цієї системи призводить до багатьох симптомів, які часто складно інтерпретувати і зв'язати з конкретним захворюванням. Вони включають біль в животі, діарею, запори, печію, газоутворення та багато іншого. Один симптом може свідчити про різні порушення в організмі. Найбільш поширеними причинами гастроентерологічних хвороб є: виразки, злоякісниі новоутворення, інфекції, запальні процеси, харчові алергії, порушення перистальтики кишечника, а також дисбактеріоз. Крім того, існує група захворювань шлунково-кишкового тракту, викликаних порушеннями нервової системи та психологічними факторами.

Групи препаратів для лікування шлунково-кишкового тракту

Лікування шлунково-кишкового тракту фармацевтичними препаратами залежить поставленого діагнозу та стадії розвитку захворювання. З огляду на широку поширеність проблем з шлунком та кишечником, затребуваність таблеток для лікування шлунково-кишкового тракту дуже висока. Препарати для шлунково-кишкового тракту займають величезну частку фармацевтичного ринку, а асортимент їх такий же різноманітний, як і проблеми з травною системою.

Препарати для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту можна розділити на кілька груп залежно від напрямків їх дії:

  • Інгібітори протонної помпи. Впливають на клітини стінок шлунка, пригнічуючи утворення кислоти та впливаючи на активність так званої протонної помпи. Вони використовуються при виразковій хворобі шлунка або дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальної рефлюксної хвороби або інших порушеннях, пов'язаних з підвищеною секрецією кислоти. Найбільш популярними є Нольпаза, Золопент, Контролок.
  • Антациди. Використовуються в терапії симптомів виразкової хвороби та печії. Вони знижують надмірну кислотність шлункового соку, збільшуючи pH середовища, захищаючи тим самим слизову від подразнення. До складу антацидів входять карбонат кальцію, гідроксид алюмінію та гідроксид магнію До них відносять Ренні, Гавіскон, Алмагель. Знайти ці препарати можна у вигляді таблеток або рідкій формі.
  • Травні ферменти. Використовуються для поліпшення перетравлювання їжі при нестачі вироблення власних ензимів підшлунковою залозою. Їх виготовляють, як правило, з сировини тваринного походження (Креон, Панкреатин, Мезим).
  • Препарати проти функціональних розладів кишечника. Використовуються для полегшення симптомів синдрому роздратованого кишечника, хронічного здуття живота, діареї і запорів, наприклад Спазмомен, Еспумізан, Газоспазм. Механізми їх дії дуже різноманітні.
  • Проносні ліки для шлунково-кишкового тракту. Призначені для боротьби з запорами, підвищують частоту випорожнень або сприяють транзиту калу, наприклад, впливаючи як пом'якшувач випорожнень. До таких засобів для нормалізації роботи кишечника відносять Дуфалак, Піколакс, Сенадексин, Гутталакс.
  • Антидиарейні. Мають різні механізми дії, але всі спрямовані на припинення діареї (Лоперамід, Імодіум). До складу деяких таких препаратів для нормалізації роботи кишечника входять антибіотики, оскільки дана проблема часто пов'язана з інфекцією.
  • Препарати для нормалізації роботи кишечника (пробіотики і пребіотики). У травній системі знаходиться величезна кількість мікроорганізмів. Вони допомагають перетравлювати їжу, боротися з патогенами, регулювати вироблення гормонів, виводити токсини і виробляти вітаміни та інші поживні речовини для підтримання здоров'я тіла. Для підтримки мікробоценозів використовують пробіотики (Пробіз, Лактіалє, Біфідумбактерин), що заповнюють чисельність корисних бактерій  та пребіотики, що створюють сприятливі умови для їх розмноження. Останні містяться у фруктах, овочах, молочних продуктах, горіхах.

При терапевтичному лікуванні також використовуються протизапальні засоби, антибіотики для боротьби з бактерією Helicobacter pylori, що викликає виразкову хворобу.

Наявність та вартість препаратів для лікування шлунку і кишечника

Ліки для нормалізації роботи кишечника є одними з найбільш затребуваних у всьому світі, оскільки проблеми з шлунково-кишкового тракту можуть нагрянути в будь-який невідповідний момент. Ця група препаратів завжди необхідна в будь-який домашній аптеці. Підібрати ліки для шлунка та кишечника можна в найрізноманітніших формах: таблетках, капсулах, розчинах, сиропах, гелях, саше, клізмах, уколах.

Більшість таблеток для роботи шлунка і кишечника відпускаються без рецепта, тому купити їх можна в будь-якій аптеці без попереднього відвідування лікаря. При цьому важливо в точності слідувати інструкціям на упаковці або вказівкам доктора щодо дози та способу застосування. Вартість препаратів для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту різна, з огляду на безліч торгових марок і виробників. Але ресурс Моя аптека допоможе вам порівняти ціни в будь-яких аптеках України або підібрати аналог занадто дорогого препарату.